Granada Luxury Resort & Spa [Ocurkalar]

înscris/ă în 19.06.13
SEP-2011
REGIM MASĂ UAI

Luna de miere

Vacanta din Antalya a fost luna noastra de miere. Noi am fost foarte multumiti de alegerea facuta. Am decolat din Bucuresti la ora 10, ajungand in Antalya in jurul orei 11:30. In aeroport ne astepta un reprezentant al agentiei care ne-a indrumat spre masina care ne ducea la hotel. Pana la hotel sunt aproximativ 100 de km si transferul a durat aproape doua ore.

La intrarea in hotel au fost foarte amabili, ne-au luat bagajele imediat. La receptie fetele erau foarte dragute si comunicative. Cand au vazut pe pasaport ca suntem din Romania ne-a predat la o fata care era din Moldova si vorbea romaneste, chiar daca noi vorbeam engleza. Ne-a pus bratarile si ne indrumat spre restaurant pentru ca tocmai se servea pranzul. Cand ne-am intors de la pranz ne-a fost inmanata cartela si am mers in camera. De la receptie ne-a spus sa nu ne facem probleme pt bagaje ca o sa ni le aduca in camera. Am fost cazati la etajul 7, o camera mare cu vedere spre mare si spre ponton. Am asteptat in jur de o jumatate de ora sa vina cu bagajele si nimic. Am coborat in camera de bagaje. Acolo erau 3 barbati care stateau degeaba. I-am spus baiatului la ce camera sa vina si a venit. Mi-a bagat bagajele in camera si astepta, eu nu intentionam sa-i dau bacsisi dupa toata faza asta, da el nu pleca... Pana la urma caut in gheanta si ghinionul ghinionului, nu aveam schimbat, cea mai mica bancnota era de 20 de euro. Ce era sa fac i-am 20 de euro ca sa plece mai repede de la usa mea.

Camera este foarte frumoasa si spatioasa. Era dotata cu seif, minibar care se umple la 2 zile si toate fara cost suplimentar. Pe o masuta am gasit o sticla de vin rosu si un platou cu fructe, ca mesaj de bun venit.

Restaurantul principal era destul de mare, nu am stat niciodata sa asteptam sa prindem o masa, erau suficiente desi turisti erau foarte multi. Mancarea era foarte diversificata. Dimineata aveau 18 feluri de dulceata, foarte multe produse de patiserie si vreo 6-7 sortimente de paine. Mancare din belsug, cat de pretentios ai fi fost tot gaseai ceva pe gustul tau. Seara la cina alegeau un fel de carne care il pregateau in mai multe feluri in afara de celelalte sortimente.

Piscinele erau curate si destul de mari, singurul inconvenient fiind fipsa plajei.

Noi am fost foarte multumiti de serviciile lor. Va recomand hotelul!

Impresii încărcate de ancadumi4 in 19.06.2013 12:18:02

Validat / Publicat: 19.06.13 12:41:07

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ancadumi4); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6300 PMA (din 8 voturi) nota2

[19.06.13 12:40:57]

@ancadumi4: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Publicitate    [25.03.19 08:33:55]