Crystal Palace Hotel

MAY-2013
TIP: SINGLE
REGIM MASĂ md

Dezamagit

Mai mult decat dezamagit...

Daca nu era o deplasare pentru sedinta firmei, plecam in secunda urmatoare intrarii mele in camera...

O camera mica, nici loc de cuier nu era, o baie minuscula, in dus era si o grinda de care am dat de 2 ori cu capul. De asemenea, hotel in mijlocul blocurilor din Bucuresti, ce poate fi mai atragator??? Ce puteam sa vad altceva din camera decat o intersectie aglomerata???

Singurul lucru bun in amplasarea lui este faptul ca iesi usor spre Otopeni - Baneasa, evident cine are nevoie... Eu am vrut sa plec spre centru pe la ora 5 dupa-amiaza si am regretat amarnic ca am mers cu masina.

Repet, la banii platiti pe camera, am fost foarte dezamagit...

In rest, ok personalul si masa.

Impresii încărcate de valih in 19.07.2013 11:24:50

Validat / Publicat: 19.07.13 12:29:36

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (valih); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

[19.07.13 12:10:50]

- Dragos CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[19.07.13 12:49:20]

@valih: Hotelul e cunoscut drept „Hotelul lui Mitică Dragomir” (deși mi se pare că e pe numele fiului său). A fost construit pe scheletul uni bloc „unicat” (adică având un proiect special făcut, nu aidoma celor STAS, trase la indigou, din „rândul II”) rămas în 1989 doar la stadiul de structură de rezistență, căruia i s-a mai adăugat ulterior încă un etaj.

Ce puteam sa vad altceva din camera decat o intersectie aglomerata?

Hai să nu speriem prea tare lumea; nu intersecția din fața hotelului este cea aglomerată, ci acea dintre Șoseaua Pipera și strada Aviator Al. Șerbănescu (în ciuda noului pasaj construit acolo de către dom' primar Oprescu) și asta doar în jurul orelor 17... 18 când revin toți cei ce lucrează în zonă sau în imediata apropiere a capitalei, spre casă, coada de la acel semafor ajungând uneori până la Hotelul Crystal Palace (doar pe sensul spre oraș). Și nu știu de ce vor toți pe acolo, când Calea Floreasca e mereu goală. Sau chiar ieșirea spre piața Charles de Gaule (Televiziune) de pe strada Școlii Herăstrău...

QED. Și zău dacă nu scăpai mai ieftin și comod să faci maximum 10 minute pe jos până la stația Aurel Vlaicu de metrou, de unde poți apoi să ajungi rapid și comod aproape oriunde în oraș, mai ales în zona centrală.

La un preț ceva mai mic, era chiar vis-a-vis hotelul Erbas (al lui Erbașu, cel care s-a sinucis) - tot dintr-un bloc comunist, dar măcar ăsta a fost ridicat de la fundație, deci e posibil ca proiectul inițial să fi fost totuși adaptat noii destinații.

Și nu departe - hotelurile Caro, de 2, 3 și chiar 4 stele. Astea au și priveliște, că sunt pe malul lacului Tei.

• Un popas in Bucuresti (Sep.2018) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 26.09.18 de hbogdan din SUCEAVA) - RECOMANDĂ
  • In trecere prin Bucuresti (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 11.07.18 de SCMK din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Cazare buna aproape de aeroport (Jun.2015) - punctaj satisfactie: 7.90 (scris in 17.06.15 de alexandruduma din TIMISOARA) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.202972888947 sec