ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2013
DIN: pitesti
ÎNSCRIS: 15.06.11
JUL-2013

A 2-a oara la Duni... la fel de frumos

Am fost pt a 2-a oara la Duni, la ROYAL PALACE dupa ce un prieten a vazut unde am fost acum 2 ani si a vrut si el. Am fost 3 familii cu 2 copii de 3 ani si unul de 7.

Drumul lejer... aprox 7 ore din pitesti. Drumul la bulgari mai bun decat la noi. Recomand ruta giurgiu - shumen - aytos - burgas - duni... mai scurt cu 80-90 km decat cel prin varna si chiar mai bun. Hotelul cum il stiam... frumos.

Am ajuns devreme, pe la 11... asa ca doar ne-au pus bratarile la ora aia si am plecat la plaja... masa... restul.

A scris pe aici cineva ceva legat de mancare ca e la fel... ca vinul este de la butoi si pus in sticle... ca apa iar nu este sigilata... nimic adevarat. Sau ca nu zambeste personalul. Dau un singur ex in privinta asta si atat. Ieseam din lobby bar pe la 1:30 noaptea. Cand mai aveam catziva metri pana la usa sa ies, o chelneritza venea din sens opus si a asteptat cu zambetul pe buze sa ajung eu la usa si sa ies. Eu nu am vrut, am vrut sa intre ea (maniere :)), am stat ca fraierul langa usa invitand sa intre... ea pe mine... am zis ca stau acolo pana intra ea... si tot ca sa nu fie ca mine a zis: ok, atunci ma intorc... facand asta tot zambind.

La fel si cu echipa de entertainment... care erau din polonia... croatia...romania... si o echipa de culoare din brazilia.

Sa revin... mancare ok... bauturi ok. La masa seara si la disco si terase... am baut un whiski destul de ok pt free cu pepsi si gheata.

Celelalte 2 familii cu care am fost au mai fost 3 sau 4 ani prin bulgaria la Rubin, Nessebar si inca undeva si mereu faceau comparatie. Toate au fost cu + pr ROYAL. Imi ziceau mie ca acuma eu pt ca am fost doar acolo in bulgaria o sa-mi fie greu sa merg in alta parte in bulgaria pt ca o sa fac mereu comparatie cu Duni.

Toate hotelurile sunt super ingrijite, multe spatii verzi... multe flori. Este o gradina din flori la hotel pelican de tzie mai mare dragul.

Curatenie se face exemplar toata noaptea aproape... se rearanjeaza sezlonguri... se spala gresia la piscine... se aspira nisipul din piscine... tot.

Cand am ajuns in resort erau f putini romani, in schimb multi vorbitori de limba rusa, germani, bulgari, austrieci... de toate. Cu 2 zile pana sa plecam au venit multi romani... si de atunci, nu stiu daca e din cauza asta sau doar coincidenta, nici mancarea nu a mai fost la fel.

Ce lipseste la acest resort, am spus si acum 2 ani si au remarcat si prietenii mei, este un spatiu de joaca pt copii cu topogane si restul, nu doar 3 leagane si 2-3 topogane, in rest la banii pe care i-am dat (bilete luate din ianuarie) merita fiecare banutz.

Daca aveti intrebari legat de orice... cu mare drag. Iar pt cei care pleaca acolo sa va distrati cel putin la fel ca mine... nu mai devreme de ora 2 in camera :)).

Si am sa revin si cu poze... sa le descarc ca doar aseara m-am intors de acolo

Trimis de monstrul in 18.07.13 14:26:45
Validat / Publicat: 18.07.13 15:33:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3614 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (monstrul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ravenala22 [18.07.13 15:53:15] »

Ne dati si noua pe privat agentia... multumesc anticipat

monstrul [18.07.13 16:02:14] »

@ravenala22: ti-am trimis mesaj

moro [18.07.13 16:29:59] »

imi poti da si mie agentia pe privat pt ca ai avut un pret bun

serban1772 [18.07.13 16:47:56] »

Ai precizat ca ai folosit ruta Shumen - Aytos - Burgas.

Deoarece in anii trecuti se spunea ca pe aceasta ruta asfatul nu este corespunzator si sunt multe gropi, te rog, as dori mai multe precizari referitoare la acest traseu, (ai mers pe Ivanski, Partizani, Bilka, Vresovo, Aytos sau Smyadovo, Prilep, Karnobat, Aytos?) deoarece daca este OK, as vrea sa-l folosesc si eu in luna august.

Multumesc anticipat!

moro [18.07.13 17:01:59] »

am intrat pe site la agentie dar nu stiu cum ai platit 730 euro mie imi iese vreo 900 cu tot cu reducere in iulie, poate in iunie sa iasa

monstrul [19.07.13 13:27:32] »

@moro: am scris measaj

monstrul [19.07.13 13:32:32] »

@serban1772: drumul de la shumen spre aytos era rupt pana acum, dar acum s-a lucrat pe el... mai sunt 2-3 zone unde se lucreaza pe cate 20-30 metri... nu stai mai mult de 5 minute pt tot traseul. Se merge f bine. De la shumen iesi in strada care daca faci stanga mergi la aytos si apoi burgas... ori faci dreapta prin karnobat si te scoate in autostrada pe care mergi pana aproape de burgas... depinde ce vrei. Daca faci pt autostrada ocolesti aprox 20 km dar mergi mai repede... depinde ce vrei

monstrul [19.07.13 13:50:03] »

@moro: mai exact au fost 734 euro cu vedere la parc si cu 50 euro in plus cu vedere la mare... paltiti o parte in ianuarie si restul in mai

myk007 [24.07.13 11:05:00] »

@monstrul:

... nu uita sa atasezi fotografiile...

theone [25.07.13 22:39:32] »

Salut! Poti descrie mai exact traseul ales de tine? Anul trecut am folosit ruta prin Varna si as fi interesat de traseul tau. Multumesc

monstrul [28.07.13 14:28:02] »

@theone: am mai scris odata, dar nu-i problema. Ruse - shumen aytos - burgas - duni... mai putin cu aprox 80 km si mai rapid cu minim 40 min fata de cel prin varna.

Inapoi am venit duni - burgas - karnobat - shumen - ruse. Pe aici ocolesti aprox 20 km fata de cel prin aytos, dar mergi mai repede tinand cont ca mergi pe autostrada de la burgas pana la karnobat.

Daca te mai pot ajuta cu ceva poti sa-mi zici

sarmi69 [30.07.13 09:22:46] »

Imi dati si mie pe privat agentia... multumesc mult.

monstrul [31.07.13 09:12:30] »

@sarmi69: ti-am scris mesaj

dac [31.07.13 20:22:11] »

imi poti da si mie agentia pe privat

monstrul [31.07.13 20:35:39] »

@dac: am trimis mesaj

userbusy [10.02.14 22:59:57] »

Servus,

M-am uitat un pic cu street view pe portiuni din drumul pe care l-ati folosit spre Duni si am vazut multe portiuni cu gropi, in lucru, destul de urat. Din ce am citit, nu pot decat sa presupun ca pozele de acolo sunt vechi si intre timp au reparat drumul. M-am inselat?

monstrul, moro, myk007, ravenala22, sarmi69, serban1772, theone, userbusy
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Marina Royal Palace Hotel: