Kaliakra Palace LTI Hotel

înscris/ă în 30.08.09
AUG-2009

ARTICOL ARHIVAT

Merita banii

Raportul calitate pret este OK. Carcotasii au destule ocazii sa-si gaseasca de treaba, dar la banii acestia nu stiu ce isi doresc.

Hotelul este cam de 3 stele, dar este OK. Are o pozitie excelenta fata de plaja. Scarile ce trebuiesc coborate nu reprezinta o problema, decat daca vrei sa cauti probleme. Daca vrei soare dupa ora 18.00, gasesti destul, trebuie doar sa-l cauti.

Mancarea este acceptabila. Vrei "scofetruri", scoti bani buni din buzunar si alegi un hotel mult mai scump la pret (dublu).

Hotelul este situat intr-o zona f limistita a statiunii. Este bun pt cei care cauta liniste.

Terasele (in nr de 4) ofera o priveliste superba.

Concluzie: daca mai merg la Nisipuri, aleg tot acest hotel!!!

Impresii încărcate de mc_jan in 30.08.2009 12:01:20

• Alte destinații turistice prin care a fost: Ungaria, Austria, Italia, Franta

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mc_jan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

- cristidima2007
[30.08.09 13:51:30]

Da pisica ti-a placut?

[....] remarca stearsa de webmaster99 -- tare mi-ar fi placut sa poti argumenta in alt mod nivelul standardului tau...:))

- CristianSRI
[31.08.09 09:52:43]

Dom'le, daca consideri ca 680 Euro cat am platit pe bilet sunt bani putini si trebuie sa ma astept la probleme, te inseli amarnic. Fraza cu "la banii acestia nu stiu ce isi doresc" este un atac la persoanele care muncesc ptr. acesti bani si nu ii castiga prin alte mijloace si foarte usor. Am mai fost in Bulgaria si am avut conditii foarte bune, chiar la bani mai putini iar ce sa mai vorbesc de Grecia unde anul trecut am fost la 3* cu 500 Euro si a fost mult , mult mai bine.

Deci, lasa aprecierile usoare si mergi in continuare la acest hotel daca asa iti place dar mai scoate si capu in lume sa vezi ce inseamna conditii hoteliere. Atunci vei putea face o apreciere adevarata.

[punctaj crt ecou: 50 (pma.std) + -25 PMA1 (din 1 voturi)]
- cri_zina
[31.08.09 18:19:49]

Cred ca trebuie tinut cont si de diferenta de pret platita de unii -la mijlocul sezonului, tariful maxim - si de altii - la final de sezon, eventual super oferta de last minute, tariful minim...Diferenta de bani poate face diferenta de opinie: 700 euro/sejur nu se compara cu 200 euro/sejur.;)