ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.06.2013
ÎNSCRIS: 04.07.09
JUN-2013
2 AD. + 2 COPII

Hotel bun, vacanta frumoasa

Titanic Deluxe este un hotel recent deschis, in mai 2013, asa ca atunci cand agentia de turism mi-a propus un sejur aici am „periat” internetul dupa informatii si impresii ale celor care au ajuns deja. Am gasit cate ceva pe tripadvisor, le-am citit si la intoarcere si, cum unele mi se par exagerate, am zis sa vin si eu aici cu experienta mea, poate va fi de folos altora. Oricum am observat ca de obicei restul europenilor apreciaza sau depuncteaza chestii total diferite cand e vorba de cazari si distractii.

Tot ca introducere, pentru cei mai vechi de aici care stiu ca eram fan Gloria Verde, am descoperit ca exista viata si dupa Gloria, si ca poate fi chiar mai frumoasa: -)

Si o chestie de mentionat inca de la inceput despre hotel: nu este pe malul marii! Pana la mare sunt 1,2 km, pe care noi i-am parcurs pe rau, cu vaporasul, cam in 7 minute si in curand se vor putea face si pe drum (acum se lucra inca la el). Asta a fost un motiv pentru care am ezitat daca sa mergem aici sau nu si cred ca e bine sa stiti si voi acest detaliu.

Hotelul este cam la 12 km de Belek, cel mai apropiat oras fiind Kadriye, la 6 km. Cand am iesit la plimbare spre Belek a trebuit sa luam taxiul (25 euro dus-intors) pentru ca ni s-a spus ca autobuzul care opreste si in fata hotelului merge doar in oraselul mai apropiat. Altfel, de la aeroport am avut transfer asigurat si am ajuns cam in 40 de minute.

In factsheet spunea ca vom fi intampinati cu sampanie, prosoape reci, ca vom avea o receptie speciala pentru copii si ca in camere vom gasi sacose de plaja cu obiecte promotionale. Nu am avut parte de nimic din cele enumerate mai sus, iar astea adaugate la cele 20 de minute de asteptare pana sa primim camera (desi eram doar 3 familii la receptie) m-au speriat crezand ca am facut o alegere proasta. Oricum eram cu capsa pusa dupa ce ni se pierduse un bagaj, asa ca ma enerva orice: -) Pana la urma am ales sa dam 20 de euro la receptie si sa le spunem toate cerintele noastre: o camera mai mare, mai linistita si neaparat la un etaj cat mai jos (diferentele de temperatura intre o camera la parter si una la etajul 4, de exemplu, sunt semnificative). Am primit exact ce am sperat: o camera superioara celei platite initial, la parter, cu vedere la terenul de golf si cu o terasa mare, cu un pat, o masa si doua fotolii. Terasa a fost punctul forte! Am mai avut un mic incident (baia nu fusese curatata), am sunat la receptie si, timp de o jumatate de ora, doua fete au muncit pana au facut totul luna si bec. Iar la final sefa lor ne-a adus un aranjament de flori, si-a cerut scuze si ne-a asigurat ca isi dau tot interesul dar ca, fiind la inceput, inca exista probleme cu personalul nepregatit.

Pana la ora mesei am studiat mini-barul: bere, apa plata, apa minerala, sucuri gazoase, ceai rece si suc de fructe, o toblerone mica, alune, chipsuri, ceaiuri si cafea. Partea buna a fost ca umplerea mini-barului (la fel si curatenia) se faceau dimineata, asa ca nu am fost niciodata deranjati pentru asta. Iar referitor la curatenie, pe langa tura de dimineata se mai intra o data in camere si seara, intre 8 si 10 cred, cand se schimbau prosoapele si ti se aranja patul- plus hainele de pe el: -)

Restaurante: in descrierea hotelului puteti gasi informatii despre toate restaurantele care exista. La cele a la carte se poate merge gratuit o data pe sejur, la cina, cu rezervare, a doua vizita fiind taxata cu 10 euro de persoana. Noi nu am mers la nici unul seara, asa ca nu va pot spune cum e. Am mers doar la pranz, de vreo 3 ori, la Okeanos (pe malul raului) si la Stella (pe plaja). Ambele au acelasi meniu: supa zilei, pizza, paste, salate si un meniu cu orez si carne la alegere (chiftele, kebab sau friptura). Mancarea a fost foarte gustoasa la amandoua.

Pentru micul dejun si cina am mers intotdeauna la restaurantul principal, cel cu autoservire. Aici exista o sala imensa unde este pregatita/expusa mancarea, iar locurile de luat masa sunt incaperi separate, langa aceasta sala. Fiind si cu copii mici, pentru care trebuia sa aleg / duc eu mancarea, si comparand tot timpul cu Gloria Verde, am zis iar ca e un minus si ca voi avea kilometri de facut, dar apoi m-am obisnuit si chiar mi s-a parut mai elegant sa stai la masa undeva unde sa nu miroasa a bucatarie si sa nu se auda zgomote de farfurii scapate pe jos ori inghesuiala de la oameni care misuna cu farfuria in mana, incercand sa se hotarasca ce sa ia. Plus ca, la cate feluri de mancare existau la fiecare masa, chiar trebuia o sala separata... Zona de patiserie se umplea de deserturi (baclavale cam in fiecare zi, si extraordinare!) la pranz si cina, iar dimineata se faceau clatite. Alaturi era zona cu fructe, si asta plina tot timpul cu fructe gustoase (pepene galben si rosu, capsuni, cirese, mere, pere, caise, piersici, portocale, prune). Nu prea aveau nimic de-a face cu fructele turcesti de care ne ferim noi, pana si capsunile au fost mai gustoase ca cele romanesti. Vizavi era si zona de salate, imensa si asta, completata de cea cu mezeluri si branzeturi. Zona cu aperitive, foarte tentanta, era in fiecare zi plina cu noutati. Am gasit foooarte multe feluri de mancare gatita, cu sau fara carne, foarte multe garnituri de legume, gratare, paste, cartofi prajiti si peste. Spunea cineva ca mancarea se cam repeta: eu zic ca se intampla asta pentru ca erau tot timpul de toate. Adica inca de dimineata gaseai si supe, si salate, si mezeluri, si mancare gatita. La fel si la pranz si cina, tot timpul erau si cateva feluri de paste, si cateva feluri de carne, si legume si peste (peste a fost in fiecare seara, insa aici nu au excelat: au avut o data sau de doua ori dorada si cam tot de atatea somon, in rest pastrav, macrou si pangasius plus ceva bucatele de peste pane). La carne a lipsit cea de porc, dar au avut tot timpul miel, curcan, pui si vita, sub toate formele posibile (gratare, chiftele, carne fiarta).

Mancarea, deserturile si fructele au fost intotdeauna foarte gustoase si mult peste nivelul de la Gloria Verde. La bauturi insa au stat mai slab: la restaurant nu existau sucuri proaspete, nici macar limonada nu puteai primi, vinul la sticla a fost bun dar nu grozav. Daca nu as fi avut termen de comparatie cu siguranta mi s-ar fi parut ok si asa, ca sa nu se inteleaga ca nu ne-am simtit bine sau ca nu am gasit ce sa consumam, dar pentru cineva care nu vrea sa bea suc ambalat ramane doar varianta cu apa sau ceai.

In toate restaurantele am gasit o armata de chelneri. Nici nu apucai sa te hotarasti la ce masa stai ca deja veneau sa te intrebe pentru cate persoane sa aranjeze masa. Foarte prompti, foarte amabili, unii din ei foarte dornici sa comunice. La un moment dat chiar ma intrebam daca sunt asa pentru ca asteapta sa le dam ceva – au ajuns pana la a ne desface ambalajul servetelelor umede parfumate pe care le primeam la sfarsitul mesei  Foarte prietenosi cu copiii, de multe ori fetita mea a mancat ajutata sau incurajata de ei. Au fost cativa chelneri pe care ii tin minte: unul atata a stat pe langa noi incat in zilele urmatoare cum o vedea pe Doria, cum o lua in brate si o pupa (chestie pe care altfel nu prea o permit), altul care a tot insistat sa ii dea el sa manace (desi nu se pricepea deloc) si ii baga bucatelele de peste asa de repede ca ea nu le putea mesteca – si atunci el ii dadea suc, sa le inghita  si altul care, atunci cand sotul a zis ca nu mai vrea whisky, a zis mirat „Why not? ”

Piscine: exista 7 piscine in aer liber, din care una absolut imensa – probabil sa compenseze lipsa marii. Aceasta este in fata restaurantelor, a zonei spa, a intregului hotel de altfel. Are adancime de 1,40 si aici se desfasoara activitatile in piscina (lectii de scufundari, water gym, polo). Alaturi este si o piscina olimpica, cu posturi pentru sarituri, tot tacamul. In partea cealalta a piscinei mari se afla una de copii (40 cm) cu o multime de tobogane pentru copiii foarte mici, alaturi este una de 80 cm cu 3 tobogane pe care se mai dau si adultii iar langa ele este piscina unde se termina toboganele pentru adulti (super-faine). Mai exista piscina de 35 cm adancime in „cartierul” copiilor si inca una in aer liber in zona SPA.

Eh, zona SPA merita putina atentie. Resortul este gandit sa arate ca un orasel, cu stradute, cu piateta, pasaje. In „oraselul” asta e o poarta spre zona SPA. Nu ma asteptam niciodata ca dincolo de poarta sa gasesc un spatiu prea mare asa ca nici nu am mers acolo, pana cand nu ne-au spus alti turisti ca au fost si ca e super. Trecand pe langa cabinetele de masaj si tratamente cosmetice (vreo 20 de incaperi, cred), am gasit o piscina acoperita, un vitamin bar, sala de fitness, 3 feluri de sauna, camera cu zapada, piscina cu apa de 30 de grade, piscina de soc (cu apa rece) si inca doua cu temperatura de 20 si 25 de grade, plus un dus cu aventuri (suuuuper, simuleaza o furtuna pe Atlantic, cu tunete si fulgere, cu vant si ploaie rece; exista si optiunea de ploicica rece cu un pic de vant). Partea cea mai faina este hamam-ul (baia turceasca), o experienta de care nu am avut parte pana acum. Aici se pot face si masaje cu sapun, pe paturile calde de marmura, de catre personalul de la SPA, sau te poti spala/relaxa/sta pur si simplu, daca iti place caldura si umezeala. Iar din zona cu piscinele din fata baii turcesti se urca la etaj unde exista cateva camere de relaxare, absolut perfecte dupa o tura la spa! Piscina in aer liber din zona spa e gandita ca o oaza, cu vegetatie din abundenta, cu cotloane in care gasesti ba o cascada, ba un jacuzzi. Iar de jur imprejur, bineinteles sezlonguri (plus o zona speciala pentru femei, unde se ajunge urcand cateva scari). Noi ne-am simtit foarte bine aici, am venit destul de des dupa ce am descoperit zona.

Plaja: e impartita in doua, zona cu sezlonguri si zona VIP cu cabanute (100 de euro pe zi). Plaja e acoperita… nici nu stiu cu ce: cu un nisip mai mare sau cu pietricele foarte mici? Cum intri in apa se transforma in pietricele ceva mai mari, probabil pentru copii ar fi mai usor daca ar avea papuci speciali. Oricum intrarea nu e chiar lina, e cam ca la noi, la Eforie. Copiii mei nu au fost incantati, dar noua ne-a placut, mai ales ca am prins o zi cu valuri imense asa ca ne-am amintit de tinerete, cand mergeam la mare in Romania . Pe plaja exista frigere cu apa si suc din care te poti servi singur, iar la restaurantul de langa rau dupa ce se termina programul de masa exista fructe si deserturi pana la ora 18, parca.

Divertisment: la piscina se organizeaza in fiecare zi activitati scurte, alaturi exista un teren cu nisip pentru volei, kangoo jumps se tine pe la ora 16 iar pe plaja scria ca ar fi tir cu arcul si cu arma, dar eu nu am vazut pe nimeni care sa faca asta.

In fiecare seara se organizau spectacole cu dansatori, acrobati – a fost o nebunie! Noua ne-au placut foarte mult. Erau trupe de balet foarte bune, unele din ele castigasera titlul de cel mai bun spectacol, cea mai buna trupa prin Rusia, Ucraina. Iar dupa spectacol incepea discoteca (sau karaoke, in unele seri).

Copii: continentul copiilor, asa se numeste zona destinata lor. Este imensa, este cel mai mare loc de joaca pe care l-am vazut eu vreodata! Exista loc de joaca inchis la parter iar de acolo se urca la salile de calculatoare, de jocuri, la planetariu, la sala de balet, de gimnastica. Sali pentru fiecare activitate in parte! Exista o alta sala separata pentru copiii pana la doi ani, un loc de joaca in aer liber pentru copiii mici si inca unul foarte mare pentru copiii mai maricei (varsta minima era 4 ani). Aici exista si o piscina (30 cm adancime) si un tobogan. Seara copiii pot sa manance aici dupa care pot merge in amfiteatrul lor, unde se tine discoteca. Partea buna e ca locul asta destinat copiilor e imens. Partea proasta e ca trebuie sa alegi unde vrei sa stai, pentru ca e oaresce distanta de aici pana la piscinele de adulti, la fel si pana la restaurantele si scena principala. Tocmai de aceea, noi nu am ajuns aici decat o data, mai mult in trecere…

De final, va mai spun ca in resort exista magazine cu tot ce vrei: haine, bijuterii, jucarii, incaltaminte, covoare, suveniruri plus un magazin cu de toate (colaci, guma, tigari, oje, dulciuri). E placut sa te plimbi seara si sa te uiti in vitrine, insa ar fi bine sa nu va uitati acasa lucruri importante pentru ca preturile sunt foarte mari. In primele zile, pana sa ne primim bagajul, am facut cunostinta cu ele si ne-am speriat cand am vazut ca cea mai ieftina crema de plaja (Nivea) e 26 de euro si una Piz Buin e 37…

Trimis de lizuk in 10.06.13 16:04:47
Validat / Publicat: 10.06.13 17:24:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 6333 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lizuk); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 100.10 EUR pe cameră

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [10.06.13 20:45:05] »

@lizuk, da vreo poza, doua nu ne pui? Sa vada si ochiul nostru

lizuk [10.06.13 21:52:27] »

Am făcut puţine şi doar cu telefonul, o sa caut cate ceva

lizuk [10.06.13 23:52:47] »

Îmi pare rău, vad ca de pe telefonul mobil nu se pot încărca poze...

bucurescu [11.06.13 14:37:42] »

salutari. am citit articolul tau.

Pe data de 13.06.2013 incep sejurul pana pe 20.06.2013 la Titanic DeLuxe Hotel.

Voi veni cu impresii si fotografii.

lizuk [12.06.13 01:25:46] »

@bucurescu: Ti-am dat pe mail detaliile pe care mi le-ai cerut. Vacanta placuta! singura problema e ca va fi prea scurta...

lizuk [12.06.13 11:49:07] »

Un detaliu pe care l-am uitat (si care, pentru romani, uneori conteaza): hotelul NU este plin de rusi. Din ce spuneau cei de la receptie, cand am fost noi erau 40%rusi, 25% turci si restul iranieni, britanici, olandezi, belgieni, nemti si romani. O amestecatura placuta, oameni de tot felul - fara extreme, totusi (nu am zarit nici dive, nici taranoi)

grigoreureche [12.06.13 12:56:00] »

Buna ziua! Nu am retinut de la dumneavoastra daca facilitatile de la SPA, gen camera cu zapada sau dusul cu aventuri, sunt gratis sau cu plata.

Pe de alta parte, e adevarat ca inca se mai lucreaza in hotel sau pe plaja?

Multumesc!

lizuk [12.06.13 13:56:42] »

@grigoreureche: de asta am si fost atat de incantata de zona spa, ca totul a fost gratuit! se platesc doar masajele si tratamentele, care banuiesc ca sunt foarte scumpe, dar restul e gratuit.

In hotel nu se lucreaza in sensul ca se construieste - se repara doar. Cat am stat noi acolo au venit de doua sa ne intrebe daca ne pot repara oglinda din baie si usa de la intrare. Nu stiu ce au avut cu amandoua, nu mi-am dat seama, insa le-am zis ca nu vrem sa lucreze cat suntem in camera si au venit cand nu eram, fara sa ii mai chemam.

Se lucreaza la drumul spre plaja si la terenurile de tenis, daca am inteles bine, care sunt dupa tobogane. Deci cei care au camera cu vedere la tobogane au camera cu vedere la santier, implicit. A, si la un club sau asa ceva, care va fi mai la marginea resortului - si ala era ridicat dar faceau ceva pe dinauntru. Oricum, nimic deranjant, as spune eu (si sunt pretentioasa, de fel)

Maya05 [17.06.13 00:17:51] »

@lizuk: @lizuk:

Buna, Lizuk,

Multumim pentru descrierea amanuntita... o asteptam de mult. Si noi suntem cam in aceeasi situatie... am fost 7 ani la Glorii... Golf, Serenity, si anul acesta am ales Titanic de lux. Am mai emotii pentru ca pana acum nu am vazut decat niste poze din proiect si am citit niste recenzii pe tripadviser care sunt confuzante. (unele spun de bine altele ma fac sa ma gandesc daca nu cumva am facut o greseala).

Am cateva nelamuriri...

- drumul la plaja este complicat? Adica... astepta vaporasul... imbarcare... debarcare... ?

- ai spus ca nu au limonada si sucuri fresh... mi se pare un mare minus.

- restaurant de peste au? In fiecare an facem o "cura " de peste in vacanta si pana acum, la Gloria, nu am avut probleme sa gasesc peste in fiecare zi.

- am vazut, in putinele poze gasite, ca la piscina sunt doua zone... una cu sezlonguri de plastic si alta cu sezlonguri de lemn. Sunt impartite dupa un anumit criteriu?

Multumesc

Elena

lizuk [17.06.13 01:49:18] »

@Maya05: trebuie sa iti spun ca singurul motiv pentru care noi am ales Titanic in locul Gloriei au fost banii. Am ales varianta mai ieftina, cu mai bine de 1000 de euro mai ieftina. Si vorbesc de Gloria Verde, care intotdeauna a fost mai ieftina decat ce spui tu, Golf si Serenity. Ma gandesc ca diferenta asta de pret se va regasi in diverse (bautura, mancare, poate servicii) si ca, daca vei face comparatii, poate vei fi dezamagita.

Noi in final am fost multumiti cu alegerea facuta. Singurele parti unde Gloria Verde ar fi castigat in fata Titanicului ar fi fost la bautura (eu beau doar apa si sucuri naturale, deci aici m-au lovit direct) si la faptul ca acolo toate erau aproape una de alta. Puteam lasa prosopul la plaja si in doua minute eram la locul de joaca, la piscina de copii, la piscina de adulti sau la cea cu tobogane. La Titanic esti ori la una ori la alta, in afara de piscine nu prea le poti combina pe celelalte (plaja sau loc de joaca), e ceva distanta.

Sa iti raspund si la intrebari:

- drumul pana la plaja e simplu, trebuie doar sa fii la restaurantul turcesc de pe malul raului la jumatate si la fix, cand pleaca vaporasul. Dureaza cateva minute sa ajungi, e lejer. Plaja insa nu e punctul lor forte, adica e plaja si cam atat. Nefiind langa hotel nu au loc de joaca sau alte facilitati, sunt sezlonguri si frigidere cu racoritoare iar daca vrei mancare sau fructe mergi la restaurantul "de pe plaja" care insa e mai aproape de rau. Faci cateva minutele, vreo 3-4. Din pacate acolo e si cea mai apropiata toaleta. Plaja e ok, cam ca la Eforie la noi, intrare in apa mai abrupta putin (pt adulti e ok) si adesea valuri

- nu au limonada si fresh. Cel mult am primit apa cu lamaie, dar s-a intamplat sa imi zica si sa imi iau lamaie de la barul de salate. La spa au fresh. Macar pentru asta si tot iti recomand sa ajungi pe acolo: -)

- au restaurant de peste dar eu nu am mers. Au atata mancare buna la restaurantul principal ca nu am mai avut nevoie de nimic. Si aici era peste in fiecare seara, cate 3 feluri, doua la gratar si unul pane, dar in general macrou plus de vreo doua ori (in 10 zile) dorada, somon si pastrav.

- la piscina mare pe o parte sunt sezlonguri de plastic si pe una paturi de lemn (cam de 2 pe 2) care nu cred ca se rezerva sau platesc. Aproape sigur sunt gratuite. Noi am stat insa la piscina de copii si acolo erau doar de plastic. Iar in zona spa sunt sezlonguri de lemn. Oricum mi s-au parut la fel de confortabile. Ce se platesc sunt cabanele (cu valet si meniu) de la piscina olimpica si de la plaja, si sunt 100 de euro/zi.

Daca mai ai intrebari iti raspund fara probleme, desi zic sa te relaxezi pentru ca nu e un hotel unde sa nu te simti bine.

Maya05 [17.06.13 17:21:52] »

@lizuk:

Multumesc pentru detalii. Tot din considerente financiare am ales acest hotel. Sper ca pana plecam noi, 15 julie, sa se mai aseze lucrurile pe acolo.

O zi buna

lizuk [24.06.13 19:03:49] »

@bucurescu: bună! Sunt curioasă de ce impresie v-a făcut resortul, abia aştept impresiile

bucurescu [25.06.13 14:38:40] »

@lizuk: este ok.

Mancare buna, legume si peste mult. Nu am vazut porc deloc.

Bauturile sunt din toate si de peste tot.

Internet wireles la piscina, la plaja nu este.

Piscina pentru copii cu tobogane, 2 tobogane pentru adulti, eu m-am dat si cu copilul de 6 ani care purta vesta.

In rest am stam mai mult la piscina normala (1.40m)

la plaja am fost de 3 ori, nu am gasit scoici deloc.

Pe plaja este bar (cam 50m de apa), gasesti frigidere cu ceai rece si apa plata din 10 in 10 m.

Am fost la 3 restaurante A LA CARTE (turcesc, grecesc si italian) nu am fost incantat.

O sa incerc sa urc si ceva poze.

webmaster [26.06.13 16:06:53] »

@bucurescu: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

plimbarescu [26.06.13 16:46:55] »

Ceva probleme de tantari, broaste etc, de la rau? Apa marii e curata? Ma gandesc (tot) la raul care se varsa in apropiere...

lizuk [26.06.13 23:22:43] »

Țânțari erau, dar numai seara pe lângă râu. Broaște nu am văzut. Apa mării era curată, nu îți face griji

plimbarescu [27.06.13 09:13:56] »

@lizuk - Multumesc!

plimbarescu [05.07.13 21:52:03] »

@lizuk: inca o intrebare: se dădeau prosoape pt plajă/piscina? Cum se proceda cu ele?

lizuk [08.07.13 00:48:13] »

La cazare primeşti câte un card de prosoape pentru fiecare persoană, şi cu cardul îţi iei apoi prosop la piscină, plajă sau spa, de câte ori vrei

plimbarescu [08.07.13 17:20:15] »

@lizuk: Merci din nou. La plaja exista si ponton?

lizuk [08.07.13 22:52:31] »

Hm, nu...

ramurica [16.07.13 15:11:36] »

@plimbarescu: Am venit aseara de la acest hotel. In ziua a treia de vacanta a fost adus un pod plutitor (nu stiu cum sa-i spun altfel) care era foarte solicitat de cei care voiau sa faca plaja sau sa inoate in zona mai adanca, dar si pentru sarituri. Lucrurile se schimbau de la o zi la alta. Sunt sigura ca cei care au fost in lunile mai si iunie, nu au prins cateva chestii. La plaja era loc de joaca pentru copii, ceas si termometru.

webmaster26 [16.07.13 15:21:08] »

@ramurica: dupa ce te mai linistesti un pic ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

igvoicu [23.07.13 08:22:20] »

@ramurica: @ramurica: Va rog, daca imi puteti scrie cu ce companie a-ti avut transportul cu avionul. Multumesc. Noi ne-am hotarat la perioada dar nu ne-am hotarat cu ce avion vom merge.

ramurica [23.07.13 09:56:21] »

@igvoicu: igvoicu, nu stiu sigur daca pot scrie numele companiei aici. Sunt noua pe acest site si nu m-am familiarizat prea bine cu regulile. Incerc sa-ti raspund in privat, sa vad daca reusesc.

MeMihaela [08.08.13 15:28:48] »

Pretul este pt 2 adulti si copil 11 ani inclusiv transport cu avion? Daca se poate, aş dori numele agenţiei prin mesaj privat. Mulţumesc!

EDUARD1 [19.08.13 21:44:03] »

@bucurescu: salut! bauturi si locale si import? restaurantele a la carte cum se rezerva? o data gratis la fiecare dintre ele sau o data gratis la unul si apoi se plateste la fiecare? multumesc!

EDUARD1 [25.08.13 14:11:56] »

BUNA! kangoo jumps am inteles din ce ai scris ca se tinea dupa amiaza! intrebarea era daca se platea ceva pentru ghete sau nu? multumesc!

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [04.09.13 10:20:30] »

@lizuk: stii cumva unde sunt amplasate camerele river side? Pe siteul lor spun ca au 18 camere de tipul asta, sunt mai mari decat cele standard si superior, cu vedere la piscine si rau si au terasa dar nu mi-am dat seama unde sunt amplasate.

lizuk [05.09.13 14:02:12] »

Nu stiu unde sunt amplasate, dar pot sa iti spun ca am vazut poza de pe site si mi-am dat seama ca exact asa camera am avut si noi, cu un pat imens, o canapea, terasa mare cu mobilier. Si nu am avut vedere nici la piscine, nici la rau, am cerut in mod expres sa ne dea camera unde e liniste si la piscine era haos...

Tot din pozele de pe site observ ca cele mai apropiate camere de rau si piscine sunt cele de langa piscina copiilor (acoperita cu o prelata mare, alba)

EDUARD1 [05.09.13 14:42:50] »

@lizuk: BUNA! Revin cu intrebarea, daca ai observat, kangoo jumps am inteles din ce ai scris ca se tinea dupa amiaza! intrebarea era daca se platea ceva pentru ghete sau nu? multumesc!

lizuk [05.09.13 16:00:03] »

Scuze, nu am stiut ca mie imi adresai intrebarea, am vazut ca au venit completari de la cei care au mers dupa mine si credeam ca... Sorry!

Nu am mers la kangoo jumps dar, din moment ce era pe lista distractiilor oferite turistilor (alaturi de tir cu arcul, volei, jocuri in piscina - care toate presupuneau "materiale" puse la dispozitie) si cum pentru celelalte nu se platea, banuiesc ca nici pentru ghete. Dar nu stiu sigur... poti sa trimiti un mail hotelului, daca nu vrei sa fie o surpriza cand ajungi acolo

EDUARD1 [05.09.13 19:37:31] »

@lizuk: multumesc pentru raspuns! om vedea ce-o fi acolo!

bucurescu, EDUARD1, grigoreureche, igvoicu, lizuk, Maya05, MeMihaela, plimbarescu, ramurica
    Alte impresii din această RUBRICĂTitanic DeLuxe Golf Hotel [Kadriye]: