ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.05.2013
ÎNSCRIS: 11.05.13
MAY-2013

Sejur doi in unu

De ce doi in unu? la Obzor, o statiune mica asa ca o bijuterie pretioasa, ai briza marii dar si aer curat si proaspat de deauri impadurite cu vegetatie abundenta.

Este minunata, plaja ingrijita, apa curata, nu mai spun de nisipul cald si primitor.

Cazarea, la Hotel Sunrise un apartament cu trei camere, dotat cu tot ce este necesar intr-o familie, aragaz, vesela. masina de spalat, ma rog tot confortul.

Personalul amabil ,iar de bucatarie si servircii la fel am fost foarte multumita .

Traseul Bucuresti Bulgaria nu pot spune ca am fost multumita intru totu, si datorita asfaltului neingrijit. Ca te minunezi cum de mai circula micutele autoturisme dupa ce le zdruncini din tate incheieturile.

Dar se trece peste asta si alegi ce e mai frumos. Pe data de 5 Mai a ploat, asa ca am plecat la Burgas, unde era soar si cald, asa ca am avut o zi plina de evenimente placute. la intoarcere in Bucuresti, am facut o bucla mai mare si am vizitat V. Tarnovo de care am fost incantata.

Trimis de cornelia10 in 11.05.13 15:31:03
Validat / Publicat: 11.05.13 17:41:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Nisipurile de Aur, Burgas, V. Tarnovo

VIZUALIZĂRI: 3148 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cornelia10); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Rasarit vazut din apartament

roth [11.05.13 23:25:51] »

Bravo... inca un AFA-ist in zona... Am trecut si tot trecut pe la SUNRISE cand mergeam in centru, sau la plimbarea pe plaja.

De unde sa stim ca suntem destui in zona, am fi tras o paranghelie pe cinste.

Acum hai la lucruri serioase:

Pretul e f bun, insa e pe apartament? sau de familie si a-ti fost mai multi in el?

a mai cuprins ceva sau totul a fost pregatit de voi, am vazut inafara de magazin si un restaurant in complex.

Ai luat cazare de la ei de pe sait direct sau prin ceva agentie? Eu m-am prins ca sunt apartamente si se inchiriaza in regim hotelier insa as vrea mai multe amanunte. Candva ma batea gandul sa cumpar un astfel de apartament dar... mi-a trecut.

frumoase poze, eu in Obzor am mers strict pt biserica si am gasit parcul tematic de langa, in rest nu am colindat si acum constat ca era de vazut cate ceva.

Am vrut sa iau o harta dar nu am reusit sa gasesc pe la putinele magazine deschise si cum noi eram in recunoastere strict pt biserica nu ne-am abatu mult prin lateral... pacat spun acum insa pt mine astfel de "rateuri" sunt semn clar ca mai ajung pe acolo.

PS @ ADMIN

fa o rubrica ceva sa ne putem gasi in astfel de ocazii. Sigur sunt cel putin 2 de pe AFA in acelasi hotel/statiune/perioada... etc

AFA e mare si mie una mi-ar placea sa ma bucur de noi cunostinte live.

webmaster [11.05.13 23:31:18] »
roth [11.05.13 23:32:27] »

@webmaster:

mi-a scapat mie... scuze

acum iau notite multumesc

cornelia10 [12.05.13 08:11:43] »

@roth: Dupa cum ai vazut, Hotelul Sunris, format din mai multe corpuri, cu un aspect aparte, acel restaurat apartine lui hotelului. Nu poti sa-ti pregatesti, atata timp cat ai allinclusive? . Macarea este foarte buna si diversificata, mic dejun, pranz si cina. Da, te ajuta bucataria, daca ai copii care necesita pregatiri speciale, numai sa ai de acasa o olita, ori craticioara.

Apartamentul a fost numai pentru noi doi, cu doua dormitoare ca se putea dormi fiecare in cate un dormitor iar sufrageria, mie mi s-a parut enorma. Asa cum am zis cu baie completa si wc de serviciu.

Obzorul este mic, foarte curat. Pentru a merge la inviere, am mers sambata in recunoastere si asa am putut vizita tot, am facut multe poze, numai ca nu poti posta tot, ca atunci cred ca as bloca siteul.

La hotel am foc majoritatea romani. Acolo e minunat pentru o vacanta de vara. Noi ne-am interesat din timp, dupa internet. Nu stiu daca se poate, am sa-ti trimit adresa mea de email si mai discutam. Daca nu am voie administratorul contului respectiv o va sterge si asta e.

webmaster [12.05.13 08:21:59] »

@cornelia10: Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

cornelia10, roth
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Obzor și împrejurimile: