Miraj Hotel

MEMBRU: PREMIUM
JAN-2013
REGIM MASĂ mic dejun inclus
90 euro / 2 nopti

Hotel nou, bun, cu ceva imperfectiuni

Deoarece am petrecut Revelionul 2012-2013 in orasul Ramnicu-Valcea, am cautat un hotel unde sa petrecem noptile de dupa sarbatorirea Noului An. Ne-am decis sa mergem la Hotel Miraj deoarece era deschis recent in 2012 si avea o amplasare buna, nu departe de centru. Intra-devar, este situat intr-o zona foarte linistita si pitoreasca, pe un delusor, in apropierea Arhiepiscopiei Ramnicului (se aud slujbele la difuzor) si a unei paduri pe unde se poate face o plimbare spre un loc cu panorama frumoasa asupra orasului.

In camere, desi era iarna, era foarte foarte cald, caldura era data pe maxim si din pacate nu se putea regla din camera, astfel incat se crea un disconfort termic. Cat am stat in camera, ziua si noaptea aproape in continuu, se auzea un zgomot ca de la un compresor sau ventilator. La inceput am crezut ca e din baie dar, deoarece se auzea tot timpul, am chemat o doamna din personal care ne-a spus ca e un ventilator mai mare situat in apropiere si care nu poate fi oprit, asa ca zgomotul a continuat, deranjand orele de odihna. Nu stiu daca in toate camerele era aceasta problema, dar in a noastra se auzea.

La restaurant, micul dejun a fost consistent, bufet suedez, in schimb ventilatia sau aerul conditionat nu faceau fata deoarece se simtea fumul de tigara (nu exista compartimentare fumatori-nefumatori); este foarte neplacut pentru o persoana nefumatoare, sa manance intr-un ambient cu fum de tigara; seara, la restaurantul cu profil libanez de la parterul hotelului, problema fumului de tigara era si mai acuta, deoarece restaurantul este micut (cateva mese si canapele dispuse ca intr-un autobuz) si fumatori au fost multi. Desi felurile de mancare au fost destul de bune, personalul amabil, nu am agreat locatia (restaurantul) din cauza acestui aspect.

In rest, conditiile generale au fost ok, privelistea este frumoasa, zona linistita, camerele curate, baia la fel, finisarile bune, se vede ca este nou si bine ingrijit. Peretii sunt destul de subtiri, se aude daca in camera alaturata se vorbeste mai tare.

In concluzie, sejurul la Hotel Miraj a fost destul de placut, dar au fost si cateva imperfectiuni.

Impresii încărcate de FrancescaClara in 11.05.2013 11:25:48

Validat / Publicat: 11.05.13 21:09:03

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (FrancescaClara); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 7 voturi) nota2

[12.05.13 00:48:35]

- FrancescaClara
[12.05.13 22:52:05]

@webmaster: @webmaster: SUNT OK COORDONATELE. AM VERIFICAT.

• Frumos dar... (Oct.2017) - punctaj satisfactie: 7.75 (scris in 19.10.17 de eszter din TIMIşOARA) - NU RECOMANDĂ
  • Update cu cateva fotografii (Oct.2016) - punctaj satisfactie: 9.75 (scris in 23.10.16 de crisv din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Good value for money (Apr.2015) - punctaj satisfactie: 8.60 (scris in 27.04.15 de LianaA din BUCURESTI) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.0748720169067 sec