ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2013
DIN: BUCURESTI
ÎNSCRIS: 22.06.12
JUL-2013

Un sejur incintator!

Perioada sejurului 12 - 18 iulie 2013. Am sosit in Venus la 11:45, cazarea s-a facut imediat, am avut camera 212 etaj 2 cu vedere la mare.

Cazare: Camera foarte curata dotata corespunzator categoriei, impecabil. Baia dotata cu tot necesarul inclusiv casti de baie, prosoape pentru piscina si papuci de unica folosinta. Prosoapele schimbate zilnic. Accesul in camera se face pe baza card,aer conditionat, minibar, balcon cu 2 scaune si masuta.

Micul dejun: foarte generos, oua ochiuri sau fierte, omleta, mezeluri, brinza sub diferite prezentari, cascaval, ficatei prajiti, chiftelute, dovlecei pane, salau pane, rosii, castraveti, icre, unt, miere, dulceturi, gemuri, ceaiuri, lapte, iaurt, sucuri, cafea, pepene verde, piine diferite sortimente. Personalul, foarte atent, completa imediat produsele care se terminau. Am servit de citeva ori prinzul, foarte variat excelent pregatit si servit cu profesionalism de un personal echipat intr-o vestimentatie adecvata, preturile la nivelul categoriei. Nu mi s-au parut exagerate, ex: frigarui din piept de pui 18 lei, ciorbele 8/9/10 lei. garnituri si salate 6/7/8 lei, bere 8/9/10 lei.

Masa se mai poate servi la terase in apropiere "Esplanada", "La caruta cu scoici", Cherhanaua de pe lacul Venus la 5 minute departare de hotel, si la citeva terase cu autoservire (la care nu am fost... dar exista Vulturul, La foisoare, Turkish Grill...)

Interiorul si exteriorul hotelului foarte ingrijit, curat, gradina cu flori deosebita, terasa si piscina amenajate cu mult gust.

Plaja curata cu umbrele si sezlonguri gratuite, ca si la piscina... intrarea in apa nefiind posibila in dreptul hotelului, se putea face baie la citeva sute de metrii pe plaja Venus - Saturn. Acest impediment era de fapt precizat in oferta.

In fiecare seara program muzical la piscina, muzica decenta placuta, putin cam tare.

In statiune atmosfera linistita fara cluburi de fite, citeva hoteluri parasite, altele renovate si deschise recent.

Consider o alegere perfecta, multumesc celor care mi-au raspuns la intrebari @LMarinela, @alinutzza140 si site-ul AFA care a fost hotaritor in stabilirea sejurului.

Am sa adaug imagini din acest minunat sejur.

Cred ca lucrurile incep sa se indrepte spre normalitate si pe litoralul nostru!

Trimis de VALERIO in 20.07.13 20:31:09
Validat / Publicat: 20.07.13 21:29:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS.

VIZUALIZĂRI: 2799 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (VALERIO); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera 212 etaj 2 cu vedere la mare... la citeva secunde de la sosire!

rentea [20.07.13 22:59:54] »

Ar fi bine ca lucrurile sa se indrepte pe litoralul nostru, cum spuneti dvs, din pacate cred ca h. Afrodita este o rara avis in acest peisaj. Oricum, bine ca exista.

flower22 [31.07.13 19:32:51] »

@VALERIO: Buna ziua,

Am citit impresiile d-voastra despre hotelul Afrodita si suntem hotarati sa mergem si noi tot aici.

Nu sunt informata despre preturile de la restaurant.

Am dori sa alegem regimul de masa demipensiune (mic dejun bufet + pranz sau cina cu BV de 50 lei/pers.).

As dori sa va intreb daca sunt suficiente bonuri valorice in val de 50 lei/ pers pentru masa de pranz. Adica de acesti 50 de lei se poate servi o masa... ''decenta'' sau o sa rabdam foame ? Imi puteti spune intervalele orare pentru cele 3 mese din zi... ca sa stiu ce sa aleg, pranzul sau cina.

Ati specificat niste restaurante si terase din apropierea hotelului la care se mai poate servi masa. Tot cu aceste bonuri valorice se poate merge si acolo sau alea sunt alta treaba?

Va multumesc anticipat

VALERIO [01.08.13 08:27:39] »

@flower22: Buna ziua,

Noi nu am avut bonuri valorice, doar micul dejun. La prinz in general ne-am incadrat in jurul sumei de 80 ron, inclusiv cite o bere. Preturile sint la nivelul categoriei, cu aproximatie: frigaruile din piept de pui 18/20 lei, salate diferite 7/8/9 lei, berea 8/9/10/11/lei, tocaana dobrogeana (o specialitate locala) 20 lei, ciorbe/supe/7/8/9/10/lei, ceafa de porc, 20lei, diferite garnituri, 7/8/9/lei, pizza 18-25 lei, preparatele di peste nu am consumat, am mers la cherhana. Prinzul si cina se servesc la orice ora au program permanent ca orice restaurant... iar micul dejun de la ora 8.

Referitor la terasele din apropiere, nu stiu daca se accepta BV, cred ca nu. Mincarea si servitul la restaurantul hotelului, sint in conditii foarte bune, personal calificat amabil, se misca repede, nu am avut ce reprosa. Am consumat doar 3 prinzuri, in restaurant, celelalte am mers in zona, pentru a mai diversifica.

Daca va hotariti sa mergeti, no sa fiti dezamagiti, hotelul este deosebit, ingrijit, curat, atmosfera placuta. Sper ca informatiile sa va fie utile, daca mai doriti si altele, cu placere. Va urez un sejur placut si linistit!

flower22, rentea, VALERIO
Alte impresii din această RUBRICĂAfrodita Hotel: