ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2013
DIN: Resita
ÎNSCRIS: 10.06.12
JUN-2013

Un resort minunat

Am sosit la acest resort dupa 7 zile petrecute la Macedonia Sun in Kalithea Kassandra unde ne-am simtit foarte bine, cu speranta ca pretul dublu platit la Blue Dolphin sa fie justificat si... o DA, diferenta in mai bine s-a simtit la toate capitolele.

Cazarea s-a facut instantaneu, am primit cheia de la camera imediat ce am prezentat vaucerul la receptie, insotita de o scurta prezentare a facilitatiilor oferite si a programului de masa.

Nu am vazut pana acum in Grecia atata amabilitate si atatea zambete din partea personalului, incepand cu receptionerii, chelnerii, femeile de serviciu, etc.

Nu am vazut o fata trista sau ingandurata in 7 zile, doar zambete naturale, nefortate, un lucru de apreciat.

O curatenie impecabila, de detaliu, in intreg resortul, mai rar asa ceva. Un miros placut ne-a intampinat inca de la deschiderea usii camerei si a persistat pe toata durata sederii noastre, datorita curateniei ce se facea zilnic cu simt de raspundere. Am avut intr-o zi ocazia sa vad cele doua doamne in exercitiul functiunii, cand au venit mai tarziu de ora 12 (probabil in ziua in care se schimbau seriile) si am constatat ca se arata o grija mare fata de detalii (au sters pana si balustada balconului) si am constatat ca au zabovit destul de mult in conditiile in care noi ne aflam in camera, fara sa faca rabat de la indatoririle zilnice.

Prosoapele impecabile schimbate zilnic si asternuturile de pat de 2 ori pe perioada sederii noastre.

Camera foarte draguta, intradevar de 4 stele, cu un pat matrimonial foarte lat si confortabil si inca un pat pentru o persoana, baia suficient de mare cu o cadita mai micuta dar cocheta, balcon generos cu mobilier modern, seif gratuit. De altfel ne-a suprins faptul ca toate facilitatile erau oferite gratuit, fara a se percepe taxe suplimentare: ex. conexiunea la internet WI Fi facuta in baza unui user + parola free, care suporta de exemplu fara probleme apeluri video Skype si care acoperea pana si aria plajei,

palete pentru tenis de camp, pentru tenis de masa, crose pentru mini golf, mingi de baschet, etc

acces la clubul fitness

Masa foarte bogata, raiul gurmanzilor, mancarea foarte bine preparata si cu o diversitate impresionanta atat la cina cat si la micul dejun.

Echipa de animatie foarte implicata, bulgari de origine, baietii foarte prietenosi si saritori, copiii mai ales au foarte incantati de acestia.

Un minus care nu tine neaparat de resortul acesta ar fi plaja precum si drumul pana la plaja, intrucat in apa se zareau pietre acoperite cu vegetatie marina, (mie imi creaza un discomfort psihic atingerea acestor vegetatii) iar drumul pana la plaja era total arid si neintretinut si facea nota discordanta cu privelistea de dincolo de gardul resortului. In rest totul la superlativ. Se justifica total nota obtinuta pe Am Fost Acolo precum si pe site- urile internationale de asemenea si premile acordate acestui hotel in anii precedenti (2006, 2011, 2012).

Trimis de z_claudiu in 07.07.13 17:02:48
Validat / Publicat: 07.07.13 20:49:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Sonia Vilage - Gerakini Macedonia Sun - Kalithea Parthenon - Olimic Beach

VIZUALIZĂRI: 2828 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (z_claudiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

creivean [07.07.13 21:00:26] »

În mare parte confirm şi eu cele expuse în review.

AmFostAcolo pentru o noapte săptămâna asta.

Dar, mai multe, pe sfârşitul lunii, când ajung acasă şi scriu propriul review.

Salutări tuturor din însorita Grecie / Sitonia / Metamorfosi / hotelul vecin, Village Mare!

• Alte impresii din această RUBRICĂBlue Dolphin Hotel [Metamorfosi]: