ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2009
    AUG-2009
    [?] AD. + 1 COPII

ARTICOL ARHIVAT

Riu Evrika OK

De 2 zile ne-am intors si noi din Bulgaria de la Riu. Bine inteles ca ne-am razgindit in ultimul moment sa nu mai mergem la Victoria Palace. Sa incepem cu intrarea in Bulgaria. Taxa de pod este de 20 Ron (la intoarecere 6 EUR sau 12 Leva). Privelistea lasa de dorit si pe teritoriul Romaniei se simte o delasare totala. Dupa ce treci podul te asezi la rind pentru Vinette. Noi am stat 10 zile si i-am explicat celui din ghereta ca am nevoie de 2 Vinette. M-au costat 10 EUR.

Drumul sper Sunny Beach incepe la Ruse unde am vazut niste blocuri care aveau in balcoane tot felul de chiloti, maieuri, prosoape si fiecare balcon pe exterior arata altfel. O imagine destul de dezolanta pentru un inceput de concediu. Trebuie sa mergeti pina in Varna si acolo urmariti Burgas si de acolo este usor. Cind am ajuns sa deschis in fata noastra un Resort foarte frumos si curat"Riu Evrika"

Dupa ce ne-au verificat voucherele au deschis bariera si ne-a indrumat sa parcam masinile pe spatiul verde (doar acolo mai aveam loc). Resortul este bine pazit, nu intra nimeni daca nu are bratara de la hotel, personalul a fost amabil si politicos, mincare multa si diversificata. Cine a fost la un restaurant asiatic si in alte parti poate sa se declare pe jumatate multumit. La cel bulgaresc este ca si la restaurantul mare, doar ca mai are baclava si zacusca. In schimb bautura lasa de dorit. Berea este lungita pina la aproape 0% alcool, vinul este potezat si de 2-3 ori, whisky, gin nu mai vorbesc.

Despre animatori nota 10, in resort am jucat si fotbal in fiecare zi cu Miro de la 5-6 dupa masa. Spectacolele de seara sint frumoase si placute.

Pe plaja se fura, sint doua famili de tigani care sint cu un copil si stau pe patura imbracati. Sotiile lor sint surori gemene si stau in apa de unde urmareste victima cind intra in apa si dupa acea copilul este trimis la patura sa fure. Mare atentie, se aseaza linga turisti fara sa scoata o vorba ore in sir, timp in care culeg informatii din discutiile celor linga care stau. Se aseaza cu precadere linga romani. Dupa ce i-am descoperit nu au mai venit in zona noastra.

In rest totul a fost ok. Daca aveti intrebari va raspund cu cea mai mare placere si sinceritate.

Trimis de s300cdi* in 03.09.09 19:26:01
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3265 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (s300cdi*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

corina75
    [03.09.09 22:30:16]

vai de mine, si acolo au ajuns ciordistii? dar ca sa ajunga acolo trebuie ca au platit, nu? adica au intrat pe baza de vouchere, ca doar e paza strasnica, nu? : -)

si uite asa isi scot sejurul... mai mai cata ingeniozitate, sa nu-i spunem spirit antreprenorial

cosminp
    [04.09.09 23:07:34]

pe plaja nu intri cu voucher. poti merge liber, iar daca iti pui prosop la malul marii, nu cred ca te intreaba nimeni de sanatate. eu nu i-am vazut. inca. dar oricum, voi fi mai atent.

cosminp
    [04.09.09 23:49:00]

de ce ai dat nota mica la plaja si mare? nu inteleg. ce avea plaja si ce avea marea?

corina75
    [04.09.09 23:56:54]

: -) pai cred ca trupa de rromi [e de vina] (sa nu se supere Madonna)

liana08
    [16.09.09 14:40:07]

Poti te rog sa-mi spui cum se ajunge cel mai usor la hotel, ceva informatii , vom fi si noi acolo din 20 septembrie.

georgeroiu
    [21.02.10 18:40:34]

Noi suntem o familie cu un baietel de 1 an jumate,mergem la acest hotel in luna iulie.

Am citit impresiile tale, am inteles ca este un hotel ok, pe ansamblu, nu ?

cateva detalii m-ar interesa :

HOTEL RIU EVRIKA E ACELASI LUCRU CU CLUB RIU EVRIKA ? CITEAM UNDEVA CEVA CA AR FI DE 3 STELE.....UNA DIN ELE.....DAR E ACELASI LUCRU,NU?

sistemul all inclusive, bauturile in special... e deschis permanent intre 11-23,de exemplu ? exista barul AI si pe plaja ?

Mancarea este buna ? diversificata ? ne luam 6 nopti si nu am vrea sa mancam aceleasi feluri mereu.....

au ceva divertisment pentru copilasi am inteles,nu?

sunt 2 piscine exterioare ?

mersi mult si asteptam cu interes raspunsul la aceste detalii......numai bine!

webmasterXY*
    [21.02.10 18:46:51]

georgeroiu, intrebarile de acest gen, care doresti sa le adresezi la cati mai multi useri, le poti posta in sectiunea dedicata: Intrebari si raspunsuri, unde odata scrisa intrebarea, toti cei care un review despre acest hotel primesc instiintare.

Ecoul tau de mai sus a fost mutat in aceasta sectiune, restul ecourilor tale cu acelasi continut au fost sterse, pentru a evita SI raspunsurile duble.

cosminp, georgeroiu, liana08, s300cdi*
    Alte impresii din această RUBRICĂDIT Club Evrika (ex Riu Evrika) :