ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2013
DIN: Ilfov
ÎNSCRIS: 27.06.13
JUN-2013

Perfect

Au fost 11 zile de vis, pline de minunatii naturale pe care le am descoperit zi de zi, cu plaje de la pietroase pana la cele cu nisip foarte fin, cu apa marii de la rece ca gheata pana la calda de nu mai ieseai din ea, cu drumuri de la foarte foarte inguste pana la drumuri late, fie la nivelul marii, fie in vârf de munte, cu o impletire perfecta a stilului tipic grecesc cu cel venetian si nu in ultimul rând gastronomia tipic corfiota despre care s-a mai scris.

Legat de cazare pot spune ca a fost mult peste asteptari (si sunt destul de pretentioasa), locatia fiind situată in stațiunea barbati- glyfa, la 5 km de Riviera barbati, una din plajele cele mai frumoase de pe insula, apreciata de tinerii greci ceva de genul sunny din halkidiki. Cazarea a fost minunata, in studiouri mari, cu un balcon foarte generos, ce îți oferea o panorama splendida, ,,munte si mare, ,,o camera foarte spatioasa, loc de luat masa bine definit, bucătărie complet echipata, plita, hota, vesela etc., doua paturi apropiate in total aproximativ 30-35mp.

Toata pensiunea se afla f aproape de mare de care practic o desparte doar strada de legătura între stațiuni., desfășurată pe 3 terase, pe prima se afla piscina, un alt corp de casa aproape finisat, ,,se mai lucrează la el, probabil se va finaliza in extra sezon, ,,urmează un alt nivel terasat pe care se afla o parcare generoasa si o grădina impresionanta cu flori minunate si strajuita de o mare de maslini, urmează apoi ultima terasa care practic reprezintă pensiunea, formată din doua corpuri legate de o terasa placata in marmura, ambele cu etaj si vedere la mare. Curatenia in camere la doua zile, suficient de temeinica.

Pe scurt o locatie foarte buna, cu o privelistea magnifica, forte ușor acces la toate destinatiile de pe insula, iar proprietarii de o discretie incredibila, practic nu se simteau decât dacă aveai nevoie de ei. Niste oameni deosebiti, dispusi sa te indrume sau sa te ajute astfel ca vacanța ta sa nu aibă de suferit in vreun fel. Practic am descoperit locatia pe Greeeka.com, am luat legătura pe mail si după câteva schimburi am obținut 24€ pe camera de la 35-40 preț afisat pe siteul oficial.

Cu siguranță am avut o vacanța minunata in Crystalblueaprts si cu siguranță in curand vom reveni.

Trimis de felly1979 in 27.06.13 13:03:19
Validat / Publicat: 27.06.13 15:53:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos, halkidiki

VIZUALIZĂRI: 2798 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (felly1979); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere de pe balcon
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[27.06.13 13:20:22]

@felly1979: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

felly1979AUTOR REVIEW
    [27.06.13 15:43:29]

@webmaster: o întrebare, ,, ,,de ce nu pot încărcat si foto

[27.06.13 15:48:30]

@felly1979: păi... cum nu poți?!? Că văd că ai pus deja vreo 15...

Revino te rog cu detalii - ce anume nu poți?

clau70
    [10.02.14 13:23:44]

@felly1979: foarte frumoasa descrierea ta... se vede ca esti indragostita de corfu!

Datorita tie am rezervat si eu un ap. la crystal si vreau niste detalii: la plaja din zona se platesc sezlongurile? imi poti recomanda o taverna unde se mananca bine? ... merci!

clau70, felly1979