ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2013
DIN: Craiova
ÎNSCRIS: 28.07.11
JUL-2013

Un concediu superb!

Sa incepem cu inceputul, am ajuns la hotel la ora 10 dimineata, am mers la receptie unde ni s-a dat urgent cartonasul rosu pt parcare deoarece parcasem in fata hotelului si trec cei cu "ridicatoarele de masini " din 10 in 10 min si ridica tot ce intalnesc in drum, apoi ni s-au pus bratarile au spus ca putem beneficia de tot (piscina, mancare, bautura) si sa revenim la ora 12 pt a primii si camera deoarece nu fusese eliberata inca.

Am platit parcare 10 leva pe noapte (noi pt 7 nopti am platit 70 leva). Se plateste numai in leva dar au schimb valutar acolo la receptie (va recomand sa schimbati acolo prin centru sunt numai tapari care au comisioane foarte mari).

Bun la ora 12 am revenit pt a primii camera, am fost cazati la parter cu o terasa mica asa in fata hotelului, cred ca pe partea din spate nu au balcon la parter!

Camera mare, spatioasa, se schimbau prosoapele murdare in fiecare zi, se arunca gunoiul si se punea hartie igienica, alt fel de curatenie la noi in camera nu a fost nevoie pt ca nu treceam prin camera decat sa ne schimbam si sa dormim. Ca si un minus pot sa zic ca aerul in camera era destul de inchis (fiind la parter nu puteai lasa usa in permanenta deschisa pentru a aerisi), si televizorul din camera are doar 3 posturi (2 bulgaresti si 1 roman tvr international).

Masa foarte buna si foarte variata, imposibil sa nu te saturi si sa nu iti placa ceva din cate aveau, piscina se curata zilnic, apa foarte curata, piscina mare un jacuzzi in piscina si o piscinuta pt copii mici. Ca si un minus aici trebuie spus ca zona este cam umbrita de pomii aflati de jur imprejurul piscinei si era bataie pe sezlonguri, trebuia sa te trezesti la 6 sa iti pui prosopul pe sezlong ca apoi la 8 -9 sa stii ca ai unul ocupat daca nu risti sa fie toate ocupate si sa nu ai unde sta.

Animtorii nota 100 + superbi 2 fete si 2 baieti care fac atmosfera super, au animatii pentru toate grupele de varsta, imposibil sa nu iti placa, au program pe toata perioada zilei la piscina si seara o mini discoteca pentru cei mici si apoi spectacole diferite in fiecare seara pentru cei mari.

Distanta catre plaja aproximativ 10 min de mers lejer, sunt intradevar niste trepte dar nu sunt la rand una dupa alta si noua chiar nu ni s-au parut grele nici la urcat nici la coborat.

Noi am mers la plaja unde nu erau nici sezlonguri nici umbrelute am stat pe prosop, in rest peste tot se plateau ceva genu 6 leva sezlongul 6 leva umbreluta. Plaja curata intrarea in mare insa cu ceva pietre si scoici (destul de rau pentru degetele)

Distanta catre centru aproximativ 5 minute, foarte multe tarabe, terase, magazine, discoteci, si tot ce vrei...

In concluzie a fost un concediu pe cinste, ne-am distrat si ne-am odihnit in acelasi timp, recomand cu incredere hotelul iar eu daca ar fi sa ma intorc la Nisipuri as merge tot aici!

Sper ca v-am fost de folos, daca aveti intrebari va pot raspunde cu placere!

Trimis de Sidonia.p in 22.07.13 22:45:29
Validat / Publicat: 22.07.13 23:34:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: ST KONSTANTINE SI ELENA, HOTEL AURORA 4*

VIZUALIZĂRI: 2732 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Sidonia.p); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 O parte din sezlongurile de la piscina si in stanga se observa scena pentru animatori

[22.07.13 23:34:40]

La primul review încărcat, @Sidonia.p: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

ghinescu14*
    [23.07.13 10:48:33]

Buna ziua, acel shuttle bus inclus in regimul "all inclusive" nu face transportul gratuit catre plaja?

[23.07.13 11:16:41]

@ghinescu14: Sunt foarte multe trenulete insa cum am spus pe noi nu ne-au interesat deoarece nu era o distanta mare si nu vroiam sa depindem de vreo ora anume sa ne intorcem si sa ne ducem la plaja.

Nu stiu sa va zic la ce ora trec trenuletele respective dar trec destul de des si cred ca opresc unde vad oameni ca asteapta, nu stiu nici ce statii au, nu era nimic amplasat special.

Dar precis or sa stie cei de la receptie sa va indrume.

fanache51
    [23.07.13 13:34:53]

care era cursul valutar, e de preferat sa schimbi la vama?

[23.07.13 15:49:18]

@fanache51: am schimbat la receptie euro in leva cu 1,80 si leva in euro cu 1,97

nu stiu cursul de la vama

[25.07.13 23:43:26]

@Sidonia. p, spune-mi te rog ce tip de camera ai achizitionat, in data de 22 august plec si eu cu familia si am camera extra-large (cu vedere la mare), sper sa nu fie la parter. Stiu ca cele de la parter se vand la alt pret si chiar se mentioneaza in voucher.

[28.07.13 08:58:21]

@pico: eu am avut camera dubla park view insa camera care ni s-a dat a fost la parter cu vedere spre mare practic pt ca aveam vedere in fata hotelului.

Sincera sa fiu cred ca numai camerele de la ultimul etaj au vedere la mare, in fata hotelului peste drum este hotelul sunrise care este destul de inalt si altfel nu ai putea sa vezi marea, eventual cere la receptie o camera la ultimul nivel ca sa vezi ceva peisaj...

[28.07.13 10:03:01]

@Sidonia. p: Da, nu se vede, eventual se vede marea in larg, mai mult ne gandim se ne uitam la masina, ma cam obsedeaza problema masinii. Exact cum spuneai si tu ca era aer inchis am nimerit si noi la mare pe litoralul nostru si era aceeasi problema, cred ca asta este in general in camerele de la parter.

[28.07.13 10:52:27]

@pico: Da, noi am improvizat un cartonas de marimea cartelei de la cheie pe care il lasam introdus acolo pt curent in camera si lasam ac'ul pornit, iar la intarcerea in camera fiind racoare parca era alt aer... pana la urma te obisnuiesti oricum...

Pentru parcare de preferat sa parchezi in fata hotelului, este mai luminat si sta mereu un baiat acolo in strada (este cel de la hotelul de alaturi, care din cate am inteles ar fi tot din lantul lor de hoteluri) in spatele hotelului este mai ingust si mai vin cei care aprovizioneaza hotelul si exista riscul sa ti-o zgarie sau sa o loveasca... dar nu am auzit sa se intample ceva sa stii.

Sfatul meu este ca atunci cand mergeti sa faceti check in'ul sa ramana cineva neaparat in masina pana va pune biletul de parcare deoarece s-a intamplat sa se ridice masinile si cand propietarii erau la receptie pentru check'in, costa 64 leva ora sa mergi apoi sa ti-o ridici.

Din cate am inteles trece cineva cu o motoreta si anunta pe unde vad masini fara bilet in geam si apoi decat vin si le ridica...

[28.07.13 18:40:10]

@Sidonia. p: Multumim mult pentru sfaturi, ne vor fi foarte utile.

[28.07.13 22:21:18]

@pico: nu aveti pentru ce, daca mai aveti intrebari va raspund cu cea mai mare placere!

Concediu placut sa aveti!

nick53
    [03.08.13 18:24:43]

Spuneti-mi si mie ceva despre piscina interioara. este deschisa, apa cum este? Jacuzzi de la piscina merge?

Multumesc

fanache51
    [04.08.13 10:20:39]

au racitor sau frigider in camera

[04.08.13 23:17:48]

@nick53: Piscina interioara nu au, sau cel putin eu nu stiam sa aiba dar nici nu am vazut-o... jacuzzi de la piscina merge da!

[04.08.13 23:30:33]

@fanache51: racitor

nick53
    [06.08.13 09:36:46]

@Sidonia. p: Multumesc pentru raspuns. Da ai dreptate nu are piscina interioara. Am rezervat pana la urma pentru August, sper sa fie bine. Stiu ca nu mai fac parte din lantul Primasol (a fost preluat de bulgari) si sper sa nu fi scazut foarte tare calitatea.

[06.08.13 13:08:55]

@nick53: Noi am fost foarte multumiti sa stii, pentru un hotel de 3 stele este foarte ok din punctul meu de vedere, acum fiecare are parerea lui... niciodata nu o sa impaci pe cineva cap coada oricum ar fi, nu? Am povestit mai sus singura nemultumire pe care am avut-o a fost cea legata de camera... in rest mancarea, animatia, piscina, barul au fost foarte ok!

Distractie placuta!

pirina
    [11.08.13 00:29:31]

Buna, spune-mi te rog cum a fost drumul pana acolo, am citit undeva ca la Vama Veche se sta cu orele la coada; pe 22 aug am si eu bilete, am vazut ca mai este cineva aici cu aceeasi perioada,

totusi hotelul are parcare? de la agentie mi s-a comunicat ca o sa parcam in alta parte pentru ca nu dispune hotelul de parcare, parcarea ma ingrijoreaza pentru ca vreau sa vin inapoi tot cu masina nu fara...

[11.08.13 08:59:45]

@pirina: noi am trecut pe la giurgiu, nu am stat deloc, am prins chiar liber, iar drumul la ei este proaspat terminat si se merge chiar foarte bine. Noi am plecat la 3 jumatate din Craiova si la 10 dimineata am fost in fata hotelului si am si oprit de vreo 2 ori sa bem o cafea si sa mergem la toaleta.

Parcarea este in fata hotelului pe langa hotel asa, practic pe langa trotuar si in spatele hotelului tot asa pe langa hotel si vizavi, acolo este putin mai strans locul, adica sunt putin mai inghesuite masinile... Sa stii ca noi anu am avut nici o problema cu masina!

Concediu placut!!!

[11.08.13 20:18:18]

@pirina: Buna, si noi mergem din 22.08 la acest hotel, poate vorbim pe privat si ne vedem acolo, eu sunt la fel de ingrijorata ca tine pentru masina.

[27.08.13 22:07:08]

@Sidonia. p: Sidonia, astazi am ajuns acasa de la Nisipuri, a fost SUPER, SUPER, ce camera frumoasa am avut la ultimul etaj, excelenta, mancarea ne-a placut, a fost un sejur de vis atat pt. mine cat si pentru ai mei, ma bucur de alegerea facuta anul acesta. O sa revin cu detalii, acum sunt cam obosita de pe drum.

[28.08.13 08:16:10]

@pico: Ma bucur ca ti-a placut! Ti-am spus eu ca o sa fie bine!

Asteptam sa ne povestesti si tu cate ceva acum!

fanache51, ghinescu14*, nick53, pico, pirina, Sidonia.p
    Alte impresii din această RUBRICĂExcelsior Hotel: