ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2009
DIN: Piteşti
ÎNSCRIS: 28.08.09
AUG-2008

O amintire placuta

am dormit o noapte la casa veche, dupa un drum istovitor si cu tinta finala maramures. ne era teama ca nu gasim camera libera, era 22. 30, dar un domn de la receptie, foarte cumsecade, tanar si chipes totodata, ne-a vazut obositi de pe drum si ne-a zis ca mai are doar o camera. anterior am vrut sa ne cazam la Straja (unde nu mai calc in viata mea) si am fost refuzati de 3 pensiuni cu replici de genul " doar pentru o noapte? nu, nu se poate! ".

camera mare si luminoasa (soarele a rasarit direct pe geamul nostru) baia si ea cocheta.

dimineata, surpriza, am avut doua feluri la alegere de mic dejun (inclus in tariful de cazare) in care intra si cafeaua. nota 10. apoi pranzul unul pe cinste - mancarea super gustoasa si suficienta , dar am asteptat cam mult.

Trimis de mirelutza in 05.09.09 00:53:42

VIZUALIZĂRI: 2077 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mirelutza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 29.00 EUR pe cameră

[05.09.09 01:00:26]

care ramane?

Acesta, din AUG.2008 si cu bucatarie si masa 70% (??) sau cellalt, din IAN.2009 (??) si bucatarie & masa 100%?

[05.09.09 01:09:04]

primul ; 70 % ca am asteptat putintel cam mult

[05.09.09 01:12:00]

cred c-ar trebui sa ma las... de lucrul in schimbul trei , pentru ca nu inteleg [suficient de clar].

Sa inteleg ca ai fost in august 2008 si ca ca nota pe care o acorzi la capitolul "buc & masa" este de 70%?

(pot sa corectezoricare din aceste aspecte, daca doresti, la oricare review)

[06.09.09 00:15:34]

mirelutza, ce-ti veni sa strici nota generala? pt 70% inseamna ca ai asteptat vreo 1 ora. astepti nitel pentru ca preparatele se fac in bucatarie, pe loc. nu sunt semipreparate si nu au cuptoare ultraspeciale, cum ar fi cele de pizza.

[06.09.09 10:10:02]

Chiar o ora a fost; am comandat ciorba de fasole, pentru ca dupa cca 20 min ne-a zis ca s-a stricat si sa comandam altceva... apoi pana ne-a adus noua comanda in care era inclus si un fel doi mai sofisticat; posibil sa fi fost f. aglomerati, era duminica (tin minte sigur) si ne grabeam spre sarmisegetuza; chiar ne-a enervat asteptarea asta; SUNT CONVINSA CA A FOST DOAR CEVA DE MOMENT!!! Trebuie sa recunosc ca tipul care ne-a cazat si care cred ca era ceva sefulet, nu era acolo in perioada pranzului (a fost numai dimineata cand totul a mers snur); posibil sa fi fost ceva de genul "cand pisica nu-i acasa joaca soarecii pe masa"!

In rest totul e OK la Casa Veche si felicitari!!! Si, in plus, eu am fost anul trecut nu anul acesta; cu siguranta ca au mai evoluat (de ex. atunci nu aveau loc de joaca pt. copii si acum au)

webmaster , nu fi suparat .... eram obosita si m-am incurcat in clickuri (!)

[06.09.09 23:01:07]

mirelutza, sa fii multumita ca ti-a zis ca-i ciorba stricata. altundeva, o cosmetiza putin si ti-o aducea la masa.

[07.09.09 22:17:06]

cosminp -> intr-un fel ai dreptate; hai nu te supara, ... nota generala e una foarte buna. dar pozele si modul cum vorbesti despre ei... parca ai fi Actionar acolo; se vede ca nu (!), din poze (geanta laptopului, de care banuiesc ca nu te desparti decat la baie si in pat (hi), apare vedeta pe o masa). intr-un orasel asa mic o pensiune asa cocheta; da, este demn de remarcat si merita sa vorbim laudativ;

am vazut ca ai vizitat multe tari; asa pozezi peste tot unde iti place modul cum esti primit si tratat? ai putea sa-ti faci in blog pe tema asta. hai ca te-am provocat sa-mi raspunzi si sa mai conversam.

aha, acum cand iti scriu vad ca esti online; ti-am aflat totodata si varsta; esti mai mare decat ma asteptam (trebuia sa-mi dau seama din tonul serios abordat).

[07.09.09 22:26:23]

da. adevarul este ca fac multe poze pe unde ma duc. de exemplu in franta in '97 am stat 5 saptamani si am facut 11 filme. pe vremea aceea nu stiam de camere digitale. pozele le-am facut dupa ce am primit camera si aveam cu noi cate ceva mai usurel, bagaj de mana.

pozez nu neaparat daca imi place. in azerbaidjan era un hotel ultrarusesc. o data am ghinionul sa prindem alegerile prezidentiale si revolutia azerilor. au aratat si la noi. ... cu militari si civili rusi. a fost nasol. ne-au baagat in hotel pe scara de serviciu, plina de paienjenis. amintiri mai mult sau mai putin frumoase, dar fiecare a fost o experienta.

[07.09.09 22:28:44]

din ce-mi scrii, la capitolul calatorii, constat ca eu sunt o fetita cu codite pe langa tine; probabil plecarile sunt legate de profesie; ce sa caute un turist in azerbaidjan; daca asa e, ai o profesie fumoasa si imbini astfel utilul cu placutul; acum inteleg de ce ma certai cand ziceam ca vreau sa plec din tara; tu ai vazut multe si ai inteles multe.

[07.09.09 22:39:01]

nu conteaza in ce scop calatoresti, important este sa vrei sa si vezi cate ceva.

in seara asta am ajuns acasa. probabil ca in cateva zile voi posta noi impresii despre vacanta la mare.

[07.09.09 22:47:24]

eu iti scriu cate 20 randuri tu 5;

in general pe net gasesti numai tacaniti; tu esti o raritate si imi place mult sa comunic cu tine; da, o sa zici ca suntem pe o pagina de impresii de calatorie; asa e.

bine ai venit;

cosminp, mirelutza