ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2013
JUN-2013

Către satisfăcător
Foarte nemulțumit

Nu recomand

Va scriu din hotelul Dionis deoarece cred ca este important pt toti sa stie la ce sce sa se astepte. Din pacate eu nu am avut informatiile necesare si iar decizia de a merge aici a fost una gresita

Cei de la agentie nu mi-au precizat faptul ca acest hotel nu este terminat

Inca se lucreaza la el. Mai au de facut ultimul etaj, clubul, terenul de tenis si fotbal

Cred ca e tot ce poti sa iti doresti in concediu sa auzi bormasina, basculanta, etc. E foarte important de retinut ca acesta nu este un resort ci doar hotel.

Noi am fost nevoiti sa schimbam camera deoarece eram chiar deasupra clubului. Cand zic club ma refer la o sala de conferinta transformata in club pt ca cel real este in constructie. Nu are rost sa mentionez ca atat prima cat si a doua camera erau cu vedere la santierul de constructii. Voi adauga si poze cand ma intorc.

Foarte important e faptul ca hotelul nu se afla in Belek si in Bogazkent adica vreo 10 km de Belek intr-o zona foarte saraca.

Mancarea este ok. Ai de unde alege si in fiecare zi vin cu ceva nou. Aici ofera bauturi alcoolice internationale.

Camera este destul de mica in comparatie cu ce am mai vazut. Se observa foarte clar ca s-au grabit sa il deschida dar nu e corect fata de cei care au platit pt anumite servicii. Miniclubul nu era gata cand am venit noi deci multi copii nu au avut ce face.

Scriu toate detaliile acestea deoarece sunt importante atunci cand luati decizia la ce hotel sa mergeti

Va precizez ca am mai fost in Antalya de cateva ori deci stiu la ce sa ma astept. Din pacate acest hotel este sub asteptari avand in vedere ca am platit mai mult ca anul trecut insa conditiile sunt dezamagitoare

Ca sa inchei intr-o forma umoristica acum scriu din noua mea camera unde usa de la balcon nu se inchide si am parte si de un fluierat din cauza vantului. Pentru un hotel nou e promitator.

Trimis de corina pavel in 18.06.13 16:42:43
Validat / Publicat: 18.06.13 17:55:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya

VIZUALIZĂRI: 1863 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (corina pavel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Gradina

[18.06.13 17:07:17]

@corina pavel: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

In alta ordine de idei, daca acest hotel nu are toate facilitatile terminate de ce nu ceri agentiei sa te mute la un alt hotel ?

eug
[18.06.13 23:17:09]

si cand ma gandesc ca ma manca sa merg si eu acolo, sau la raymar, si amandoua sunt in constructie

imi pare rau pentru vacanta ta ratata

[19.06.13 21:37:12]

@corina pavel: Buna Corina,

Te rog spune-mi cum este plaja si intrarea in mare?

Mancarea? Este A la Carte, gratuit sau contracost?

Au miniclub?

Bine ca ati postat voi impresiile pe sait, asa am idee la ce sa ma astept. Cred ca nu am facut o alegere buna.

Ori schimb hotelul ori imi asum responsabilitatea alegerii facute. Insa mai stiu ca turcii lucreaza ca turcii si ar fi posibil sa finalizeze lucru pana luna viitoare... ma amagesc singura cred...

Mai spune-mi ,au baclavale?

Vacanta placuta daca mai aveti.

[20.06.13 21:47:05]

@webmaster25: cand am ajuns eram foarte dezamagiti dar am zis sa ii dam totusi o sansa ca poate nu e atat de rau. Din pacate nu a fost o decizie buna.

Acum mai am 2 zile si plecam deci nu are rost.

Oricum si agentie are vina ei pt ca am intrebat inainte daca e totul ok si m-au asigurat ca hotelul este functional. Asta e sa imi fie invatatura de minte.

Scriu pt ca eu nu am avut reviewuri si am luat decizia de a merge aici dupa poze. E bine sa fie si altii informati.

[20.06.13 21:54:05]

@fely: buna, plaja este nisip cu pietre si e intrare brusca.

Miniclubul abia l-au terminat dar nu te astepta la cine stie ce. Sunt 2 topoganuri mici si o piscina.

Noi am avut o cina gratuita la unul dintre restaurante. Din pacate nu am alte detalii pt ca nici ei nu au stabilit care ar fi costul pt o a doua cina.

Sincer eu zic sa schimbi hotelul.

Asa am zis si noi sa ii dam o sansa insa ne-am imbolnavit de nervi. De cand am postat si pana acum s-au mai intamplat multe si sincer nu am energia de a ma mai certa cu ei ca oricum nu fac nimic.

Am vb si cu managerul si degeaba.

Mai sunt inca 2 familii de romani si ei sunt f dezamagiti.

Sper sa aveti o vacanta frumoasa oriunde mergeti.

[21.06.13 15:46:29]

@corina pavel: daca ai timp si starea necesara te rog spune-mi ce va mai indispus la Dionis.

Eu am avut un buget prestabilit p[entru vacanta si acum sa mai cheltuii inca 400 de e. in plus nu prea imi permit.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[21.06.13 16:59:22]

@fely: dar de ce trebuie sa cheltui 400 euro in plus?? Sunt destule hoteluri bune cu pret apropiat de Dionis. Poti anula la dionis si sa iei alt hotel in aceeasi plaja de preturi. Eu de aceea am zis sa rezolvi din tara, pentru ca in Antalya schimbul de hoteluri este clar mai scump.

Cat ai platit la Dionis, cate persoane si in ce perioada?

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[21.06.13 18:34:05]

@corina pavel:

Dacă prețul afișat este fără transport mi se pare prea mare pentru zonă și perioadă, chiar și în cazul în care hotelul ar fi fost terminat și serviciile ar fi fost ok.

Dacă include transportul cu avionul, ar fi bine să soliciți modificarea în caseta tehnică.

[21.06.13 23:35:26]

Draga Fely sincer cred ca ce m-a deranjat cel mai mult e faptul ca am fost mintita. Eu am vb la agentie si mi-au zis sa nu imi fac griji ca e terminat. Am sunat cu o zi inainte la hotel si mi-au ca totul e ok cu hotelul.

Problema e ca eu am platit 1540 euro si sincer nu face banii astia. Anul trecut am dat 1300 euro si amfost la Crystal din Kemer. Nu se compara. Crystalul este resort iar conditiile sunt incomparabile. Probabil ca daca plateam 1000 euro nu ma deranja atat de mult.

Dar nu am patit pana acum in concediu sa ma duc zilnic la receptie. Pentru un hotel nou se strica foarte multe lucruri. Aerul cobditionat mi s-a stricat de 3 ori. Usa de la balcon nu se inchide. Apropo de conditii la partea de entertainment stau iar f prost. Am vazut acelasi spectacol seara de 3 ori.

Eu m-am simtit in concediu ca si-au batut joc de mine. Pentru cate probleme am avut niciun manager nu a vorbit cu mine. Nu le pasa.

Eu luctez in hotelarie si nu am vazut asa ceva de cand sunt. Din punctul meu de vedere hotelul este mai degraba de 4 stele. Poate in cateva luni pun la punct toate problemele dar pe mine nu ma ajuta cu nimic.

[21.06.13 23:40:29]

Draga Nicole eu am dat 1540 euro cu transport inclus. Mie mi separe un pret rezonabil si am comparat cu anul trecut cand am platit 1300 euro si am stat la Crystal de luxe din Kemer. Diferenta e prea mare. Dar anul acesta am luat teapa. Asta e.

[22.06.13 00:02:19]

Modificat in caseta tehnica pretul "cu transport inclus".

[24.06.13 14:44:52]

@Andox: Am platit pentru Dionis 2500 e pentru doi adulti si un copil sejur de 10 nopti, luna iulie. Am luat biletele cu reducere si tur operatorul da din umeri acum. Vreau sa reziliez contractul insa fara penalitati intrucat nu e culpa mea ca ei au contactat ofertele cu un hotel santier.

Ma orientez spre Kirman hotels Belazur care in prezent costa 2.765 E este o diferenta pe care probabil va trebuii sa o suport eu.

Multumesc, orice informatie sau sfat de la voi este bine venit.

corina pavel, eug, fely, nicole33
Alte impresii din această RUBRICĂTUI Day&Night Club Life Belek (ex Dionis) [Bogazkent]: