ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2009
DE VIO
ÎNSCRIS: 05.03.09
AUG-2009

Super ok

sunt de acord cu molko si nu are rost sa mai repet ceea ce s-a scris pana la mine, este ff adevarat tot si ma gandesc oare cand romanii nostrii au de gand sa invete sa faca turism, pt ca bulgarii sincer ne-au luat-o inainte si bravo lor.

am ramas ff impresionata de cei care lucrau in acest hotel pt faptul ca erau ff atenti la tine, sa te simti cat mai bine, in afara faptului ca nu am fost intampinati cu bauturi la receptie asa cum au facut cu grupurile de nemti, dar una peste alta important este sa te simti bine in concediu pt ca toti muncim pt fiecare banut platit pe sejur... acord acestei locatii un 10, o merita.

Trimis de VIO in 02.09.09 21:14:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: albena

VIZUALIZĂRI: 3218 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (VIO); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 ROYAL MARINA PALACE DUNI

[17.01.10 17:33:39]

cat te-a costat sejurul(de persoana, familie)?

[18.01.10 10:49:05]

sejurul a costat cu transport inclus 825eur/2pers... dar atentie am platit acest sejur pana la data de 30. 04. 2009 deci am avut un discount inclus... oferta agentiei a fost de 54euro/noapte/persoana.

transportul a fost in jur de 65euro/persoana.

am mers cu un microbuss... de 4*... vreau sa spun urmatoarele... a fost ff confortabil deoarece nu au fost decat 4 familii... la dus... deci nu a fost ocupat complet.

la intoarcere da a fost ocupat tot, deoarece au luat si din alte locatii persoane in plus fata de cei din DUNI RESORT, una peste alta... nu m-am astepat sa fie asa de ok... transportul mult mai bine decat autocarul mare, mult mai confortabil.

[18.01.10 14:44:22]

multumesc frumos! am vrea si noi sa mergem, zona e f frumoasa, iar toate comentariile postate sunt cu pareri bune. Oricum, noi preferam sa mergem cu masina personala pt ca facem destul de multe cumparaturi la intoarcere (mai ales din Metro).

[18.01.10 15:39:41]

cu multa placere... daca mai ai intrebari nu ezita sa le pui... ok... iar in ceea ce priveste ofertele agentiilor sunt cam la fel... difera ff putin... dar atentie cere din timp sa-ti confirme rezervarea de la hotel sa nu ai surprize, noi, adica eu si sotul meu cu inca o familie de prieteni, am sunat direct la hotel unde am cerut confirmarea sejurului, deoarece au fost probleme de genul asta, iar eu pot confirma ca rezervarile le-am facut din martie de pe 7 iar atunci cand am platit integral sejurul pe data de 25 aprilie nu mai aveau locuri la ROYAL PALACE... decat la PELICAN... asa ca nu stiu anul acesta ce se va intampla... ok...

david
    [18.01.10 16:23:27]

Recomanzi hotelul pentru o familie cu un bebelus?

As dori ca si o alternativa la Turcia si Grecia in care am fost.

[18.01.10 17:14:10]

pt DAVID,

normal, mai ales pt cei care au bebelusi, deoarece apa este ff mica plus de asta nu exista pietre sau scoici care sa te intepe, nisipul este ff fin se vede clar fundul apei desi recunosc este mai sarata ca la noi, asta am dedus eu... fata de marea neagra zona noastra... iar la ROYAL PALACE 5* ca si procentaj cred ca 40% din turisti aveau bebelusi... dat fiind faptul ca este zona linistita si relaxanta.

am vazut cum unele familii care aveau bebelusi pur si simplu ii lasau la marginea apei... si vb de cei care aveau varste de stat in fundulet... deoarece apa este ff mica... si pe o intindere ff mare... mergi ff mult ca sa ajungi la adancime... iti recomand aceasta locatie daca ai copilasi mici... vei vedea ca nu ai de ce sa regreti... plus ca mancarea este ff diversificata, vei avea ce sa-i selectezi sa pape si bebelului... acum depinde si de varsta lui... opteaza pt MARINA ROYAL PALACE este cel mai bun hotel... are mult mai multa liniste, si asta-ti trebuie pt bebel... ok... plus ca este cel mai aproape de plaja.

mergi cu incredere nu o sa-ti para rau... ai sa vezi... si mai vb... dupa... ce te vei intoarce din locatie... o sa-mi spui ca am avut dreptate.

tm67bru
    [18.01.10 17:55:31]

confirm si eu cele spuse de VIO, hotelul e probabil cea mai buna alegere pentru familiile cu copii mici. Nu am vazut niciunde o plaja si intrare in mare mai potrivita din acest punct de vedere.

[26.01.10 18:12:43]

Salut Vio,eu am rezervat deja bilete la hotelul Marina Royal Palace,dar santem 6 persoane adica 4 adultzi si doi copii 15 resp.7 ani si la agentzie mi-a spus ca o sa am probleme la vama ca santem prea multzi in masina,si asi dori sa mergem cu alt transport{microbuz,autocar,etc.}dar nu stiu unde sa apelez?Doamna de la agentzi a spus ca nu prea sant curse pana in Duni,dar cauta sa ne ajute. Tu de unde ai luat transport si cam cat va costat? Multzumesc

Andox
    [26.01.10 18:50:21]

Super destepti aia de la agentie

Ce treaba au aia de la vama cu cati sunteti voi in masina ?? Eventual politia rutiera sa faca pe nebunii desi nu cred si in cel mai rau caz se rezolva cu o mica spaga.

Daca era numai vama problema se rezolva usor , trecea unul din voi pe jos si se terminau problemele.

[26.01.10 18:56:44]

Ai dreptate Andox. Ce treaba au vamesii?! Doar ca atata drum in inghesuiala aia...cam nasol.

[27.01.10 08:56:01]

buna tuturor,

daca ai sa citesti cu atentie am scris ca transportul ne-a costat 65euro de persoana... si am mers cu un microbuss de 4* si am fost ff multumita de cum a decurs drumul, adevarati profesionisti am sa-ti scriu aici nr de tel al soferului care ne-a dus pt ca nu stiu prin ce agentie de transport s-a mers, noi am facut rezervarile la AA TRAVEL care au inclus si transportul, ei doar ne-au comunicat cu 2 zile inainte un nr de telefon al soferului pe care l-am sunat si am cerut detalii, dar inca ceva cursele spre DUNI sunt din cat am fost eu informata numai duminica , soferul se numeste SILVIU si are NR. 0733670577.

totusi ma gandesc, poate sunt si alte familii care vor merge in DUNII... vezi poate gasesti pe cineva care sa-ti ia unul din cei 4 in masina lor... sau macar la vama, este o idee... iar cu spaga in bulgaria se poarta asa ca nu-ti face probleme ca te va opri, cu spaga se rezolva totul, este adevarat ca sunt ff obraznici mai rau ca la noi... dar deh... au salariile mici ii inteleg... desi nu sunt de acord cu aspectul asta... veti gasi o solutie pana la urma.

[27.01.10 09:12:28]

Va multzumesc, daca nu gasesc mijloc de transport, mergem inainte ce-o fi o fi, iau euro mai marunt si ne descurcam. Eu ma gandeam ca fac probleme si cei de la vama, asa mi-a spus doamna de la agentzie.

Oricum merci, pentru raspuns.

[27.01.10 09:26:47]

draga joker... acum depinde si de norocul tau... si de starea pe care o au cei de la vama in momentul respectiv, te pot lasa sa treci sau nu... iar cu spaga la vama eu cred ca este putin mai greu fiind monitorizata... nu stiu ce sa-ti recomand, ai nostrii la vama nu prea mai iau spaga, unii din prietenii nostrii au avut o problema intrun an cu o persoana mai in varsta care avea un buletin vechi si expirat deci nu au lasat-o sa iasa din tara si s-a intors la C-TA iar de spaga nici nu au vrut sa auda... daca este aglomerat poate nu va fi o problema pt ca se grabesc si ei... insa la vama bulgariei sunt ceva mai atenti... din experienta mea... si am fost de cateva ori in bulgaria deci nu sunt in necunostinta de cauza.

te sfatuiesc sa mergi prin GIURGIU...este cel mai scurt traseu....pana in DUNI.

[27.01.10 09:37:03]

Am intzeles,oricum mai este pana plec si poate gasesc transport de la vreo agentzie si scapam de probleme,dar ma gandesc si la bani,daca este 65euro de persoana x 6=390euro x 41000=1599 cam mult ,fac cam 5,6 drumuri cu bani astia pana in Duni.Dar sper sa ne gandim bine si sa ne descurcam pana la urma.

[27.01.10 09:45:57]

Vio, prin giurgiu o iau sigur dar am intzeles ca este cam complicat cu orasul Ruse, daca esti mai stiutor de traseu, poate imi trimitzi si mie orasele prin care trebuie sa trec, ca am intzeles ca este mai bine sa nu ma duc spre Varna ci sa o iau in dreapta spre Shumen-Ajtos-Burgas?

[27.01.10 10:14:00]

stiutoare... nu sunt, pt ca nu sunt soferita, din pacate... daca vei citi marea majoritate a comentariilor de aici postate, vei gasi cu siguranta pe cineva care sa-ti explice drumul... prin GIURGIU, am obs ca molko stie ff multe ,asta,denota ca s-a deplasat cu masina personala, eu nu am condus masina deci nu prea am fost interesata sa retin localitatile ci doar sa ajung cat mai repede la destinatie, imi pare rau ca nu te pot ajuta in sensul asta...

poate daca eram soferita m-ar fi interesat mai mult, este adevarat ca si in turcia cand am fost tot traseul asta l-am avut deoarece din cate stiu eu se traverseaza bulgaria-n in doua si se ajunge ff repede la granita cu turcii... ca timp cred ca am facut in jur de 6 ore si ceva... iar decat sa te indrum gresit mai bine las pe altii care au condus si care au retinut mai bine traseul... oricum ai ceva de condus nu gluma, este bine de stiut ca si bulgarii au radare destule asa ca atentie... pe noi ne-au oprit, iar suma care s-a platit habar nu am pt ca nu m-a interesat sincer treaba asta, am vazut si autocare oprite de catre politisti care le-au verificat actele si au luat si spaga aferenta fiind cu nr de ROMANIA... mi-au facut sila sincer... dar asta-i viata... trebe sa faca si ei un ban gramada... ca si la noi dealtfel... din cate tin eu minte parca noi am ales varianta prin VARNA ,dar nu ma intreba de ce ca nu stiu sa-ti zic... asta a fost traseul nostru spre DUNII... a fost leger... fara aglomeratie tinand cont ca era duminica si la dus si la intors... am mers super ok... tu faci ce crezi ca-ti este mai bine...

a inca ceva nu stiu ce probleme sunt cu orasul RUSE...pt ca noi nu am avut...

[27.01.10 10:40:47]

Merci si scuza-ma ca nu stiam ca esti doamna.

[27.01.10 11:18:57]

nu-i nicio problema se mai intampla, nu aveai de unde sti este adevarat, iti urez calatorie placuta si un sejur de vis... asa cum a fost al meu... m-am odihnit si m-am simtit ff bine... singura parere de rau a fost ca nu am ajuns la herghelia de cai... desi am bantuit pe acolo... ceva ,am ajuns numai la terenurile de tenis... mai departe nu ne-am dus... doar ca am urcat printre vilele marginase locatiei si am coborat undeva pe langa hotelul Bellville... a fost un sejur reusit... vremea a tinut cu noi... si am revenit acasa cu o impresie ff buna despre aceasta locatia cu siguranta vom mai merge... acolo... si altadata...

[15.02.10 17:13:22]

in atentia lui VIO. am vazut ca ai scris mai sus ca ai sunat la hotel pt. confirmarea camerelor si m-ar interesa cum ai procedat mai exact avand in vedere ca noi mergem 13 adulti si 8 copiii, deci 6 camere as dori sa stiu sigur daca am camerele asigurate, te rog poti sa-mi dai tu nr. de tel. de la hotel sau cum ai luat legatura cu ei pt. confirmare.

[16.02.10 13:48:29]

Exista site-ul lor unde poti gasi nr de telefon de la hotel, iar daca il mai am ti-l dau cu multa placere, gasim noi o solutie pt. asta ok... noi l-am luat de pe net... din cate imi amintesc eu... in fine... cred ca orice agentie ti-l poate da... daca-l ceri... sau mai ales... acolo unde faci rezervarea...

In orice caz suni direct de pe telefonul mobil daca ai minute internationale si vb... nu-i mare filozofie spui perioada sejurului, felul camerei, agentia noi am specificat-o prin care am facut rezervarea si numele titularului de contract pe care l-ai facut la agentie si-ti confirma rezervarea, tu daca vrei o poti face si pe e-mail cred, sunt destui care fac asta mai ales daca rezervarea se face direct la ei pe site, eu am prieteni care corespondeaza pe e-mail si cer confirmarea de la hotel nu-i mare filozofie ti-am mai zis... dar e... ok... vb...

[19.02.10 19:33:13]

Doamna Vio,sant si eu curios cum sant preturile,la sporturile nautice,banana,skyjet,colacele,etc. si ce o mai avea aia pe acolo? Sau mai bine zis,pe ce se pot cheltuii bani,pe acolo?Merci

[23.02.10 13:52:40]

http://www.duni.bg/contact.html...un pic de ajutor...pt cei interesati...iar referitor la preturile pt sporturile nautice...din cate am inteles eu destul de mari dar nu pot preciza concret ca si banuti din cauza faptului ca nu am intrebat personal s-a discutat in cadrul cercului nostru de prieteni dar nu am fost curioasa ,mai bine zis atenta pt ca nu am avut copilasi pt colacele sau curajul de-a opta pentru unul din ele,ci doar am avut un sejur linistit,am lenevit pur si simplu pentru ca asta am dorit si-mi cer scuze daca nu pot ajuta cu aceste informatii daca le aflu le voi posta.

Daca eram barbat poate eram curioasa dar fiind doamna nu ma pasioneaza aceste lucruri.

deci raman datoare cu aceste informatii daca le aflu le voi posta..o zi buna tuturor...

webmasterXY*
    [23.02.10 13:57:31]

http: //www. duni. bg/contact. html... un pic de ajutor... pt cei interesati...

VIO, acest ajutor exista deja in "pagina tehnica a hotelului", unde se regasesc si alte informatii importante legate de un hotel sau o destinatie turistica:

harta, istoric temperaturi, etc.

[23.02.10 14:08:16]

sorry... webmaster99 daca am gresit cu ceva... acolo se gasesc telefoanele de la hotel, asta doream de fapt sa punctez... deoarece s-a discutat despre acest aspect... iar referitor la cumparaturi nu sunt multe locatii unde poti face asta, nu sunt multe magazine, acestea se afla langa arena unde se tin spectacolele si mici magazinute in interiorul hotelurilor.

Nu ai pe ce cheltui banii !!!..noi nu am avut pe ce...pt ca preturile sunt destul de maricele raportat la produse si calitatea lor...parerea mea...le poti cumpara din tara de la noi la preturi mult mai bune...deh...numai bine tuturor...

webmasterXY*
    [23.02.10 14:23:45]

nu, nici vb de greseala VIO: am vrut sa scot in evidenta pentru toata lumea pagina unde se pot gasi informatii utile despre un hotel.

Sorry daca din ecou s-a inteles un alt ton, moderam si noi printre picaturi la job, asa ca

[23.02.10 14:43:54]

ok...

Vreau doar sa precizez ca in resortul DUNI nu prea ai ce face si ma refer in afara jocurilor de plaja la piscina din fata hotelului MARINA BEACH ziua, exista lateral amenajat un spatiu acoperit unde poti face Fitness... daca doresti la anumite ore tot ziua, si putin mai departe de hotel exista un teren de minigolf, unde seara este multa agitatie in rest marea majoritate merg seara la ARENA unde se tin spectacolele, oricum eu am fost ff impresionata de FOCUL DE TABARA realizat intro seara, unde toata lumea s-a distrat la maximum cu tot ce a insemnat, muzica, concursuri, gratare afara si nu mai tin minte, ci doar ca a fost una din serile super placut animata si de asemeni focurile de artificii care au facut deliciul tuturor.

Poate nu am exprimat per ansamblu sau pe gustul tuturor, cate ceva din ceea ce am vazut acolo ,dar eu una m-am odihnit, a fost asa cum mi-am dorit, fara prea multa nebuneala ca in alte locuri din BULGARIA, unde nu poti arunca un bat... iar lumea ff civilizata, iti puteai lasa prosoapele pe sezlonguri si le gaseai la locul lor, nu mi-a disparut nimic din camera si nici pe plaja, deci asta spune mult...

Una peste alta astept cu nerabdare intoarcerea celorlalti cu parerile lor si sper ca pe cei pe care i-am indrumat spre aceasta locatie, sa fie la intoarcere la fel de multumiti asa cum am fost si eu, asta denota ca am fost un pic de folos...

aa...inca ceva exista o sala ff buna de fitness...la hotelul MARINA ROYAL PALACE dar din pacate nu au acces decat cei din acest hotel ,de aceea eu am optat pt ROYAL...am avut acces peste tot...in RESORT fara restrictii.

Andox, david, jokermen2001, VIO, wave
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Marina Royal Palace Hotel: