ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.06.2013
ÎNSCRIS: 23.02.12
MAY-2013
team-building

Hotel Confort Suites - ok

In mai am fost pentru o saptamana la acest hotel la un curs platit integral de institutia unde lucrez, asa ca pretul platit nu este relevant deoarece a fost negociat pentru mai multe persoane.

Sa va spun acum de ce iubesc si de ce sunt super incantata de acest hotel - m-a lasat sa vin cu catelul! asta e un mare plus din partea mea! Nu a mai plans si nu s-a mai jelit bietul catel ca il las acasa. Afacerea m-a costat in plus 30 de lei/noapte.

Am stat intr-un apartament foarte spatios, mobilierul este preponderent din fier forjat (in afara de sifonier), sincer cred ca nu e cea mai fericita alegere in ceea ce priveste mobilierul, da un aer rece camerei, daca ar fi fost din lemn cred ca ar fi aratat fabulos. Ca sa nu mai zic ca dupa regulile ambinetale feng-shui cica nu ar fi tocmai ok fierul asa contorsionat si chinuit, ma rog nu ma plang, doar imi dau si eu cu parerea, nu aruncati cu pietre!

Baia mare, cu o cada pe colt, incapatoare si arhisuficienta pentru 2 persoane!

Curatenie impecabila, schimbat prosoape zilnic, halate de baie si papuci de unica folosinta in camera, e de la sine inteles ca exista frigider si televizor (de fapt 2 televizoare) in camera.

In ceea ce priveste masa, am avut mic dejun inclus, iar pentru celelalte mese am avut alocati cate 100 lei/zi. Mesele le puteam servi la restaurantul hotelului Le Cedre (specific libanez), la Trei Brazi sau Hera.

Micul dejun a fost destul de variat, o combinatie de specialitati libaneze (humus, salate de vinete mai deosebite, diverse salate) si clasicele produse pentru mic dejun: omlete, oua ochiuri, cremvusti, salam, sunca, salam, masline, rosii, castraveti, cereale, ceai, cafea. Deci super indestulator si bun.

Celelalte mese le-am sevit tot la restaurantul hotelului, au o supa de linte fabuloasa, niste salate bune rau - tabouleh si inca una cu masline, mmm. In rest am mancat peste si pui la gratar, asta dupa ce am incercat o specialitate de pui - Ras Asfour - care era pui prajit cu ceapa si care inota in grasime si nu am putut sa o diger am renuntat la experiente pe pielea mea. Preturile mi s-au parut destul de bune, o masa cu supa, fel 2 si o bere nu trecea de 60 de lei, asa ca in ultima zi ca sa terminam banii am luat chiar si o sticla de vin de 75 lei.

Hotelul are mai multe tipuri de camere, are inclusiv unele cu jacuzzi care aveau pretul afisat la receptie 600 lei/noapte. La plecare i-am rugat sa ne arate si noua o camera din asta si recunosca ca arata interesant, chiar merita daca vreti sa sarbatoriti ceva si va permiteti sa mergeti aici.

Ce m-a dezamagit a fost Predealul per ansamblu - in cursul saptamanii e pustiu, trotuarele nu sunt facute, nimic, nimic nu se misca, e lasat totul in parasire. Pacat, mare pacat.

Trimis de ariella in 05.06.13 10:25:20
Validat / Publicat: 05.06.13 11:27:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PREDEAL.

VIZUALIZĂRI: 2470 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ariella); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Patul cu baldachin, mare-mare.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 65.00 EUR pe cameră

ariellaAUTOR REVIEW
    [05.06.13 10:37:40]

Please, stergeti-mi poza 4!

alin_ph*
    [23.09.13 20:37:17]

@ariella...

... citesc multe review-uri pe AFA si pe cele mai multe le punctez ptr continutul lor si informatiile pe care le primesc din ele!

Si pe al tau l-am citit cu vadit interes si l-am apreciat f mult dar mai mult si mai mult mi-a placut fotografia incarcata de tine P05 cu catelusul tau la plimbare- asa ca pe langa punctele regulamentare PMA - eu si copilashii mei (pe care i-am chemat sa vada si ei minunatia de catel si inspiratia ta de moment) am votat poza ca cea mai grozava si funny de pe sait... ea putand concura cu succes la un concurs sui-generis al celor mai inspirate fotografii de pe AFA!

Felicitarile noastre si multe vacante frumoase!

ariellaAUTOR REVIEW
    [24.09.13 11:14:13]

@alin_ph: multumesc frumos pentru aprecieri, iar catelul meu iti multumeste si el! E un catel tare simpatic si care face un intreg circ in fiecare zi de nu ai cum sa nu zambesti.

Pentru tine si copilashii tai atasez cu drag un videoclip cu catelul si finuta mea.

youtube

alin_ph*, ariella