ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2013
DIN: Severin
ÎNSCRIS: 02.06.13
JUN-2013
2 AD. + 2 COPII

Rubin, ideal pentru familii cu copii

Am fost la Rubin, cu bilete de 7 nopti, si am mai platit una, sa stam 8 nopti, pentru ca a fost minunat: foarte multe spatii de joaca, foarte multe piscine, foarte multe baruri cu racoritoare sau orice fel de alte bauturi... foarte multe fructe si, sa fim seriosi, foarte multa mancare si f f f multe prajituri, de ce nu recunoaste toata lumea care a fost aici, nu stiu...

Pot sa spun sincer ca in 8 nopti si 9 zile nu cred ca am vazut 10 familii fara copii, toti aveau de la minim 1 pana la 3-4, plin de familii fericite care sigur au mai fost si alta data, pentru ca ii auzeam vorbind la sala de mese. Eu am 2 fete care zilnic ma intreaba cand mai mergem aici, la Rubin... le-a placut f f mult, nu se mai saturau de piscine: mari si mici, de spatiile de joaca (exterioare si interioare), de sezlonguri si de paturile de pe plaja, etc.

Am plecat foarte ingrijorati, citisem mai mult rau decat bine dupa ce am luat deja biletele; pot spune ca acum stiu de ce erau persoane foarte dezamagite despre hotel: exista camere f f mici si camere imense: noua ne-au dat in prima zi o camera mica, nu mi-a placut deloc nici balconul, nici baia, chiar imi era ciuda ca suntem cazati asa, dar ne-am imprietenit cu niste romani mutumiti de camera, si cand ne-au aratat-o, nu ne venea sa credem; am mers la receptie si am cerut alta camera, dar fiind tot hotelul ocupat, abia in penultima seara am luat o camera f f mare; daca aveam acea camera de la inceput, nota 10 o dadeam ptr Rubin, dar pentru ca prima camera a fost f urata si mica, cu probleme la baie, nu pot sa acord 10.

In rest, ce pot sa spun? am fost ptr prima data in Bulgaria si am nimerit super tare acest Resort-cred ca daca nu era Resort, nu eram asa incantati, deci anul viitor vom merge tot aici, numai ca o sa ma feresc de camera 312 :).

Per total, copiii adora Rubin, nu ne-au trebuit bani ptr nimic, nu aveai cum sa nu te saturi din 24 de vase de inox pline cu mancare ptr fiecare masa, care se umpleau imediat... in afara de ''tone de fructe'', asa spuneam noi, si kilograme de prajituri: dimineata, la pranz si seara! Noi, ca familie, nu suntem deloc dezamagiti de bauturile mai slabe in unele zile, pentru ca piscinele ,,jocurile (imposibil de explicat aici, mi-ar trebui 2 zile :)) si mancarea chiar au facut toti banii.

E clar ca cei care au fost dezamagiti erau din cauza cazarii, camera mica au primit si ei, cu conditii de 2-3 stele, dar eu am trecut peste imediat ce am vazut ca ne distram toti la plaja, la masa, la piscine, la terase, la barurile de pe plaja, la restaurantele din resort, la restaurantul micut de pe plaja, la spectacolele din fiecare seara, etc...

Nu am plecat cu mari asteptari, citisem aici, si nu e bine, nimeni nu a scris concret ce era asa urat sau de ce nu le-a placut mancarea... e clar pentru mine ca cei care au mers in alte locuri la 4 stele au comparat camerele-probabil, pentru ca nu erau de 4, dar tinand cont de banii pe care ii platim aici, totul este de 3 stele, si nu ai ce sa ceri... poate sa dea o steluta jos de la Rubin ****, dar nu prea se poate pentru ca oricine intelege ca in acest Resort erau fix 11 piscine, si nu gasesti asa ceva la 3 stele... pentru toate varstele; erau mamici cu bebelusi, sau gravidute, sau cu copii ca si mine...Sper sa fiu de ajutor pentru cei care pleaca in acest Resort: trebuie sa cumparati bilete, sa aveti copii si sa porniti la drum cu gandul ca aici ati platit ptr 3 stele, nu se apropie de un usor "lux "ptr 4 stele.

Trimis de Clau79 in 21.07.13 01:48:48
Validat / Publicat: 21.07.13 12:05:55
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2792 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Clau79); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere din balcon :)

webmaster [21.07.13 07:01:43] »

@Clau79: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂRubin (Roubin) Hotel:

• pagină generată în 0.45201992988586 sec