ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2013
ÎNSCRIS: 28.06.13
JUN-2013

Extrem de nemulțumit

Vacanta 06.2013

Vacanta din Elenite, hotel Royal bay m-a infuriat peste masura. Nu mi am inchipuit ca dupa ce platesti o groaza de bani din luna februarie sa te trezesti ca ajungi la hotel unde ti se spune ca nu ai cazare, ca nu recunosc firmele din Rom si sa fim tratati ca ultimii prosti de niste receptioneri care nu stiau engleza, erau nesimtiti si imputiti. Toti asteptau sa le bagi in buzunare ceva bani.

Dupa ce am facut scandal, au inceput sa-si aminteasca de firme si ne au dat alte cam decat ceea ce platisem.

Cam era intr-o cladire noua, in care se lucra inca. Peste tot era var, in cam am stat cu fire lipite, iar in baie curgea apa.

Resortul Elenite are o mare problema cu over-bookingul. Vand mai multe pachete decat capacitatea hotelului. Parerea mea este ca nu prea le pasa daca o fam din Rom este nemultumita, pentru ca este plin de rusi care le aduc pachete si le dau bani.

Parintii mei au stat cu nepotii 10 zile. In aceste zile nu a venit nimeni sa schimbe prosoapele si lenjeria, platind servicii de hotel de 4*.

Plaja este foarte mica si daca te duci la ora 8,00 pe plaja nu mai gasesti loc. Toti turistii isi lasau prosoapele, esarfele sau alte lucruri pe seslonguri tinandu-le ocupate.

La rest. era mizerie si dat. turistilor rusi, bulgari care mancau ca... spargeau farfuriile, paharele fara nici o problema, dadeau mancarea pe jos.

Mi a placut foarte mult aqua park, topoganele pentru copii.

Nu am patit niciodata ce am patit in aceasta vacanta si sper sa nu mai patim.

Trimis de ruxandraileana in 04.07.13 20:38:23
Validat / Publicat: 04.07.13 21:39:21
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Duni, Hotel Bellvile

VIZUALIZĂRI: 2475 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ruxandraileana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 INUNDATIE IN BAIE IN CONDITIILE IN CARE CLADIREA NU ERA DATA NICI MACAR IN FOLOSINTA CU RISC DE ELECTROCUTARE.

[04.07.13 21:21:39]

@ruxandraileana: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Arya
[05.07.13 08:24:49]

@ruxandraileana

Cu regret iti spun ca nu cred nici jumatate din cele afirmate in articol.

Receptionerii de la Royal Bay vorbesc engleza chiar foarte bine, la fel si germana tinand cont de faptul ca marea majoritate a turistilor sunt germani si britanici. Exclus sa nu te intelegi cu ei.

Faptul ca ai avut o problema cu recunoasterea rezervarii poate fi si din cauza agentiei de la care ai luat bilelete.

Parcarea este adesea contracost in Bulgaria.

Plaja nu mi se pare mica deloc atat timpcat aceasta tine cat toata lungimea statiunii si ai dreptul sa stai gratuit oriude iti place sau unde gasesti loc.

Ce vina are hotelul ca unii turisti arunca mancarea pe jos sau sparg vesela?

mihaiu77
[05.07.13 15:12:24]

@Arya: Arya, eu am stat acolo si pot confirma ca hotelul este ingrozitor. Merg de 7 ani in Bulgaria (anul asta chiar de doua ori) si pot face comparatie! Cand am ajuns la Royal Park, a doua zi, parca ajunsesem in Paradis, desi nici Royal Park nu e vreo minunatie de hotel. Complexul are un potential urias dar atata timp cat este manageriat de cei de la Victoria group, eu in Elenite nu mai calc. Si nici la vreun alt hotel de al lor.

Daca ai fost cumva in infotrip acolo, stiu ei cum sa prezinte situatia astfel incat sa para minunat!

Toate bune!

[05.07.13 16:13:09]

@mihaiu77: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

mihaiu77
[05.07.13 16:58:18]

@webmaster: Am scris reiew la acest hotel in 2009: vezi impresii. Din pacate nu sunt chiar un priceput in ale informaticii si nu stiu cum sa pun un link catre review. Oricum, este cel intitulat "Dezastru" .

Toate bune!

- -

NOTĂ WM: Adăugat linkul către review, doar echipa de moderare are această posibilitate.

ruxandraileanaAUTOR REVIEW
[05.07.13 17:49:11]

@Arya:

Cred ca nu vorbim de acelasi resort.

Oricum ceea ce ai scris arata ca faci publicitate hotelului.

Ceea ce am scris este adevarat, exista poze, adresa din partea conducerii hotelului si adresa din partea ag. de turism din Bulgaria, care si-au recunoscut greseala (daca am sa pot, am sa le postez pe forum). Agentiile de turism ne-au ajutat si s-au purtat impecabil, nu am ce sa le reprosez.

Plaja intr-adevar nu e mica, problema este ca nu gasesti loc, fiind sezlongurile ocupate cu prosoape.

Oricum daca citesti forum. externe o sa vezi ca ceea ce am scris eu, au scris si alti straini care au fost acolo.

In final nu ma intereseaza ce cred altii, daca vor sa se duca in vacanta la Elenite sa se duca.

Am fost destul de mult plecata inafara tarii si nu am patit niciodata asa ceva.

Arya
[05.07.13 18:54:41]

@mihaiu77

In 4 ani multe lucruri se pot schimba, in bine sau in rau.

Nici tu nici eu nu am stat unde a stat @ruxandraileana din simplul motiv ca acel corp nu exista la momentul vizitei noastre. Am auzit si eu ca au construit un corp nou la Bay anul trecut. Ca nu l-au terminat nici pana acum nu aveam cum sa stiu. Ca au avut obraznicia sa cazeze turisti intr-o cladire neterminata iarasi nu puteam banui.

@ruxandraileana

Nu am motive sa fac publicitate niciunui hotel din tara sau de afara. Pe acest site schimbam opinii si sfaturi rezultate din experientele traite in diverse locuri. Eu am aflatde aici lucruri pe care niciun agent de turism nu avea de gand sa mi le spuna sau nu le stia nici el.

mihaiu77, ruxandraileana
Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Bay Hotel [complex Royal Club Victoria]: