ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2013
  • --- M ---
    DIN: Constanța
    ÎNSCRIS: 10.07.09
    JUN-2013

Confort maxim la un pret minim

Hotelul Exe Iris Congress Hotel din Praga parea sa fie o alegere excelenta.

Un hotel de 4 stele la incredibilul pret de 212 euro camera pentru 2 persoane, 4 nopti, cu mic dejun inclus? Parea ceva putred. Asa ca am studiat cu atentie oferta, sa vad unde se ascundea hiba.

Se afla la 20-25 minute de centru, cu tramvaiul, dar statia era foarte aproape, iar tramvaiele 22 si 24, te lasau chiar in centru.

O fi vreo zona rau famata, mi-am zis. Gresit, se afla intr-un cartier de blocuri, lume multa pe strada si dupa ora 22.00.

Exista un mall chiar in fata hotelului, cu un Tesco non-stop iar Mc Donalds se afla la parter, langa receptie. Parcare in fata hotelului, gratis.

Ce parea mai deosebit, era ca hotelul se afla sub stadionul Slavia Praga, putea fi deranjant atunci cand era meci sau erau concerte organizate aici.

Am intrat pe site-ul hotelului camerele pareau frumoase, asa ca am facut rezervarea.

Fie ce-o fi. Dar temerile mele n-au avut nici un temei.

Hotel elegant, cu personal deosebit de amabil, hotelul ofera tot ce iti doresti.

Confort maxim, minibar, aer conditionat, curatenia in camera facuta impecabil in fiecare zi, lenjerie si prosoape imaculate, mocheta noua, mobila moderna.

La receptie puteai sa cumperi bilete de tramvai, puteai sa soliciti prezenta maseuzelor in camera, puteai sa te inscrii la excursii sau la diferite concerte din Praga, aveau internet in hol, gratuit si wireless in camera.

Micul dejun era copios. Oua ochiuri, fierte, omleta, carnaciori, fasole, salamuri, branzeturi, gemuri, produse de patiserie, sucuri naturale, compoturi, cafea, ceai, toate la discretie. In zilele de week-end, se putea servi pana la ora 11.00, in restul zilelor, pana la 10.30.

Nu erau balcoane, acesta ar fi un mic dezavantaj.

La hotel se ajunge foarte usor, venind dinspre Brno, se intra in Praga, iar pe partea dreapta o sa apara stadionul Eden al clubului Slavia Praga. Nu trebuie sa mai intrati pe alta autostrada sau drum care ocoleste Praga.

Cat despre Praga, numai cine nu a fost, nu stie cat de frumoasa este.

Trimis de marius gaudi* in 19.07.13 15:21:10
    Validat / Publicat: 19.07.13 16:33:51
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CEHIA.

VIZUALIZĂRI: 2367 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marius gaudi*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Iata hotelul aflat sub stadion.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 28.50 EUR pe cameră

[19.07.13 16:33:40]

[19.07.13 16:49:16]

@webmaster:

Exact acolo, varat sub stadion.

[19.07.13 22:06:10]

Bine de stiut! Dar cu frumusetile Pragai nu fii asa laconic. Judecand dupa traficul de pe-aici, nu cred ca a vazut-o chiar toata lumea...

Nasshu
    [19.07.13 22:22:52]

@Pragheza_Gotica: nu toata lumea scrie, multi se informeaza... asta nu inseamna ca nu este trafic, zic eu ca aproape 1500 de poze sunt suficiente pentru a demonstra ca totusi lumea merge la Praga!!!

Excursie Praga - impresii 53 - poze 1461

Aici poti vedea mai bine ce si cum s-a scris despre Praga click aici

Multi aleg sa isi petreaca concediul la mare sau munte, altii la shopping - de obicei sunt mai puturosi la scris (

[19.07.13 23:46:57]

@Nasshu: Praga este vizitata de 1.5 milioane de turisti pe luna, asa ca 53 de impresii si peste 1000 de poze in cativa ani... da-mi voie sa rad.

Am cerut doar autorului sa elaboreze putin, sa-si spuna parerea personala. Nu vad ce este gresit in asta.

Stiu ce s-a scris, fiindca am si eu review-uri scrise, iar tu esti inscris la stalkerii mei deci stii foarte bine acest lucru.

Daca persoane cu grad senior au frecvent atitudini de atac si de intimidare la adresa unor bieti juniori care sunt inscrisi de doua saptamani si vad ca n-au voie sa puna o intrebare... acum inteleg.

Nasshu
    [20.07.13 00:02:07]

@Pragheza_Gotica:

Daca persoane cu grad senior au frecvent atitudini de atac si de intimidare

pardon? scuze daca ai interpretat asa... dar nu asta mi-a fost intentia... cit nu te-am ataca, cu atat mai mult intimidat..

[20.07.13 00:24:21]

@Nasshu: Eu l-am rugat pe autor sa elaboreze - pe autor, nu pe altcineva - si tu intervii si din proprie initiativa ma trimiti la parerile altora fiindca autorul si altii ar putea fi prea ocupati - sau "puturosi" ca sa-mi scrie.

Poate-l cunosti personal si de aceea ai intervenit. Poate nu-mi va raspunde. Dar tot am dreptul sa intreb.

Daca nu-mi raspunde OK, e dreptul lui dar nu vad de ce sa-mi puna altcineva pumnul in gura pentru o intrebare inofensiva.

ariciu
    [20.07.13 20:32:15]

Bine ai revenit! Aşteptam rw tău din Praga dar m-am ales doar cu unul de cazare. Ruşinică!!! Voiam să ştiu dacă ai văzut fantome sau dacă... te-au văzut ele pe tine )

[21.07.13 20:20:37]

@Pragheza_Gotica:

Eu am inteles perfect ce ai vrut sa spui.

Ai perfecta dreptate, Praga merita un review elaborat si promit ca o sa-mi fac timp sa-l scriu.

Acum am scris despre cazare, urmeaza despre oras.

Nu-l cunosc pe Nasshu, din pacate, vad ca are vocatie de nas, nu se stie cand ai nevoie de un nas valabil))). Oricum ii apreciez scrierile.

ada000
    [01.04.14 15:26:56]

Buna

As avea si eu o intrebare in legatura cu camerele de la acest hotel. Suntem 2 cupluri si am vrea sa vizitam Praga in august. Am gasit pe booking camere twin si camere de familie la acest hotel. Voi in ce tip de camera ati fost cazati?

[12.04.14 22:59:57]

@ada000:

Buna Ada

Am fost cazati intr-o camera cu 2 paturi, lipite unul de celalalt.

Dealtfel, din pozele 5 si 6, iti poti face o idee despre camera.

ada000, ariciu, marius gaudi*, Pragheza_Gotica