ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.05.2013
DIN: Iasi
ÎNSCRIS: 20.06.12
SEP-2012
team-building

Voi reveni la Sulina cu drag,

Nu cred sa existe roman care sa nu fi visat sa ajunga macar o data in Delta.

Asa ca ne-am facut si noi planuri… Marea provocare a fost sa gasim o locatie unde sa tragem si sa primim documente pentru serviciile achizitionate.

Asa ca ne-am mutat de pe un brat pe altul al Deltei, de la Sfantul Gheorghe la Sulina.

Drumul de la Iasi a fost lung… Am schimbat 2 trenuri pana la Tulcea, apoi ne-am imbarcat pe cataraman.

Tabara de la Sulina a fost un loc foarte potrivit pentru noi. Preturile accesibile. (cazare si masa undeva in jurul vaorii de 70 de lei/persoana/zi).

Conditii bune, mancare pe gustul nostru, spatiu amenajat pentru activitati sportive in aer libe, pozitionare buna... Cam tot ce-ti doresti.

Cele 4 zile au trecut repede. Am vizitat:

- farul vechi

- golful Musura,

- cimitirul vechi

- casele localnicilor

- plaja (cu nisip fin si curat, la fel ca si apa)

Am avut sansa sa dam – din intamplare – de un localnic, inginer de meserie, dar bun cunoscator al florei si faunei Deltei. Dl Mihai Calin ne-a fost ghid in excursia noastra (pana la Letea unde am vazut si caii salbatici).

Deplasarea am facut-o cu 2 barci cu motor si toti participantii am avut veste de selvare.

Un singur minus: putine localuri si terase, iar la singura cofetarie nu am gasit patrijuturi.

Pentru ca ne-a placut anul acesta vom reveni.

Dupa sejur voi reveni cu noi impresii!

Trimis de daniela_iasi in 09.05.13 16:14:48
Validat / Publicat: 09.05.13 17:49:05

VIZUALIZĂRI: 5583 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (daniela_iasi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Tabara de la Sulina un loc drag mie!

virginia61
[27.06.13 22:29:44]

buna seara,

V-as ramane foarte recunoscatoare daca mi-ati da unele informatii fiindca merg in delta pt scurt timp (numai 2 zile la sulina):

- cum ati contractat excursiile, preturi etc

multumesc anticipat

virginia61