THB El Cid Hotel [Can Pastilla]

înscris/ă în 05.06.08
JUL-2007
800 EUR

Liniste si frumos

Este un hotel situat destul de aproape de aeroport adica la maximum 10 -15 minute. In spatele hotelului se afla statia de autobuz de unde poti ajunge foarte usor in Palma.

Hotelul este bun dar nu va asteptati sa aiba chiar 4 stele. Este un hotel curat si meritul cel mai mare este ca este situat intr-o zona linistita practic in capatul statiunii El Arenal dar puteti ajunge foarte usor in statiune cu un tractoras care face curese regulate cam din 15 in 15 minute.

Piscinele hotelului sunt curate si cel putin la cea din spatele hotelului nici o data nu simteai ca te calci pe picioare cu cineva desi era plin sezon. Hotelul este foarte aproape de mare practic traversezi doar promenada.

Una peste ala raportul calitate pret chiar este bun. Noi am stat intr-o camera cu vedere la mare care chiar ne-a oferit confortul necesar.

Impresii încărcate de anari78 in 04.09.2009 12:11:45

• A fost prima sa vizită/vacanţă în SPANIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Dubai, Turcia, Olanda, Franta, Austria, Italia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (anari78); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  200 PMA (din 1 voturi) nota2

- TLA
[24.02.10 22:38:17]

nu este in El Arenal situat, ci in Playa de Palma/Can Pastilla.. m ie mi s-a parut super fain hotelul, de 4 stele, am avut demipensiune si mancare a fost exceptionala.

- misha.77
[08.07.10 14:55:05]

Comparativ calitate-pret: exceptional!

Zona Can Pastilla unde este situat hotelul este mai linistita decat zona Arenal, insa se ajunge foarte usor in zona aglomerata, plina de distractii.

Hotelul este curat, camerele idem, plaja si piscinele la fel.

Vi-l recomand cu caldura.

- Alb*
[29.05.11 03:09:20]

Hotelul asta arata bine de pe plaja, era exact pe plaja, si avea balcoane mari cu vedere la mare. Parea ok vazut de pe plaja, era la "granita" dintre C'an Pastilla si Playa de Palma.

- gepeto
[22.02.13 09:17:01]

As dori sa aflu si eu mai multe amanunte despre excursiile care merita facute pe aceasta insula precum si mai multe amanunte privind calitatea serviciilor oferite de acest hotel.

Va multumesc!

• Locatie foarte buna (Jul.2013) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 20.06.14 de Bulushika din BACAU) - RECOMANDĂ
  • Prea putin satisfacator (Jul.2005) - punctaj satisfactie: 4.80 (scris in 11.07.08 de vi_chy* din SLOBOZIA) - NU RECOMANDĂ
  • INFO: