ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.09.2009

Sub orice critică
Foarte nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Un concediu ratat

am fost prima data in Bulgaria manat de impresiile culese din mass media sau de la diferite cunostinte. Inca de la inceput am fost foarte dezamagit. Identificarea acestui hotel a fost foarte dificila desi acesta era situat pe malul marii. Strazi inguste pline de masini, taximetristi care cereau 5 euro care sa te conduca la hotel, lipsa indicatoarelor catre hotel. La cazare ni s-a spus scurt ca intrarea se face la ora 14. 00 desi gupurile de cetateni nemti care soseau erau cazati imediat. Am fost cazat intr-o asa zisa mansarda, de fapt 0 camera deasupras mansardei cu iesire direct pe acoperisul hotelului. In camera vedea un miros pestinential de la baie, tavanul era brazdat de semne de la ploile ce se abatusera asupra lui.

Femeile de servici veneau sa schimbe prosoapele si sa faca o asa zisa curatenie intre orele 14 si 16 cand lumea poate se mai retragea in camera pt odihna. Prosoape infecte. Acestea erau foarte galagioase, tranteau usile astfel ca odihna era imposibila.

Mancarea a fost cam aceeasi in fiecare zi. Saracacioasa iar ce nu se manca la o masa era servit la urmatoarea. Sa nu va asteptati la gratar ca nu veti beneficia de asa ceva. O singura zi a fost o tentativa de gratar si aceea din burgari congelati fara gust.

Sevirea se facea in scarba si doar daca dadeai ceva bacsis se uita mai bine la tine. Plaja se platea respectiv 7 leva o umbrela, 6 leva un sezlong si 3 leva ca sa asezi prosopul.

Animatia era inexistenta cu niste jegosi cara iti faceau sila. Barea era sub orice critica, mi-a provocat probleme gastrice atat mie cat si altor persoane desi eu nu am astfel de probleme.

La plecare am constatat ca masina era blocata in parcare de alte 5 masini si a trebuit sa facem o mica revolutie ca sa-i gasim pe proprietari. In capul listei era un ML apartinand managerului hotelului despre care ni s-a spus de la receptie ca nu poate fi deranjat din somn panba la ora 10 pt ca este sef asa ca am stat pana la acea ora sa se trezeasca persona care beneficia de banii platiti de noi.

Turistii nemti sunt de o nesimtire crasa. Nu stau la rand, fac o mizerie crasa la masa, se imbata si fac galagie, considera ca lor li se cuvine totul. Nu mai ma duc niciodata in Bulgaria.

Trimis de aaaaa in 04.09.09 11:42:20
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2414 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aaaaa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Imagine cu hotelul vedere de pe plaja

• Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Palace LTI Hotel: