ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.05.2013
DIN: bacau
ÎNSCRIS: 14.05.13
MAY-2013

Sub orice critică

Unde e placerea de a reveni?

imi pare rau sa zic, dar am fost neplacut surprins de neprofesionalismul "marelui manager de hotel ". zic asta dupa cativa ani in care am tot fost pe litoralul bulgaresc de Paste si unde m-am simtit destul de bine impreuna cu "gasca din Bacau".

mancarea ca mancare, bautura la fel, dar macar daca ne lasa DISTRACTIA. organizare proasta si neimplicare sub multe aspecte, care bineinteles au culminat cu oprirea muzicii care binedispunea aproximativ pe toti.

multumiri celor din Craiova pentru apreciere, multumiri si celorlati care ne-au sustinut "la fata locului", poate ne revedem si cu alte ocazii, dar cu siguranta nu la Hotel Madara. sa ramana ei cu Sanatoriul!!!

Trimis de meryanul in 14.05.13 16:54:56
Validat / Publicat: 14.05.13 18:18:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2139 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (meryanul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

tm67bru
    [14.05.13 18:21:32]

@meryanul:

[... ]au culminat cu oprirea muzicii care binedispunea aproximativ pe toti.

Ai putea detalia un pic, eventual?

Din ce-i mai sus, până una-alta se poate înțelege, din acel "aproximativ pe toți", că existau turiști care nu erau la fel de binedispuși de modul în care voi "vă distrați". E corectă intuiția mea?

PS: Dacă nu e corectă, voi ruga un moderator să-mi retragă, probabil, votul negativ exprimat...

Nicu V
    [14.05.13 19:49:00]

Nu-mi vine sa cred cum se aglomereaza saitul in ultimul timp cu review-uri de 3,4 fraze si fara nici o poza.

Trebuie sa cauti din ce in ce mai mult, sa "scormonesti" efectiv, ca sa gasesti impresii pertinente despre o destinatie de cazare.

Si hai ca ar fi mai greu cu scrisul, dar si cu pozele... ?

Dupa parerea mea , astfel de review-uri nu fac decat sa strice intr-un fel calitatea saitului.

Cine intra ca utilizator nou si citeste un asemenea articol ce parere isi face, ce informatie utila gaseste? Nici una.

Ar trebui gasita o solutie pentru a mai tempera fenomenul acesta.

Nu-mi face nici o placere sa votez negativ, am evitat intotdeauna, dar prea s-a intrecut masura.

[14.05.13 21:59:08]

@Nicu V: Dupa modul telegrafic pare o bisericuta care vrea cu tot dinadinsul sa-i arate managerului/proprietarului o lectie. Au tot spus ca piscina era cu bube ca... eu daca eram acolo, obligatoriu faceam poze si le puneam pe AFA, mai ales celui care le-a stricat petrecerea. As fi pus poze si cu petrecerea.

Mi se pare ciudat ca toti sunt inscrisi rapid. Poate si hotelul a fi avut bubite, dar vreau sa le vad.

Nicu V
    [14.05.13 22:17:30]

@fanespoitorul: ai dreptate, unui review, mai ales daca e negativ trebuie sa-i atasezi si cateva poze ca sa convingi.

Nu zice nimeni ca nu pot fi si astfel de intamplari nefericite, din diverse motive, dar nu e bine sa arunci cu vorbe fara dovezi.

In alta ordine de idei, cine stie si ei ce petrecere or fi vrut sa faca. Daca o fi fost ce inclin sa cred eu , poate a avut dreptate si managerul hotelului.

meryanulAUTOR REVIEW
    [15.05.13 08:03:23]

@tm67bru: "aproximativ pe toti" se refera cu siguranta la cei ce erau la distractie si nu plecati prin statiune, la plaja sau prin alte locuri. cu siguranta aici nu sunt incluse gazdele.

meryanulAUTOR REVIEW
    [15.05.13 08:12:56]

@Nicu V: nu poti atasa poze la o discutie de 1 ora. si oricum nu aveai ce sa arati prin poze, doar sa surprinzi gesturile obscene ale gazdelor.

Arya
    [15.05.13 10:21:11]

@meryanul

Citind sirul de impresii telegrafice despre locatia in cauza si experienta Paste 2013 la Madara, nu pot decat sa ma felicit pentru extraordinara inspiratie avuta in momentul in care am ales altceva.

Cu siguranta nu m-as fi numarat printre cei care sa guste acest gen de distractie si sa se "binedispuna", astfel ca mi s-ar fi parut si mai grav ca sejurul sa-mi fie compromis de catre proprii compatrioti.

O sugestie pentru anii urmatori: anuntati aici pe site cat mai din timp posibil locatia aleasa pentru distractia cu gasca.

[20.05.13 09:48:13]

@Arya: ce-o tot tineti cu pozele? ce poza sa vedeti, cand ne da patronul M... e? cand zeci de persoane se simteau bine si dansau pe muzica POPULARA si brusc se scoate cablul din priza pentru ca patronul ne face tigani si romani aroganti? poate ca muzica deranja hotelul de vis-a-vis, unde era karaoke, erau jocuri si discoteca in fiecare zi, iar noi stateam pe balcoane sa-i admiram... (cum pot fi astea prinse in poze?) poate poze cu piscina goala. Situl este ok asa cum e si cu si fara poze. Managerii hotelului au dat-o in bara, trebuie sa suporte consecintele.

[20.05.13 09:55:29]

@fanespoitorul: ce inseamna sa fii inscris rapid? cum apreciezi asta? vrei poze cu mine cand ma inscriu sa vezi daca am scris repede sau mmai incet? am fost acolo in speranta ca ma voi simti bine, nu sa vanez parti negative sau sa fac neaparat poze sa ma dau mare cu faptul ca"uitati fratilor unde am fost eu de Pasti"

[20.05.13 10:43:42]

@standaniel17: Sa explic: pentru hotel Madara, s-au inscris destui de multi imediat ce s-au intors, au postat review-uri telegrafice scrise la furie, cu note minuscule. Seamana a vendetta mioritica. Este curios ca niciunul dintre cei de la Madara nu au postat nici o poza. Eu am postat in 2011 o poza cu barmanul care a sarit la mine ca vroiam sa parchez masina in parcarea hotelului. Personal nu sunt interesat de "poze sa ma dau mare cu faptul ca uitati fratilor unde am fost eu de Pasti".

Arya
    [20.05.13 12:36:14]

@standaniel17

cred ca ma confunzi. nu am zis nimicde vreo poza. nu ca nu ar fi utile in demersul de a-i convinge pe ceilalti ca nu merita sa aleaga acest hotel.

@webmaster

limbajul folosit in ecoul de maisus de catre @standaniel nu mi se pare cel mai potrivit aici pe site.

[20.05.13 12:50:27]

@Arya: Nu am vrut sa spun dar limbajul lasa de dorit. Daca asa s-au comportat si la hotel, probabil de asta a iesit ce a iesit.

[20.05.13 15:14:41]

@fanespoitorul: ma uit la un review de-al tau din 2010 si-mi dai senzatia de lup moralist paznic la oi... asta o spun amical, nu ca un repros. in general de statiunile din bulgaria, am o parere foarte buna (pana anul acesta am fost multumit), daca erai anul acesta iti garantez ca ce ai patit in 2010 era floare la ureche. nu se pune problema "cati bani dai atata primesti", ai dat cat ti s-a cerut si banii aia ai muncit sa-i faci, deci ai tot dreptul sa ceri sa ti se dea ceea ce ai platit.

valeria2012
    [20.05.13 16:02:57]

singura optiune pentru dvs o reprezinta inchirierea unei pensiuni unde sa va distrati dupa bunul plac, fara suparare, dar nicaieri in lumea aceasta nu va era permis sa ,,acaparati ,,hotelul, cat despre pretul platit e doar rautate sa nu va faceti un calcul si sa remarcati ca ati platit foarte putin comparativ cu serviciile primite, pentru cei douazaci si un pic de euro pe care i-ati dat pe zi stati putin si calculati bautura (aia asa proasta cum era), cele trei mese (sau doar painea), cazarea si toate costurile pe care le implica si atunci, omeneste vorbind, nu va ramane decat sa va intrebati... cu ce naiba se aleg oamenii astia? Si totusi, sa nu mai plecati niciodata la drum fara sa nu va ganditi ca intotdeauna calitatea serviciilor trebuie sa se regaseasca in pretul platit... nu stiu de unde au romanii vorba asta... eu le-am dat cat mi-au cerut!!!

[20.05.13 16:40:32]

@valeria2012: dvs sa vorbiti asa de banii dvs, nu de banii mei. daca vroiam pensiune alegeam pensiune, dar am vrut hotel, atat. ma abtin sa comentez mai mult...

valeria2012
    [20.05.13 17:41:28]

@standaniel17: ok, dvs nu intelegeti ca nu va puteti comporta asa la un hotel unde mai vine si alta lume? Despre asta era vorba... ca la pensiune puteati sa va desfasurati.

[20.05.13 17:52:43]

@valeria2012: nu inteleg ce comportament! ati fost cu mine si am avut vre-un comportament nelalocul lui? problema este total alta; ceva mi s-a oferit in crererea de oferta si altceva am gasit acolo. din momentul in care un reprezentant al hotelului arata degetul mijlociu in fata a zeci de oameni si mai ales in fata copilului meu nu ma mai intereseaza ce cred altii si mai ales nu accept sa-mi spuna cineva ca banii mei nu se ridicau la valoarea reala a hotelului.

[20.05.13 18:43:00]

@standaniel17: Diferenta intre 2010 unde am stat eu si 2013 este: eu am fost doar cu familia, nu in gasca, romanii nu incercau sa faca party dance, a fost teapa mea pt ca era low cost cu servicii asisderea, nu m-am certat cu managerul, nu au fost bisericute (Bacau, Craiova) care-si multumesc unii altora. Daca citesti atent ai sa vezi ca am fost cativa care am mentionat puncte (negative) diferite de vedere si nu toate cam la fel cum s-a intamplat aici.

L-am propus altora cu monetar mai putin si care nu sunt "fitosi" asa cum am fost catalogat la vremea respectiva. Se poate observa ca cei care au postat acum la Madara au limbaj trivial, corectat de Admin sau webmaster.

[20.05.13 19:29:31]

@fanespoitorul: dupa cum spuneam, am mai fost si eu in bulgaria si am fost super multumit si nu e vorba de low cost. in privinta bisericutelor, nici macar nu-i cunosc pe cei din bacau, sau craiova, eu am fost cu sotia si copilul si inca un cuplu din bucuresti. nu am cantat nu am dansat, pur si simplu stateam la masa si aveam o stare de buna dispozitie privind la cei care cantau si dansau (nu s-au cantat manele) Totusi era o zi in care fiecare vroia sa se simta bine (mancare, bautura si voie buna) ca nu era intrunire de [...].

voi nu intelegeti cat de frustrant este ca tu sa sttai pe scaun sa nu se auda nici macar un radio ca lumea si sa te uiti la hotelul de vis-a-vis si sa vezi lumea cum se balaceste in piscina, Dj-ul cum face tot felul de concursuri.

La rece gandind poate ca ma multumeam sa ascult ambianta de la vecini, dar totul pana la momentul in care patronul flutura degetul mijlociu in fata copilului meu. nu are absolut nici o scuza. putea sa opreasca muzica, sa zica ca astea sunt conditiile lui si sa se retraga, nu sa umble ostentativ prin fata a zeci de oameni pana la urma furiosi.

nu cred ca a scris cineva trivial, cel putin la mine a aparut exact ce am scris.

[21.05.13 09:51:11]

@standaniel17: & @fanespoitorul: ne cam departam de subiect. Va rog sa va mutati discutiile /contrele pe mesageria privata. Orice ecou care nu are legatura cu Madara Hotel, va fi sters si autorii sanctionati.

virgilgurita
    [28.05.13 11:13:24]

Multe ecouri de pe acest site scoate in evidentza calitatea proasta a hotelurilor din Bulgaria chiar si de 4 stele deci mizez pe Turcia sau Grecia unde 3 sau 4 stele chiar inseamna calitate asta daca vreau ceva in afara Romaniei la pret accesibil

fanespoitorul, meryanul, standaniel17, valeria2012, virgilgurita
    Alte impresii din această RUBRICĂSmartline Madara Hotel: