ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2013
DIN: piatra neamt
ÎNSCRIS: 26.07.11
JUL-2013

O pensiune minunata, o gazdoaie suparata

Am revenit recent de la aceasta pensiune care ne-a placut f mult, in cea mai mare parte. este una dintre putinele pensiuni aflate aproape de plaja - la 3 min. are o curte mare, plina de verdeata, are chiar si un leagan, un balansoar. este curat iar mancare este extraordinar de gustoasa: numai pe baza de peste- in principiu la pranz ai o ciorba si un felul doi format din peste prajit iar seara o salata, un fel principal si un desert. este o pensiune ideala pentru familii cu copii pentru ca au unde se desfasura.

singurul neajuns este gazdoaia -Bradzila, sotia patronului care te trateaza ca si cum ai sta acolo pe banii ei si pe munca ei. nu suporta sa intri in bucataria ei cand face mancare, doar ca, avand copii se poate intampla sa mai ai nevoie sa-i incalzesti ceva. oricum daca dai copiilor altceva decat mancarea ei, care repet e f buna dar nu e obligatoriu ca tu sa iti hranesti bebelusul cu peste, se uita la tine f stramb si urat. in plus daca se joaca copii prin sufragerie nu au voie sa atinga exponatele domnului de colectie si nici sa faca galagie (atunci de ce mai primeste familii care au copii). iar cand pleci trebuie sa lasi f mare curatenie pentru ca altfel nu se stie daca te mai primeste doamna alta data.

Domnul e f ok, preocupat sa faca pe plac clientilor, il stim de multi ani, dar sotia lui confunda clientii cu servitorii ei.

In concluzie recomand aceasta pensiune si recomand tutror sa vina in delta pentru ca este superb, dar atentie mare la Gazdoaie. Poate aceasta atitudine se datoareaza si faptului ca nimeni nu s-a luat de ea si de asta ea are impresia ca stie sa faca turism.

Trimis de andreuta23 in 19.07.13 15:50:07
Validat / Publicat: 19.07.13 17:14:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SULINA.

VIZUALIZĂRI: 5414 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreuta23); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

eva1310
[04.08.13 17:05:40]

@andreuta23: Niste preturi? la cazare, la mancare?

[05.08.13 08:36:39]

@eva1310:140 de lei cazarea pe noapte si 140 mancarea pe zi, 2 persoane - pranz si cina. asta in iulie; s-ar putea ca in august sa fie mai mult.

eva1310
[05.08.13 09:17:39]

@andreuta23: Wow, pai la banii astia trebuia sa fie cea mai vesela si primitoare Gazdoaie . Cu 280 lei ii multumeai si pe hotelierii cei mai hoti...

[05.08.13 09:21:08]

@eva1310: da, asa am zis si noi, ca n-a fost ca si cum am fi gratis, avea niste preturi specifice Deltei, adica mari. dar repet, e vorba de civilizatie aici si de a intelege ce inseamna sa faci turism

anutta
[07.08.13 18:41:38]

@andreuta23: la care pensiune Topaz a-ti fost ca pe net am gasit 2, cu adrese si poze diferite dar cu acelasi nr. de contact?!!!

[08.08.13 08:38:11]

@anutta: da, pe net sunt doua dar cea din oras din sulina nu mai exista. mai este doar casa de vacanta topaz care e la cateva minute de plaja. in poze apare o caruta cu ghivece cu flori. am fost si noi acum cativa ani la cea din oras, dar au zis ca au vandut-o. e vb de casa de vacanta topaz, nu pensiunea topaz cum se chema aia veche.

anutta
[08.08.13 17:04:04]

@andreuta23: @andreuta23: Multumesc mult pt. informatii. Peste 2 sapt. o sa ajung si eu cu familia acolo si de aceea m-am interesat, mi-a placut descrierea facuta pe net despre aceasta casa de vacanta, sper sa nu intampin probleme cu gazdoaia, sau cu tantarii, este prima data cand merg in delta si am vrut sa o combin cu marea, sa vedem ce iese

[09.08.13 08:29:44]

@anutta: pe madam trebuie sa o tratati cum va tratateaza si ea, cu aceeasi moneda, in rest e f frumos la pensiune. iar de tantari - ne atacau doar cand veneam de la plaja, pe la 8, si apoi pana la 21.30 era masa, deci nu ieseam din pensiune. si au si un foisor acolo care are plasa, asa ca dupa ce mancam stateam in el la povesti pana tarziu si nu aveam treaba. m-au piscat de 10 ori mai multi tantari la mine la strand, la munte, decat in delta. eu am folosit pt copil, care are sub 2 ani, un amestec de uleiuri esentiale de la plafar pt ca autanul e interzis copiilor sub 2 ani, si oricum ala e toxic, spre deosebire de amestecul asta care si hidrateaza pielea.

andreuta23, anutta, eva1310
Alte impresii din această RUBRICĂCasa de vacanță Topaz: