ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2013
DIN: Giurgiu
ÎNSCRIS: 27.07.10
JUL-2013

Din nou in Turcia - din nou minunat

Am revenit in urma cu o saptamana de la Royal Holiday Palace si pot spune ca turcii au reusit din nou sa ma surprinda placut prin grija lor fata de client.

Cazarea s-a facut rapid, fiind singurii turisti care se cazau la ora aceea. Am cerut o camera linistita si la un etaj inferior ca sa fie liniste pentru copil. Cu 10 euro s-a rezolvat totul. Camerele sunt curate si suficient de mari. Mancarea destul de variata si cred ca oricine gaseste ceva care sa ii placa. Restaurantul, ca de altfel tot resortul, mi s-a parut imens si cred ca are cel putin un hectar. La fel si piscina, pe care daca vrei sa o traversezi inotand de la un capat la celalalt cred ca trebuie sa fii inotator profesionist.

Plaja este ok, cu nisip, cu o portiune de pietris la intrarea in apa, dar cred ca nu-i un capat de tara pentru nimeni ca trebuie sa calce pe pe o banda de 1 metru de pietris.

Echipa de animatori pt copii a fost destul de activa: dimineata veneau pe plaja si faceau gimnastica, apoi diverse jocuri la miniclub, pictau copii pe fata iar seara organizau minidisco la arena, unde copii dansau si primeau premii pentru jocurile la care au participat in timpul zilei.

Baruri sunt in cladirea hotelului, la piscina, la arena si pe ponton. Cand mergeam la bar si ceream bere, primeam si doua boluri: unul cu cipsuri si unul cu fistic si alune.

In general resortul este destul de aerisit si poti gasi in permanenta ceva de facut ca sa te simti bine.

Am vazut ca s-au facut comparatii cu Delphin Palace. Dupa parerea mea sunt lucruri si in plus si in minus intre cele doua hoteluri. Spre exemplu Delphinul mi se pare mai luxos, mai elegant, cu o gradina superba, cu baldachine. Dar si RHP are plusurile lui: e mai mare, pare mai bun pentru copii, mancarea mi s-a parut mai diversificata fata de Delphin. Una peste alta, ambele hoteluri sunt la acelasi nivel, totul tinand de gusturile fiecaruia, dar te poti simti minunat la oricare dintre ele.

Trimis de dan1 in 13.07.13 23:17:54
Validat / Publicat: 14.07.13 00:19:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Delphin Palace

VIZUALIZĂRI: 2256 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dan1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 76.50 EUR pe cameră

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [14.07.13 00:23:12]

Un review bun, echilibrat și "de încredere", venind de la un autor care a mai fost în Antalia și care, în plus, are termen de comparație "solid", după sejurul la Delphin Palace.

O observație, însă: nu poți compara RHP cu Delphin Palace, pentru că sunt din generații diferite (Royal Holiday Palace este mult mai nou decât DP).

Royal Holiday Palace poate fi comparat, eventual, cu Delphin Imperial - iar "echivalentul" lui DP din lanțul Royal este Royal Wings.

dan1AUTOR REVIEW
    [14.07.13 23:07:47]

@tm67bru: Comparatia am facut-o in ideea ca sunt ambele resorturi care ofera servicii de calitate si la pret apropiat. Cel putin, in 2008, cand am fost la Delphin Palace serviciile erau excelente, asa cum sunt si la RHP

dan1
    Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Holiday Palace: