ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.05.2013
ÎNSCRIS: 07.07.09
MAY-2013
2 AD. + 2 COPII -- v: 6 si 10 ani

Bine, nu pentru pretentiosi

In general a fost ok, cu comentariul ca aduce mai curand a 3 stele plus, decat a 4.

Parcarea ultra inghesuita, nu cred ca a ramas nimeni in afara, dar nici nu era chip sa mai misti masina.

Camerele ok ca dimensiune si mobilier, telefoanele interioare nu functionau, frigiderul nu era in priza si la inceput toaleta nu se alimenta cu apa. Cu toaleta s-a rezolvat aproape imediat. In multe camere erau furnici. In sezon sub nici o forma nu acceptati et. 7 - este f. cald. In ciuda review-urilor anterioare, mi s-a parut ca lifturile au venit relativ ok, au fost alte hoteluri unde circulau si mai prost.

Mancarea a fost ok, adica destul de buna la gust, nu f. variata, dar nici monotona. PUI, peste, ceva porc si miel. Nimic la gratar, totul la tava. Garnituri de tip cartofi natur, cartofi prajiti, brocoli, orez, tocanite, etc. salate, supe, fructe taiate (nimic f. tentant), prajituri cu creme, inghetate, pizza. Ideea e ca nu era chip sa mori de foame, tavile se reintregeau, totusi nu pot sa zic ca erau delicatese, iar specificul pastelui nu prea s-a resimti cu exceptia mielului. Ouale rosii nu au ajuns la toata lumea, cozonacul era proaspat, dar fara nuca sau rahat, fara cacao...

Bauturile nu excelau, dar au fost intr-adevar si altele decat cele locale - mai ales la tarii. Berea f. poasta, sucuri de dozator suportabile, vin slabut. Cafea la dozator relativ ok. Se putea manca si inauntru, dar era mai placut pe terasa. tot pe terasa erau bancute si masute pt. luat cafeau sau baut ceva.

Atmosfera pt. copii faina, le-au placut si piscinele (cea mica pt copii avea si topogan) si mini clubul cu un animator f. dragut (au pictat oua, au colorat, s-a jucat cu ei), dar mai ales le-au placut ceilalti copii tot romani: -).

Intr-adevar piscina mare a fost pusa in functiune dupa vreo doua zile, dar apa a fost calaie si s-a putut face baie. In general a fost sentimentul ca hotelul de abia acum se pregatea mai serios de sezon, ar fi putut face unele pregatiri inainte. Totusi, din prima zi, apa a fost suportabila in piscina exterioara mai mica.

Pe plaja nu erau deocamdata amenajari, dar era curat si placut.

Wireless-ul a functionat cateodata, spre finalul sejurului mai degraba nu.

Una peste alta, nu stiu daca aici as veni in sezon, dar cu toate micile amanunte scapate, a fost fun de 1 mai si a mini vacanta a fost placuta, mai ales ca a tinut si vremea cu noi.

Trimis de livia72 in 07.05.13 15:07:45
Validat / Publicat: 07.05.13 16:19:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2607 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (livia72); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.05.13 00:29:41]

vreau sa te intreb in ce tip de camera ati stat? Superioara sau standard si daca ati avut vedere la mare? Ma intereseaza diferentele intre cele doua tipuri de camere, au fost anumite etaje unde erau probleme cu furnicile? Eventul daca ne poti spune nr camerei. este diet corner sau baby corner la restaurant?

[08.05.13 09:09:34]

@justelenah: Pe voucher scria dubla superioara, dar in afara de faptul ca era deschisa canapeaua extensibila (noi avand 2 copii), era fix aceeasi camera cu a prietenilor nostri care aveau standard.

Nu stiu daca de fapt au respectat voucherul sau nu, ne-am dat seama prea tarziu si nu am insistat la receptie. Nu avea vedere la mare, cred ca se plateste in plus pentru vedere la mare.

Asa cum spuneam noi am avut camera la ultimul etaj, recomand etajele inferioare. Nu am vazut diet corner sau baby corner. Asa cum spuneam, pentru cerinte mai speciale, recomand alt hotel.

[08.05.13 10:43:49]

@livia72: Poti atasa daca te rog 1 -2 poze cu camera! Mersi mult,

Un alt user care a fost de 1 mai s-a plans de furnici, voi ati intampinat furnici prin baie sau camera?

[08.05.13 11:20:26]

Scuze, inca nu am descarcat pozele, incerc sa postez maine. Inteleg ca au fost si pe la noi prin camera (mi-au spus copii ca au gasit seara pe un mobil lasat la incarcat), desi sincer eu nu le-am observat, deci nu-ti imagina ca au fost ceva de speriat. Poate in alte camere au fost mai multe... in special pe balcon.

[08.05.13 11:29:28]

@livia72: imi poti spune la ce ataj ati fost cazati?

Astept pozele cu mare interes, ca pana acum nimeni nu a lamurit cum arata camera standard, asa ca sunt extrem de curioasa.

Acostoaie
[05.06.13 12:01:55]

@livia72: Salutare. Am un sejur de 5 nopti, 5-10 Iulie 2013 la Kaliakra, si as vrea sa-mi spui care este diferenta dintre All Inclusive si Ultra All Inclusive. Pe voucher scrie Ultra All Inclusive... si daca ai idee de tipul de camera 1 double room sea view (camera asta o am eu)... Multumesc

[10.06.13 13:42:11]

@Acostoaie: Ultra all inclusive inseamna ca ai in plus bauturi internationale. Nu este mare diferenta. Din pacate hotelul nu are si bar pe plaja si nici nu ofera sezloange si umbrele gratuite pe plaja. De asemenea, nu pare sa puna la dispozitie serviciu de prosoape plaja. Barul din lobby pare sa fie non stop. Cred ca camerele sunt in general ok, evita etaj superior din cauza caldurii.

[10.06.13 15:25:12]

livia plaja libera unde se poate sta pe cearceaf este departe de barul de la piscina?

stii cumva care e diferenta intre o camera standard cu vedere la mare si o camera superioara cu vedere la mare? tu de care ai avut?

Poti atasa niste poze?

multumesc.

[10.06.13 16:39:32]

@justelenah: Plaja nu e departe, dar trebuie sa urci niste scari.

Eu nu am avut camera cu vedere la mare iar pe voucher scria ca este superioara dar nu am vazut nici o diferenta fata de camera prietenilor mei, care trebuia sa fie standard. Probabil ca eu am luat "teapa".

Stiu, am ramas datoare cu pozele, dar sunt pe un alt calculator care este de obicei plin cand ajung seara acasa :-)

[10.06.13 23:43:42]

Livia ca sa imi pot face o idee asupra camerei, ce tip de pardoseala aveati? Parchet, Mocheta sau gresie?

Acostoaie
[16.06.13 13:11:21]

@livia72: Mai am o intrebare daca nu te superi. Ai idee daca te lasa pe plajă cu umbrela ta... sau cu rogojina?!? Multumesc

[16.06.13 21:07:08]

@Acostoaie: nu stiu, fiind in extrasezon, nu era de loc amenjata plja, deci puteai sa stai cum vrei. Intreaba pe altcineva care a fost in iulie.

Justelenah, din cate imi amintesc era mocheta pe jos. Nu iti face probleme, camerele arata bine, doar evita etajul superior

Acostoaie, justelenah, livia72
Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Palace LTI Hotel: