ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2013
DE peta
ÎNSCRIS: 13.06.13
JUN-2013

Multumiti pentru banii dati

Este al doilea an cand mergem in Albena, prima oara am stat tot la Laguna Mare.

Laguna Mare face parte dintr-un complex de 3 hoteluri: Laguna Beach care este chiar la malul marii, Laguna Mare la mijloc si Laguna Garden care este mai apropiat de centrul statiunii. Laguna Mare nu are nici restaurant si nici piscina proprie, ceea ce e un mic dezavantaj fiindca trebuie sa mergi ori la Beach ori la Garden, depinde unde te repartizeaza. Avind in vedere insa ca sunt foarte aproape unele de altele, nu mi s-a parut deranjant. In primul an am fost repartizati la masa si la piscina hotelului Laguna Beach, anul acesta la Garden. Ambele mi s-au parut ok, intre restaurante chiar n-am observat nicio diferenta, piscina de la Beach e mai aproape de plaja, la Garden e mai multa verdeata, dar la piscina pentru copii mi s-a parut apa foarte rece, cu mult mai rece fata de apa din piscina adultilor.

Ca si in primul an, si in anul acesta am fost multumiti de ceea ce am primit, raportindu-ne si la banii dati.

Hotelul este cotat la 4 stele, dar ar fi cam de 3 de fapt. Camerele sunt totusi ok, dar se vede ca nu s-au mai facut renovari de ceva timp: o gresie ciobita, tavanul fals din baie usor infundat pe alocuri, etc. Cu toate acestea este totusi curat si ofera conditii rezonabile, dar sa nu va asteptati la "lux", asa cum poate ai putea face vazind cotatia de 4 stele.

Camerele difera un pic intre ele: unele au bai mai mari decat celelalte si unele par a fi mai recent renovate.

Noi am stat intr-o camera care avea un pat de o persoana, inca unul ceva mai mare in care incapeau 2 persoane mai inghesuit si o canapea destul de maricica pentru copil.

Curatenie s-a facut zilnic, s-au schimbat si prosoapele care au fost folosite si o data s-a schimbat si lenjeria de pat.

Animatori sunt in timpul zilei pe la piscina, am vazut ca pe la 11 organizau cursuri de aqua gym, volei pe plaja, pe noi insa nu ne-a interesat asa ca nu as putea spune cat de buni erau sau nu.

Personalul hotelului mi s-a parut ok - nu extrem de amabil, dar nici nu se purtau urat.

Piscinele de la Garden si Beach sunt mari, apa e calda, gasesti intotdeauna locuri pe sezlong. Plaja e destul de aproape de hotel, chiar si pe la ora 10 daca mergi la plaja gasesti sezlong - ce-i drept mai in spate, dar gasesti.

La restaurant e uneori destul de aglomerat, se sta la coada pentru grill si alte feluri de mancare pregatite pe loc. Mancarea e destul de ok, nu am avut probleme nici noi nici copilul, desi de multe ori erau "variatiuni pe aceeasi tema" gaseai totusi ce sa mananci, in cel mai rau caz optai pentru o friptura la gratar.

Ca o concluzie: mie mi se pare ca merita, dar depinde bineinteles si ce asteptari ai. Este un hotel rezonabil, dar departe de a fi luxos.

Trimis de peta in 10.07.13 15:54:09
Validat / Publicat: 10.07.13 16:58:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3864 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (peta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.07.13 16:25:21]

@peta: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

roxaroxa
    [29.08.13 16:30:19]

@peta: Buna, este al 4-lea an cand mergem la acest hotel si afost din ce in ce mai rau. Pacat!!! am fost 2 adulti cu copil de 7 ani, in perioada 10.08-21.08.2013. In aceste 10 nopti nici macar o data nu s-a facut curat in camera sau baie: s-au schimbat doar prosoapele si asternuturile. Manerul de la cada rupt, masca de la cada rupta si lipita cu silicon. Mancarea era "refolosita": ce ramanea azi aparea a doua zi cu... putin sos! La plecare am anuntat de nemultumirea legata de curatenie, iar raspunsul a fost ca trebuia sa anuntam la receptie. Curios sau preanou: se anunta la un hotel de 4* ca trebuie sa se faca curat in camera in timpul unui sejur de 10 zile???

[29.08.13 16:41:02]

@roxaroxa: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

petaAUTOR REVIEW
    [29.08.13 17:44:36]

@roxaroxa: imi pare rau ca ati avut conditii asa proaste... cred ca are legatura si cu perioada in care ati fost voi (probabil in august sunt mult mai aglomerati decat erau in iunie cand am fost noi, si deci serviciile incep sa lase de dorit). Despre camera - foarte curios... voi ati avut cada? La noi era doar un dus cu perdeluta... Cred ca difera foarte mult si camerele, am vazut asta in cele 2 sejururi petrecute acolo. Pacat oricum, normal ar fi sa fie conditii asemanatoare, fiindca pretul e acelasi si nu e cazul sa te bazezi pe noroc.

Mancarea mi s-a parut cam la fel ca anul trecut - nu cine stie ce, dar gaseai ceva "decent" de pus in farfurie.

fanespoitorul
    [29.08.13 18:59:18]

@roxaroxa: Din cate stiu, cei de la Laguna Mare mananca la Laguna Garden. Mie mi-a placut mancarea de la Laguna Garden. Gaseai intotdeauna ceva friptura: de pui, de porc, peste. Mancaruri cu sos aveau tot timpul. Cum a zis si peta, gaseai ceva decent. Si la sosuri aveau cu carne de : vita, pui, porc.

La care hotel te referi cand spui 4*?? Laguna Mare are doar 3*.

fanespoitorul, peta, roxaroxa
    Alte impresii din această RUBRICĂLaguna Mare Hotel: