ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2013
ÎNSCRIS: 21.01.13
JUN-2013
2 AD. + 2 COPII

Un hotel ingrijit si de recomandat

Anul acesta vacanta a fost pentru prima data in Grecia. Am ales Grecia din curiozitate si pt ca pina in Thasos nu erau decit 11 ore cu masina: vezi impresii. Hotelul Atrium este in Potos la aprox 40 km de Limenas. Este un hotel de 4 stele, curat, ingrijit, cu servicii bune si foarte bune. Oaspetii hotelului erau in majoritatea lor nemti, englezi, ceva sirbi. Din Romania am fost 2 familii venite separat. Noi am platit o camera dubla si am primit un studio cu 2 camere la parter. Camerele erau mari, spatioase, una avea 3 paturi iar una avea un pat matrimonial. A fost exact ce aveam nevoie, mai ales c a noi am venit cu 2 copii de 2 ani. Baia era curata, cu cada. Aveam si un balcon pentru savurat o cafea sau altceva cu o masa si 2 scaune.

Hotelul avea demipensiune. La MD meniul a fost acelasi cu fructe, legume, oua, sunca, cirnati, cereale, brinza etc. Aveai de unde sa iti alegi. Ce as depuncta era calitatea cafelei servite. Era un dozator de cafea instant... si un fel de cafea la filtru (nu se putea numi cafea.).

La cina erau destule feluri de mincare de unde puteai alege, care se schimbau in fiecare seara, singurul lucru care raminea constant erau fructele si legumele, salate, sosuri etc. La cina nu am ce sa reprosez referitor la mincare.

In schimb cind intrai in resturant seara, erai " vanat" de ospatari care cred ca aveau norma de vinzari. Nu aveai nimic inclus de la bauturi si nici nu te asezai bine si te trezeai cu ospatarul linga tine. Un mare MINUS il reprezinta atitudinea din partea mea.

Puteai sa maninci si la prinz dar la preturi de hotel de 4 stele.

Curtea hotelului era foarte bine ingrijita, gazonul taiat, copacii frezati, piscinele bine intretinute. Aveau si un mic parculet cu nisip, topogan, o omida pentru copii.

Un alt minus al hotelului era ca trebuia sa platesti sezlongurile si umbrela la plaja din fata hotelului: 2 eur sezlongul, 2 eur umbrela.

Nu vreau sa mai dau detalii despre POTOS sau despre ce am facut prin Thasos pentru ca nu am un mare talent de povestitor.

In concluzie, este un hotel pe care il RECOMAND fiind un hotel cu adevarat de 4 stele dar care mai are si mici minusuri dar peste care se poate trece.

Trimis de Daniels in 17.06.13 17:01:43
Validat / Publicat: 17.06.13 18:07:33
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 6070 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Daniels); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [17.06.13 19:32:03]

Am vizitat si eu acest hotel si dupa parerea mea e unul din cele mai bune hoteluri de 4* din Thassos, arata superb, serviciile sunt foarte bune, iar plaja e foarte frumoasa.

olteanul2010
    [17.06.13 21:12:11]

Oare de ce nu ai ales Blue Dream Palace?

Aveati pensiune completa, sezlonguri incluse si un pret mai mic.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [17.06.13 21:25:58]

@olteanul2010: poate pentru ca e un hotel mult superior cu o plaja excelenta fata de ce e la Trypiti???

[18.06.13 10:21:13]

@olteanul2010: Salut,

L-am ales pt ca are rw-uri numai excelent pe toate site-urile pe care l-am cautat. In plus nu cautam all inclusive. La prinz ne-am rasfatat cu fructe de mare si alte lucruri pe care nici un hotel nu ti le ofera la all inclusive... sau poate daca platesti foarte mult.

Pentru noi a fost excelent si a fost o alegere foarte inspirata.

ralucaflori
    [31.12.13 17:48:36]

@Daniels: Buna ziua, as dori sa-mi spune-ti si mie prin mesaj privat cu ce agentie ati fost? Si noi ne-am hotarat pt vara viitoare la acelasi hotel si am vazut ca este putin ofertat pe piata noastra, insa intradevar, are printre cele mai bune rw-uri. Va multumesc

[06.01.14 10:05:16]

Buna RalucaFlori,

Nu am putut sa iti dau PM, dar imi poti scrie la [***] si iti spun cu cine am plecat.

Multumesc,

[06.01.14 10:21:02]

@Daniels: Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi DOAR prin mesaje private.

Este necesar însă ca destinatarul să aibă opţiunea ACCEPT PRIMIRE MESAJE DE LA CEILALŢI UTILIZATORI bifată. Opțiunea respectivă se poate seta/deseta din secțiunea CONTUL MEU.

[06.01.14 13:50:22]

@webmaster:

intre timp am reusit sa ii trimit PM.

Multumesc,

dappa
    [06.01.14 18:30:50]

@Daniels Am si eu doua intrebari, daca se poate. Cateva detalii referitor la plaja, este sau nu cu intrare lina in apa si cu nisip, adecvata unor copii? Cealalta se refera la existenta pe plaja a unui centru de inchiriat jet sky - fiul meu e innebunit dupa asa ceva si pot sa spun ca-mi seamana leit. Multumesc anticipat.

[07.01.14 09:55:08]

@dappa:

Salut,

Intrarea in apa este ok pt copii in fata hotelului. Din pacate asa cum am scris sezlongurile si umbrela se platesc. Dar te poti duce 20 m pe plaja San Antonio unde de banii de sezlong macar bei o bere, sau altceva.

Centre de inchiriere skijet sunt in Potos la max 500 m de hotel.

carmen_22_09
    [11.01.14 22:06:19]

Exact cum spui pe 2 site-uri foarte credibile am gasit numai comentarii foarte bune si ne tenteaza si pe noi pentru vara 2014.

Am dori sa luam doar mic dejun si sa hoinarim seara prin taverne, mai ales ca mergem cu masina, ne poti recomanda ceva in sensul asta?

Multumesc!

[13.01.14 10:14:32]

@carmen_22_09:

Buna Carmen,

E ok si asa. In Potos si in satul de mute sunt multe taverne in care puteti sa va distrati. Din pacarte nu va pot spune numele lor pt ca noi nu am prea reusit sa iesim seara... In schimb ziua mincam pe la diverse taverne de pe plajele unde eram.

In Potos am mincata la IRENE pe cate ti-o recomand cu caldura.

carmen_22_09
    [13.01.14 10:23:43]

@Daniels: Multumesc foarte mult, am hotarat chiar ieri sa fie Thassos si Alexandra Golden Boutique. Noi nu avem copii mici si anul trecut am vazut cum este sa stai intr-un hotel in care turistii sunt peste 16 ani. Este interesant.

dappa
    [12.03.14 11:30:14]

@Daniels

Multumesc inca o data pentru impresii si raspunsuri, ne-am hotarat sa mergem vara aceasta la acest hotel, in perioada iulie-august. Impresia postata de tine, precum si altele de pe alte site-uri, au fost hotaratoare, asa ca inca o data, multumim. Dupa ce revenim, postam si noi ce-am vazut/facut/simtit.

Vacante frumoase!

carmen_22_09, Daniels, dappa, olteanul2010, ralucaflori