ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2009
AUG-2009
[?] AD. + 2 COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Super!

Foarte frumos, curat, elegant. Intr-adevar un resrt de lux.

Trimis de mihaelaghiuzan in 07.09.09 12:46:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2394 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihaelaghiuzan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1000 PMA (din 10 voturi)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 135.38 EUR pe cameră

Admin [07.09.09 12:48:57] »

odata cand ai vreme, poate detaliezi -- e unul din hotelurile care intereseaza multa lume - subsemnatul included

mihaelaghiuzan [07.09.09 13:21:05] »

Am fost in perioada 27 aug-03 sept 2009. Mentionez ca am fost pentru a 6-a oara in Turcia la hoteluri de 5* all inclusive si ultra all inclusive. Acesta intr-adevar isi merita stelele. Foarte curat, servicii impecabile, mancare buna, putini rusi...multi romani...

Admin [07.09.09 13:29:33] »

E importanta precizarea ca ai mai fost. Intr-un fel este incantat cineva de Calista cand e pentru prima data in Antalya si cu totul altfel cineva care are termen de comparatie.

Unde (la ce alte hoteluri) ai mai fost? (cateva dintre ele, nu-i musai toate)

Cum ti s-a parut serviciul "All Inclusive A-la-carte"? E unic, dupa cate stiu.

axel22* [07.09.09 23:38:12] »

Pentru web master masa e chiar ok. Vad ca anul acesta au fost mai multi romani, un fapt nu neaparat bun.

Sistemul de a-la-carte presupune multa rabdare pentru rezervari la restaurantele din incinta. Pentru unele exista o taxa - vezi Elegance, cel mai exclusivist, - 50 euro de persoana.

Iar meniurile sunt chiar ok, putine feluri, dar deosebite.

mihaelaghiuzan [08.09.09 09:51:27] »

Am mai fost la Papillon Zeugma de 2 ori, Delphin Palace in Belek, La Blanche in Bodrum si Majesty Elise parca... in Kemer.

Chestia cu a la carte e un pic ciudata. Adica, trebuie sa platesti o taxa de rezervare intre 10-35 EUR de persoana in functie de restaurantul ales si apoi mananci ce vrei din meniu. Nu am fost la niciunul dintre restaurante pentru ca am avut seri tematice la restaurantul principal si chiar nu am simtit nevoia. Pe mine m-a impresionat curatenia si eleganta, confortul....apropo, camerele sunt superbe. Noi am stat intr-un apartament cu scara interioara, absolut minunat.

Admin [08.09.09 09:58:33] »

multumesc

ariana [08.09.09 11:30:30] »

acest apartament cu scara interioara are balcon la ambele nivele?

exista apartamente doar in cladirea principala? la etajul apartamentului exista usa la dormitor?

multumesc frumos

mihaelaghiuzan [08.09.09 11:44:21] »

Terasa este numai la camera de jos unde sunt 2 canapele extensibile. La etaj este dormitorul care nu are nici usa si nici balcon. In schimb are o baie imensa care are si cada si dus pentru 2 persoane. Toate blocurile (adica 7) au la ultimul etaj aceste apartamente.

mm [08.06.10 11:50:55] »

buna

cum este plaja?

mihaelaghiuzan [08.06.10 12:08:41] »

Plaja este cu nisip fin, dupa-amiaza sunt valuri si este foarte frumos.

mm [08.06.10 12:28:13] »

spune-mi te rog, sunt locuri de joaca pt copii?

multumesc

mihaelaghiuzan [08.06.10 12:31:10] »

Sunt locuri de joaca pentru copii, au piscina lor si tobogan.

ariana, axel22*, mihaelaghiuzan, mm
    Alte impresii din această RUBRICĂCalista Luxury Resort [Kadriye]: