ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.05.2013
ÎNSCRIS: 06.07.11
FEB-2013

Cel mai bun Hotel din Arad

Hotel Continental este hotelul din Arad unde as reveni oricand datorita conditiilor pe care le ofera. Niciodata nu am crezut ca in Romania ti se pot oferi asemenea conditii.

Prima data am ajuns la acest hotel in februarie 2012. Am avut cazare intr-o camera dubla cu mic dejun inclus. In momentul in care am ajuns in camera aveam pe perne bomboane in forma de inimioare, preturile de la minibarul din camera sunt asemanatoare cu cele ale celorlalte hoteluri din Arad. La camera dubla am beneficiat de halat de baie, sapun, sampon si papuci.

Singura problema am avut-o cu paturile care mi s-au parut f inguste si aveam senzatia ca voi ajunge langa pat, motiv pentru care am rugat o colega sa ma ajute sa lipesc cele 2 paturi si am rezolvat astfel problema.

Micul dejun diversificat, indiferent de pretentiile culinare ale fiecaruia cu siguranta gaseai ceva de mancare.

A doua oara am fost la Hotel Continental in februarie 2013 dupa un drum lung. Am zburat de la Bucuresti la Cluj, am stat 6 ore la munca la sediul de acolo, si pe la 15 am plecat cu masina catre Arad. Dupa un popas de masa in Oradea am ajuns la ora 23 la Hotel si am fost rasfatata cu un apartament in adevaratul sens al cuvantului de 2 camere. Aici, in acest apartament este luxul suprem. Am intrat, am iesit, m-am uitat la numarul camerei, la numarul de la aparatoarea cartelei, am intrat din nou si am asteptat vreo 10-15 min sa vina cineva sa imi spuna ca e o greseala si mi s-a dat alata camera. Cum nimeni nu a venit am inceput inspectia: 2 bai dotate cu papuci de unica folosinta, cantar de baie, halat baie, pasta de dinti, periuta, aparat ras si crema, ata si ac de cusut si alte consumabile. In prima camera aveam o canapea, masa si TV, fierbator cu 7 tipuri de ceai, biblioteca... adevarat ca era goala, fara carti si tablouri. Camera 2, un imens pat dublu, masa si TV, masa de calcat si umerase, balcon pe ambele parti ale hotelului, de unde se vede tot centrul vechi al Aradului.

Personalul hotelului in ambele vizite a fost foarte ospitalier, primitor, dornic sa te ajute.

De ce am spus cel mai bun hotel din Arad? Pentru ca am mai fost si la Central si la Iris, dar nu se compara ca si servicii. Centralul este si el OK dar mai pros pozitionat si miroase in camere a vechi, dar la Iris personalul de la receptie lasa mult de dorit, la fel si conditiile din camera si baie.

Trimis de cristianam in 06.05.13 19:32:44
Validat / Publicat: 06.05.13 23:18:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ARAD.

VIZUALIZĂRI: 1587 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristianam); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

marocanu21
[07.05.13 20:06:46]

Subscriu la afirmatia ta cum ca e cel mai bun hotel din Arad deoarece m-am cazat in mai multe locatii in tranzit spre Vest.

Ceea ce vreau sa remarc este ca e foarte aproape pozitionat fata de strandul Neptun la care se ajunge pe unpod pietonal peste Mures si care este atractia principala a orasului pe timp de vara cu posibilitati de agrement multiple!

cristianamAUTOR REVIEW
[11.06.14 16:21:01]

@marocanu21: eu am fost in August 2013 la strand si u mai are nimic din splendoarea de alta data, plus ca este fffff aglomerat

cristianam, marocanu21
Alte impresii din această RUBRICĂContinental Hotel: