ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2013

Către satisfăcător

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Probleme de sănătate provocate de mâncare la Evrika Club

Sub asteptari.

Se fac diferente uriase intre turistii romani (90%) si cei straini: curatenie in camere, calitatea prosoapelor din camere, calitatea prosoapelor de plaja, primirea la hotel, caratul bagajelor, tratarea de catre personalul hotelului, etc.

De exemplu turistii germani aveau voie sa mearga cu mancare la sezlong in timp ce cei romani erau opriti, in fata turistilor germani personalul hotelului (resortului) faceau plecaciuni, etc.

Anul trecut tot in Bulgaria a fost perfect.

Trimis de crazymann in 08.07.13 08:42:11
Validat / Publicat: 08.07.13 10:13:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Obzor, Riu Helios

VIZUALIZĂRI: 3216 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crazymann); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[08.07.13 10:12:38]

@crazymann: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează...", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

[08.07.13 11:15:18]

Poti sa detaliezi? ati facut reclamatie?

Poti sa imi spui unde ai fost in Bulgaria anul trecut?

igi
    [08.07.13 12:50:29]

@webmaster crazymann: mai multe detalii te rog, am fost acum 2 ani si plec in aug iar.

moro
    [08.07.13 13:31:22]

poate daca ai mancat sosuri se poate eu am fost cu copilul si nu am patit nimic. Puteai sa mananci gratar pt ca aveau sau atatea alte feluri de mancare pt ca aveau diversificat

Nici eu nu am mancat mezeluri pt ca nu aratau bine iar in legatura cu turistii germani noi nu am avut probleme am fost cazati in corpul D desi aveam cazare garden view mancare am putut lua la piscine bagajele au fost carate in camera. In ultima zi am vazut ca nu mai dadeau voie la piscine cu mancate dar pt toata lumea dar cred ca doar din cauza la farfurii puteai lua pe un servetel ve aveai nevoie

[08.07.13 13:33:21]

@moro: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

bornwild
    [08.07.13 15:31:41]

@crazymann: Exista posibilitatea ca sa te fi inselat in privinta tratarii turistilor cu atat de mare lipsa de respect, sau mai e o posibilitate, pe care eu unul o scot din calcul deocamdata, sa fi suferit anumite complexe cu privire la acest aspect!

O singura nelamurire am, ce ai vrut sa spui in textul urmator:

''Cel mai rau a fost cand majoritatea turistilor a avut probleme cu stomacul. Chiar si medicul resortului a recunoscut ca e de la mancare. ''

Mi se pare mie sau tu nu ai mancat nimic? De ce nu ai lasat persoanele respective sa scrie aceste comentarii? Sau esti avocatul domniilor lor?

Inca un aspect: daca ai dat ca si grad de satisfactie 0 % la bucatarie... tu nu care cumva sa fi avut de la suceava ceva poale'n'brau si sa le fi mancat ca un bandit ce esti si sa nu te fi apropiat de masa de la hotel ca nu a fost buna de nimic!

ionutule
    [09.07.13 13:59:11]

@crazymann: ciudata postare.

asa scurta si parca fortata.

ai avut personal de suferit de pe urma mancarii? familia sau prietenii din grupul tau?? sau doar ai auzit?!

a fost doar o data intr-o zi sau starea de rau a turistilor a durat cateva zile??

nu m-as fi mirat dar am cautat si pe alte siteuri cu impresii despre acest hotel si mi-a fost greu sa gasesc un alt rewiew care sa mentioneze probleme majore la acest resort.

si nu doar in perioada recenta (zile) nu am gasit postari negative ci chiar si in lunile si anii trecuti problemele apar doar sporadic si foarte mici.

personal merg la sfarsitul lunii august la club Evrika si voi vedea atunci realitatea. dar tare ma indoiesc de acuratetea si "sinceritatea" postarii tale.

vacanta placuta tuturor!

crazymannAUTOR REVIEW
    [18.07.13 16:52:12]

@daniel_72:

1. Am fost un grup mare. Un priten care si-a facut asigurare de sanatate (apropo va costa in jur de 30 RON de persoana) a fost cu fetita iar mediucul i-a spus ca e de la un virus din apa sau din mancare.

2. Cand din cauza vantului s-a deschis o usa si i-a facut un cucui fumos cei de la hotel au spus ca au camere de filmat dar nu functioneaza, iar usa nu s-a deschis dincauza vantului.

3. In Obzor la Riu Helios

Corina70
    [18.07.13 17:11:49]

si userul victoras s-a imbolnavit la evrika, anul acesta; gasiti si pe tripadvisor recenziile a doi turisti britanici, care au fost acolo anul acesta, in iulie, si tot asa, au avut probleme cu stomacul... ceva-ceva s-a intamplat la evrika in perioada respectiva...

[19.07.13 11:25:25]

Oameni buni, sunt deosebit de ingrijorat de ce citesc, mai ales ca peste o saptamana am rezervare la acest hotel.

Nici nu stiu ce sa mai fac, citesc mai mult lucruri negative: oameni de o calitate cel putin indoielnica, tratare discriminatorie fata de turistii romani, toxiinfectii alimentare, enterocolite, usi defecte, copii care folosesc piscina pe post de WC - (ne)cazul Nicholas...

Ce ma sfatuiti, sa incerc totusi sa anulez rezervarea???

Orice informatie suplimentara este bine venita.

Va multumesc.

Corina70
    [19.07.13 11:57:42]

@daniel_72: rezervarea este facuta prin agentie sau pe cont propriu?

parerea mea, personala desigur, este urmatoarea: daca era o problema majora cu toxiinfectiile/enterocolitele, ar fi fost mult mai multi turisti cu probleme, ar fi vuit AFA si TA. cred ca sunt doar cateva cazuri izolate, ale celor care au crezut ca toata mancarea/bautura/apa din piscina sunt safe si n-au fost suficient de atenti/prevazatori.

ca recomandari, iti pot spune: evita sa mancati/beti in timpul zilei la terasa de la parterul corpului D, acolo unde lumea vine direct din piscina sau mare, regulile de igiena clar nu sunt respectate, am vazut cu ochii mei.

incercati pe cat se poate sa nu inghititi apa din piscina sau sa nu intrati deloc. anul trecut, in cele 2 zile cu alge in mare, eu am evitat folosirea piscinei, m-am racorit cu apa de la dusuri, si m-am dat doar cu colacul pe rauletul de la piscina cu tobogane. in general nu-mi place sa intru in piscina, tocmai de teama diversilor microbi si a inevitabilului pipi lasat de unii si altii.

cu putina atentie consider ca puteti evita problemele de sanatate.

cat despre calitatea turistilor, cum ti-o fi norocul...

pana pleci, poate mai posteaza altii aici sau pe site-uri straine si vezi care e impresia generala.

[19.07.13 12:35:22]

@Corina70: rezervarea este facuta printr-o agentie bulgareasaca, ma gandesc sa sun un reprezentant al agentiei sa il intreb daca se mai poate face ceva, sau daca au ceva feed-back-uri negative pana acum.

Revin cu amanunte dupa ce vorbesc cu ei.

[19.07.13 14:19:12]

Am reusit sa iau legatura cu agentia, din pacate anulare nu se mai poate face, insa m-au asigurat ca totul este si va fi OK. Sper sa nu am ghinion.

Voi reveni cu impresii la intoarcere.

cmari67
    [21.07.13 18:18:48]

@daniel_72: linisteste-te ca nu este chiar asa! Spun "chiar asa" pentru ca poate mi-a scapat mie cate ceva... adica nu am vazut tot sau nu mi-a fost dat sa vad!

Ma pregatem sa sriu si eu impresiile sejurului dar nu m-am putut abtine sa nu intervin cu niste impresii recente care sa-ti spulbere indoielile.

Noi am fost la Evrica Beach in perioada 01-06 iulie si ne-am simtit foarte bine. Mai bine decat la Sol Luna Bay unde am fost ulterior (06-11 iulie):

- mancarea este foarte buna: gustoasa si variata. Nu am avut probleme cu stomacul. Nici nu m-am gandit sa merg cu mancarea pe sezlong!!! Sezlongul este pentru plaja. Spatiile unde se serveste mancare (restaurant, terase) sunt facute pentru a putea sta la o masa unde sa mananci ca un om civilizat.

- nu am sesizat sa se faca diferente intre turistii romani si ceilalti; personalul este zambitor si dispus sa te ajute/ lamureasca/ serveasca;

- apa din piscina este curata si noi am intrat in piscina fara sa patim nimic.

- prosoapele intr-adevar sunt cam "batrane" dar nu numai pentru romani.

- plaja este superba (lata, nisip fin, intrare lina in mare);

- aqua park-ul pentru adulti este grozav;

- parcare gratuita si pazita;

- teritoriul hotelului este mare si cu verdeata;

Evrika este un hotel curat, prietenos... unde noi ne-am simtit excelent!

Concediu placut!... si impresii bune... la intoarcere.

[21.07.13 18:22:12]

@cmari67: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

[22.07.13 10:03:42]

@cmari67: Multumesc frumos pentru precizari.

Eu am fost si anul trecut acolo si m-am simtit foarte bine, dar eram ingrijorat citind informatiile negative din ultima perioada.

Astept sa citesc mai multe in review-ul pe care-l vei posta.

bornwild, cmari67, Corina70, crazymann, daniel_72, igi, ionutule, Katy 20, moro
    Alte impresii din această RUBRICĂDIT Club Evrika (ex Riu Evrika) :