ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2013
DIN: Galaţi
ÎNSCRIS: 20.04.12
JUN-2009

Foarte bine

am ajuns la aceasta pensiune fiind in circuit prin tara cu masina si fiindca vroiam sa vizitam manastirile din jurul zonei, mi s-a parut de bun augur sa oprim aici, mai ales ca era la sosea, (diverse panouri - reclame pana sa ajungem la pensiune anuntau o cazare buna), am oprit.

localitatea vanatori este la vreo 7 km de targu neamt. e drept pe atunci parcarea inca nu era amenajata, era doar pietris.

din pacate nu-mi mai amintesc la aceasta data costul cazarii sau preturi de pe la restaurant, (stiu doar ca era putin mai mult decat in mod normal, dar nu exagerat), insa de cum am pasit inauntru, cineva de la receptie mi-a spus ca sunt abia la inceput cu afacerea si ca lumea inca nu stie de conditiile bune si ca sunt multe camere libere, asa ca ne-am fi putut alege.

am vazut cred vreo 8-9 camere parca duble, si bineinteles daca tot eram la capitoul ales, ne-a aratat si cele 2 apartamente. bestial aratau... ce cazi generoase pe colt aveau... imi amintesc doar ca fiecare camera avea alta culoare. ne-am ales o camera pe colt cu balconul care dadea si pe spatele si pe lateralul pensiunii, din balcon mai (erau foarte putini metri pana la muntele abrupt din spatele pensiunii). ne-am ales camera asa cu acest balcon generos, ptr ca sotul fumeaza si ptr era loc si de gimnastica in balcon fara sa te lovesti de ceva si mai mult am ales asa ca sa nu fim deranjati de zgomotul de la sosea, insa sigur si daca stateam pe fata cladirii cu camera nu s-ar fi auzit.

totul era impecabil, atat pe holuri, cat si in camere, camerele super spatioaseeee, atat de mult loc si aerisit si cu mult bun gust amenajat nu mai vazusem demult. patul dublu era imens, desi era luna iunie, pe pat tronau niste dune imense, groase cu puf de gasca, si desi initial am zis ca sunt inutile, totusi seara era racoare, ne-au prins bine. baia spatioasa, cu obiecte noi noute, cu cabina de dus, cu sapun bun, prosoape groase mari, apa calda si rece continuu, perdelele si draperiile din calitate foarte buna si design-ul dinauntrul fiecarei camere era perfect, ma uitam pana si la stechere si intrerupatoare... erau asa de deosebite! internetul mergea oriunde.

la restaurant am mancat de cateva ori, fiindca in rest eram plecati prin imprejurimi, erau multe de vizitat in imprejurimi si ca punct de plecare catre toate obiectivele, era super amplasarea pensiunii (catre agapia, catre varatec, manastirea secu, sihastria, cetatea neamt, rezervatia de zimbri, casa memoriala m sadoveanu, casa ion creanga... nu-mi mai amintesc acum ce am mai vizitat in afara de acestea, dar sigur mai mergea sa stam 2-3 zile acolo).

mancarea buna, se servea relativ repede, insa noi am fi asteptat ca doar veneam din plimbare si nu ne mai fugarea nimeni.

am prins atunci tin minte si un eveniment mai mare organizat la restaurantul pensiunii (un botez parca), desi totul se aranjase pe durata zilei cat noi am fost plecati, totusi noi nu am fost afectati de eveniment, ne-a repartizat la o masa pe terasa, astfel incat sa nu ne deranjeze petrecerea si nici noi sa nu facem parte din peisajul evenimentului.

totul arata impecabil, si decorarea restaurantului pentru eveniment era foarte reusita. toata noaptea nu am auzit nimic (muzica sau hahaiala). aveau tin minte un vin bun la restaurant... cica vinul casei...

era fain de tot, florile de pe terasa erau ingrijite, jardiniere care te faceau sa le mirosi instantaneu, am vazut ca o doamna mai invarsta si una ft tanara se ocupau de ele. atunci cred erau in plina dezvoltare... ca ziceau ca se ocupa sa faca parcarea, un spatiu de joaca ptr copii, desi pe atunci noi nu aveam copii, nu ne interesa acest aspect.

pentru cei cu pretentii, acesta este un loc care va va multumi pe deplin! poate acum au si alte facilitati, alte noutati, dar atunci cand am fost era ceva wow fata de pensiunile la care mai fusesem!

mie mi-a placut foarte mult si recomand cu placere aceasta pensiune tuturor care vor sa viziteze obiectivele din zona targu neamt!

ps draga webmaster, cum as putea sa fac sa iti trimit tie niste serii de poze din fiecare concediu (bineinteles si ptr care am postari pe amfostacolo), astfel incat sa imi usurezi munca cu incarcatul pozelor pe site? te rog mult, ajuta-ma fiindca mai toata ziua sunt al munca si sunt restrictii, plus ca acasa am copil mic, cum deschid compu, cum sta calare pe mine si nu imi tihneste treaba cu pozele. mersic anticipat.

Trimis de adutza_ghiocel in 18.06.13 12:54:08
Validat / Publicat: 18.06.13 13:40:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VÂNĂTORI-NEAMȚ. A mai fost în/la: maramures-ocna sugatag

VIZUALIZĂRI: 2418 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adutza_ghiocel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 in camera mea

[18.06.13 13:33:54]

le-ai putea încărca pe vreun sait de transfer - de exemplu wetransfer.com (organizate, înainte, pe "căprării" -- în dosare, pe destinații idnidviuale). Ne trimiți apoi linkul și mai departe ne ocupăm noi.

Sau, în caz că se va dovedi complicat, pot încerca să iau legătura cu vreo cunoștință din Galați, să te ajute.

adutza_ghiocelAUTOR REVIEW
[18.06.13 14:27:13]

@Admin: multumesc. voi incerca sa le incarc pe sait ul mentionat de dvs. sau oricare altul de transfer cu dimensiune mai mare, asa pe fiecare concediu in parte, daca nu ma descurc, revin la dvs.

adutza_ghiocel
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Edera: