ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2009
DIN: Resita
ÎNSCRIS: 18.05.08
AUG-2009

Vila Bojana e Vila Bojana

In destinatiile de vacanta, riviera Adriaticii a fost nelipsita, neexistind an in care sa nu o preferam datorita frumusetii, distantei, frumusetii si preturilor accesibile. Pe ambele maluri, la sud ori la nord, am vazut cam tot ce merita si in final am ajuns la concluzia vehiculata de toti turistii, "Budva e Budva". In completare, dupa atitea locatii, trebuie adaugat ca "Vila Bojana e Vila Bojana". Condusa de un manager desavirsit, in ciuda concurentei acerbe dar haotice, ramine locatia care ofera totul. In uaterma cu 6 ani a fost gindita in perspectiva si a ramas in continuare performanta. Este situata la 10-12 minute de plaja, intr-o zona neafectata de traficul caracteristic sezonului estival, inconjurata de verdeata, definindu-se ca o oaza de liniste. Cazarea poate intruni oricind mai mult de 3 stele: -rezervor propriu de apa;

-internet wireless gratis;

-parcare proprie gratuita;

-schimb zilnic de prosoape;

-demipensiune cu bufet suedez la micul dejun si posibilitatea turistului de a opta zilnic pentru meniul zilei urmatoare sau de a solicita cele mai ciudate lucruri (zilele trecute omul a fost nevoit sa cutreiere muntii in cautarea unui miel, lucru mai rar in luna august) ;

-piscina proprie cu sezlonguri, umbrele sau umbra naturala de la vita de vie sau kiwi;

-restaurant cu terasa si bolta din kiwi;

-calitate a serviciilor, ireprosabila.

Cele enumerate sunt pe deplin apreciate de turisti, aici rezervarile, acoperind deja capacitatea de cazare pina in jur de 10 octombrie. Am avut surpriza sa observ in parcare masini ale ambasadelor straine si sa aud vorbindu-se majoritatea limbilor de circulatie. Marele avantaj al locatiei ramine faptul ca ofera absolut totul, la preturi insignifiante fata de marile hoteluri care, scriptic, enumera aceleasi facilitati. Seara gasesti ambianta si discretia necesara unui concediu de odihna. E dificil de enumerat totul, dar explicabil de ce am ramas de doua ori mai mult decit ne planificasem. Deci, "Vila Bojana e Vila Bojana".

Trimis de mircearesita in 29.08.09 17:26:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MUNTENEGRU. A mai fost în/la: Peste tot, munte si mare, canioane, rezervatii naturale...

VIZUALIZĂRI: 7961 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mircearesita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vilele vazute din strada
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

cyd
    [09.01.10 10:31:03]

Buna ziua, vreau sa-mi organizez concediul pe 2010. Aveti idee cat costa o camera dubla in vila Bojana in perioada 20 iunie -30 iunie? sau cum pot sa ma interesez si sa fac rezervare? este sigura rezervarea aici? mi se cere avans?

Multumesc

Cristian_h*
    [09.01.10 10:39:48]

cyd, accesand http: //www.vila-bojana.com/ vei observa ca daca apesi pe rubrica "cenovnik za 2010 "este afisata lista de preturi - pentru acea perioada o camera de 2 paturi cu mic dejun 33 euro, cu demipensiune 39 euro, bafta!

Mai jos scrie ca pentru copii sub 2 ani este gratuit, pentru copii sub 10 ani 50%

In plus trebuie platita o taxa de statiune 1euro/zi , piscina si parcarea gratis.

Un pic mai jos sunt date si numere de telefon la care poti lua relatii, eventual poti face chiar rezervarea!

[09.01.10 18:51:02]

Nu ni s-a cerut niciodata taxa de statiune.

Puteti sa dati un email pe " vilabojana@yahoo.com " in franceza, engleza sau sirba in care sa solicitati rezervarea pentru perioada dorita. Din cite stiu eu nu trebuie platit avans, cel putin mie sau altora ce au fost cazati in aceiasi perioada nu le-a pretins. Oricum locatia este extrem de solicitata in raport cu celelalte vile din zona si mai mult de 24 ore nu ramine camera neocupata chiar daca turistii nu onoreaza solicitarea. Sfatul meu este sa faceti rezervarea pina in luna aprilie, ulterior sansele de a mai gasi camere libere scad simtitor.

[09.01.10 18:57:50]

Revin cu citeva date de contact ale proprietarului pentru limba rusa, sirba ori franceza si ale fiului acestuia pentru mesaje (rezervari) in limba engleza.

Vila BOJANA, Budva, Montenegro

Contact person for English: Danilo Rajovic

mobile: +381 63 347979

Alb
    [26.01.10 00:54:19]

Draguta locatie si pare a avea un pret rezonabil. Cum este plaja in zona si cam ce perioada recomandati ptr vacanta??

[26.01.10 06:41:11]

In Budva sunt mai multe plaje, cea mai apropiata fiind Slovenska Plaja, cu pietricele, apa limpede, umbrele, sezlonguri...

Proprietarul o sa va recomande la care sa mergeti, in functie de preferintele dvs. El foloseste Plaja Jaz, ceva gen Vama Veche, aflata la citeva minute de mers cu masina. La terasa vilei cu restaurant o sa gasiti si o harta a tuturor plajelor.

Alb
    [26.01.10 10:49:42]

MUltumesc. Este util.

[26.01.10 11:18:41]

Daca mai doriti amanunte ma puteti contacta pe mail mircearesita[at]yahoo. com

Jedi
    [25.08.10 13:48:36]

Tocmai am revenit de la Dl Radovan si te contrazic spunandu-ti ca mie mi-a perceput taxa de statiune in valoare de 1e/zi/pers plus mi se pare ca exagerezi putin cu laudele la adresa locatiei...

[25.08.10 14:06:09]

asteptam, curiosi, impresiile tale, Jedi -- poti folosi linkul ADAUGA IMRPESII NOI de imediat dedesubt ptr a el scrie

Nasshu
    [14.07.11 12:27:53]

m-ar interesa niste pareri mai proaspete ca timp.

si eu sunt in tratative cu ei sa ii vizitez, si desi nu sunt prea pretentios, si plec sa vizitez mai mult decat sa stau locului, nu vreau sa am surprize prea neplacute.

poate a fost cineva mai de curand prin zona.

Alb, Cristian_h*, cyd, Jedi, mircearesita, Nasshu
    Alte impresii din această RUBRICĂVila Bojana: