Kristal Hotel

MEMBRU: PREMIUM
MAY-2013
168 [euro]

Paste la Hotel Kristal-Nisipurile de Aur

Am plecat de dimineata sambata 4 mai din Constanta catre Nisipurile de Aur prin vama de la Negru Voda unde nu era nici o masina. Am trecut imediat la bulgari. Aici fac o paranteza si intreb: de ce toata lumea alege iesirea din tara pe la Vama Veche unde am inteles ca erau cozi infernale la vama si s-a stat cate 2-3 ore la rand. Poate aflu si eu, ca nu inteleg.

Am ajuns la Hotel Kristal si dupa o spaga de 10 leva am rezolvat si problema parcarii. Au o problema cu parcarea dar se rezolva cu spaga.

Formalitatile de cazare au durat cam 45 de minute pentru ca veneau romanii in valuri. Dar in final ne-am cazat la etajul 1 pe partea cu receptia. Am avut noroc, numai era nevoie de lift sa urcam.

Camera super ok, curata. Mentiune importanta, se schimbau prosoapele zilnic.

Si acum sa incepem cu primul pranz... O nebunie totala in restaurant. Am alergat sa prindem o masa, am alergata dupa tacamuri, am alergat dupa mancare. Coada la mancare a fost in primele 2 zile, apoi s-au mai linistit lucrurile. Nu pot contesta mancarea. Nu a fost mancarea foarte diversificata, dar nici de foame nu mureai, aveai de unde sa alegi, cu putina rabdare. Era proaspata, deci se putea manca.

In prima zi si a doua zi de paste a fost si carne de miel. Cafeau era de proasta calitate, aparatele se stricau mereu, sucul la dozator vai de el. Dar la bar era asazisul pepsi mai baubil. Bere slabuta, gin tonic slabut, lichior, coniac.

Animatia formata din o fata si un baiat, sincer cam slabuta. Minidisco pentru copii de ora 20.30 la 21, in fiecare seara aceleasi melodii. Apoi de la ora 21 la 22 animatie pentru adulti, dar fara sa ma impresioneze.

A avut loc si o tombola constand in 3 premii: locul 3 o sampanie, locul 2 un coktail si... marele premiu, un weekend la Hotel Kristal. Felicitari norocosilor castigatori! Luni 6 mai in a doua zi de Paste a avut loc concursul de MISTER KRISTAL... e aici chiar a fost super amuzant. Cativa barbati s-au inscris si a fost distractiv.

Comparativ cu ceea ce am citit (Hotel Madara, Melia Hermitage) aici pot spune ca a fost chiar bine. Personalul hotelului chiar era amabil, inclusiv receptionerele.

Concluzia; Recomand acest hotel.

daca mai aveti nevoie de detalii va stau la dispozitie.

Impresii încărcate de RelyaV in 10.05.2013 13:52:17

Validat / Publicat: 10.05.13 14:52:46

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (RelyaV); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6750 PMA (din 10 voturi) nota2

- sc_ale
[27.02.14 12:19:35]

Buna ziua,

am primit cadou (lucky me) de la un partener al firmei unde lucrez, un sejur la hotel Kristal din 17 mai... ma intereseaza vremea... cam care au fost temperaturile in mai? Ma gandesc ca de balaceala in mare nu se prea pune problema... sper totusi sa fie placut...

- RelyaV
[27.02.14 13:03:26]

@sc_ale: Noi am prins vreme frumoasa in mai, dar nu de incercat apa marii. Hotelul are si piscina interioara, asa ca profitati. Au fost indrazneti care au folosit piscina exterioara cu toate ca apa era cam rece. Nu stiu sa va spun exact temperatura, dar oricum mergeam in maneca scurta la plimbare iar seara era nevoie de un pulovar pentru ca se racea.

• Kristal 2017 (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 9.40 (scris in 23.08.17 de Azkalellya55 din TIMIşOARA) - RECOMANDĂ
  • Revenire la un hotel cu servicii de calitate (Jun.2016) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 07.07.16 de pmarius din BRASOV) - RECOMANDĂ
  • Nota 9,5 (May.2016) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 31.05.16 de Cataeu din CONSTANţA) - RECOMANDĂ
  • Dezamăgitor (May.2016) - punctaj satisfactie: 4.30 (scris in 10.05.16 de Deniy78 din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Calitate-pret CORECT! (Jun.2015) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 25.01.16 de roxy_moise din CALARASI) - RECOMANDĂ
  • Vacanta esuata (Jun.2015) - punctaj satisfactie: 2.70 (scris in 16.06.15 de alina201 din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Sejur (Jul.2013) - punctaj satisfactie: 8.90 (scris in 07.07.13 de catalinuta din BRAOV) - NU RECOMANDĂ
  • INFO: