ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2009

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu mai merg acolo

Anul acesta am fost pentru prima data in Bulgaria si nu cred ca am sa mai merg.

Nu am ales hotelul la intampare ci dupa ce am citit multe impresii ale celor ce au mai fost acolo. Din pacate, dezamagirea a fost destul de mare. Serviciile sunt destul de proaste. Hotelul cica este de 4* dar in realitate nu este asa. Terasa de la barul hotelului este tot timpul murdara, mesele pline cu de toate, nu au scrumiere si ca atare tot scrumul ajunge pe jos si pe mese iar curatenie cred ca se face o data pe zi. Barmanii sunt tot timpul suparati si te servesc asa... de parca ti-ar face un mare favor... In afara de asta daca le ceri ceva mai deosebit decat un simplu suc sau o bere se fac ca nu inteleg sau ca nu stiu sa faca. Camerele sunt curate si OK. Peisajul este frumos. Este multa verdeata. Piscinele sunt curate iar cea de la superior este foarte mare si frumoasa. Din pacate trebuie sa platesti salteaua pentru sezlong -chiar si la piscina hotelului-care este 2 leva (cu toate ca mergi la UAI).

Restaurantul lasa de dorit din punct de vedere al curateniei. Vesela este tot timpul soioasa (chiar si dimineata la prima ora). Paharele sunt cu urme de ruj pe ele si mirosuri dintre cele mai alese. Peste tot roiesc mustele iar doamnele care debaraseaza ori iti iau farfuria din fata fara sa te intrebe daca ai terminat ori uita sa mai treaca pe acolo si te lupti cu resturile de mancare de la ateriorii... Mancarea este gen cantina. Nu prea am avut gratar decat ceva de porc care nu se putea manca, intr-o singura zi piept de pui care a fost bun, iar in rest niste chiftele din... carne tocata... gen hamburgeri care aveau un gust oribil. In rest mancare gatita gen mazare, varza, fasole, etc. Masa de dimineata era cea mai buna aveai ce sa alegi. Sucurile de la TEC. Apa minerala NU. Apa plata la dozator in holul hotelului si in restaurant. Baruletul de pe plaja avea acel program ciudat si deschidea la 11: 30 fix. Va inchipuiti ca se facea coada inainte ca el sa deschida, iar bulgarii se uitau si radeau de multimea adunata. De acolo nu puteai sa mananci mare lucru: o pizza destul de saraca niste carnati ciudati si acele chiftele de care am zis mai sus. Mai erau cartofi prajiti si parca niste salate care aratau... Sucuri de la TEC -normal. Bere de la dozator. Daca vroiai la sticla trebuia sa platesti. Si preturile variau functie de fata ta de la 3. 5leva la 5 leva. La fel daca vroiai sa bei un suc la sticla. Plaja frumoasa, mare, curata dar fara prea multe cosuri de gunoi, cu sezlonguri inghesuite si umbrele cam rupte si ruginite. Apa in schimb foarte curata.

Ca o concluzie, am fost dezamagita de BULGARIA

Trimis de adrag in 30.08.09 19:06:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2478 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adrag); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -50 PMA (din 2 voturi)

corina75
    [02.09.09 14:14:06]

si eu care credeam ca la superior o fi mancarea mai de soi....deci nu-mi pare rau ca am ales hotelul de 3*

asa e, la snack bar nu existau scrumiere pe mese, toti scrumau si aruncau mucurile de tigara pe unde puteau, la fel pe terasa restaurantului...unde trebuia sa fii atent sa lasi mereu pe cineva de paza la masa sa nu-ti manance vrabiile din clatite :-(

Nikita
    [03.09.09 17:03:03]

Incep sa cred ca bulgarii nu ne mai doresc pe litoralul lor.

Merg de patru ani acolo si in nici un an nu a fost asa de rau ca anul asta.

Trebuie sa recunosc ca se poate si mai rau...adica vezi Litoralul romanesc.

Deocamdata pretul e bun , mancarea e acceptabila, hotelurile OK , personalul in schimb e dezastru.

Am citit toate review-urile si vad ca aproape toata lumea are aceeasi problema cu barmanii, cu curatenia din camere si barul d e pe plaja.

In general te astepti sa fie tot mai bine dar se pare ca nu mai au nevoie de turisti

hash1*
    [08.04.10 16:58:20]

Eu am fost in aceeasi perioada, sfarsit de august - inceput de septembrie si nu am avut problemele voastre.

mi-am mai luat din cand in cand cate un whiskey la barul hotelului si a fost in regula. personalul nu expune fasolea la tine dar ar fi si greu tinand seama ca sunt atatia turisti romani care trosnesc si bufnesc pe-acolo.

in general conationalii nostri isi incarca farfuriile cu varf si, firesc, nu pot manca atata - ce ramane se arunca.

s-o luam metodic si sa desfiintam putin afirmatiile de mai sus: restaurantul era curat avand in vedere ca era multa lume si ca unii mancau ca purceii (copii mici si chiar si adulti). se mai patau fetele de masa. vesela era curata, n-am remarcat in mod deosebit resturi de mancare pe ele sau ruj.

nu roiau mustele, or fi fost una/doua ca na, zboara si ele.

la cate farfurii aveau unii pe masa nu ma mira ca le mai luau. in general romanasii nostri nu servesc un fel, pe urma se duc dupa celalalt. nuuu, ei stau la coada si cara toate felurile la masa de la inceput, sa 'prinda'. in acest mod simplu masa se umple si devine de ne-navigat prin ea...

mancarea e gen cantina adica bufet suedez, te duci si-ti pui in farfurie. nu prea am prins gratar caci, ati ghicit, erau niste 'neni' cu 2-3 burti care-si luau si cinci bucati de carne odata.

chiftelele erau dintr-o tocatura decenta, fara adaosuri, de aici si gustul...

normal, romanii aveau obsesia mancarii si pe plaja, astia bagau in iei non-stop, normal ca te strici de ras cand ii vezi ca fac fomistii coada la 11.30 (doar la 12-13 se duceau iara! sa manance). doh...

plaja fara gunoaie(! ) n-as fi zis la cati fumau pe-acolo si mancau. de fapt sa mergeti dimineata la 5 sa vedeti ce muncesc fratii si ara si strang gunoiul.

Numa' comentarii de [* * *] care au impresia ca la o mie de euro pe zece zile pentru 2 persoane aia trebe sa stea si-n cap si cu zambet pana la urechi. Aia proceseaza in mod industrial turisti, noah!

Prin natura muncii am batut Europa si-am stat la o gramada de hoteluri de 3 stele cu peste o suta de euro pe noapte doar camera si va zic cu mana pe inima ca la banii astia este mai mult decat OK!

Apropos, am vazut si englezi si nemti nesimtiti pe-acolo, natia noastra nu e o exceptie.

[08.04.10 18:56:02]

haşunule, pacat ca nu scrii si tu un review, perceptia ta asupra starii de lucruri pe-acolo ar merita inclusa (prin notele pe care le-ai acorda) in media hotelului...

numa' ai grija si lasa deoparte aprecierile la persoana altor autori si concentreaza-te pe impresii, pliz. Combate, de vrei, orice alte pareri, insa cu argumente si nu cu atacuri la persoana (pentru care primesti avertismente pe acest site).

corina75, Nikita
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimasol Ralitsa Superior Garden Hotel (ex corpul K):

• pagină generată în 0.03629207611084 sec