ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2009
AUG-2009
[?] AD. + 1 COPII

Relax total !

Salut!

Anul acesta ne-am decis sa incercam o locatie noua in Bulgaria, deoarece am mai fost in Bulgaria (Albena-Gergana si Nisipurile de Aur).

Drumul a fost ok, am plecat din Bucuresti in jur de ora 7 si am ajuns in jur de ora 13. 30, si, pentru a nu gresi drumul am ales un GPS GOCLEVER, ne-a dus exact unde am vrut.

Drumul a fost destul de liber, nu au fost probleme la granita, nu am intalnit politie, deci a fost ok.

So, am ajuns la hotel, in 15 minute eram cazati, ne-au carat cei de la receptie bagajele (nu au solicitat bacsis::) in 20 de minute luam pranzul.

Mancarea: excelenta, fructe, specialitati, pui, porc, vita si, surpriza, chiar si mancare pt. diabetici. Aici au avut nota 10+, nu ca as fi diabetic, dar era o constatare a faptului ca s-au gandit si la asta.

Camera a fost ok, 1 pat matrimonial si unul pt. copil, balcon mare, curatenie in camera, curatenie zilnic si prosoape noi in fiecare zi.

Plaja: gratuit umbrele, saltele pt. ele si prosoape gratis (se lasa garantie la receptie de 10 euro per bucata si se returneaza cand pleci, iarasi nota 10

Nisipul fin, finutz, plaja lata, in apa se intra lin, copilul a fost in siguranta si noi linistiti, abia dupa 70-100 metri se adanceste - se vede ca au bagat sute de camioane de nisip in plaja aia

Spectacole la amfiteatru aproape in fiecare seara, chiar interesante+foc de artificii in fiecare joi seara.

Atmosfera linistita, mult spatiu verde, frumos ingrijit, multi straini, in special nemti si nemti, dar si romani foarte linistiti.

Daca cineva se gandeste sa se duca pt. a se duce din party in party... wrong place:), locatia asta e destinata relaxarii si persoanelor cu copii, care vor sa uite de munca si doar sa se bucure de liniste.

Internet: au, dar contra cost, de fapt cred ca era singurul lucru contra cost acolo:))

Bautura: ok, pentru pretentiosi, contra cost... de import

Overall, au nota 10, raport pret-calitate.

Trimis de connexul in 28.08.09 20:52:24
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Nisipurile de Aur

VIZUALIZĂRI: 3432 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (connexul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere din camera (ultimul etaj)

corina75
    [03.09.09 09:09:09]

buna, vad ca ai mai fost afara (incl rep dominicana:-), deci review-ul tau cantareste ceva

pentru vacanta de anul viitor (cea de anul asta tocmai s-a terminat...) ma gandesc si eu la Duni...poti sa imi dai mai multe detalii despre Belville village? acolo ati stat?

cat ati platit si exact in ce perioada?

multumesc

magdalena
    [23.01.10 13:54:21]

Cat faceai pana la plaja? si cum era drumul?

molko*
    [23.01.10 14:33:01]

belville este un hotel... (la fel ca si Pelican) situate peste drum de plaja (trecerea se face printr-un pasaj). holiday village este satul de vacanta, cu vile, situat un pic si mai departe

cam 10-15 min pana la plaja de la hoteluri / 20 min din satul de vacanta

bobyrodin
    [23.02.10 10:50:32]

pentru familii cu copii mici ce locatie ne recomanzi dintre urmatoarele: H. pelican, belleville sau holiday village. Te rog sa-mi raspunzi.

molko*
    [23.02.10 11:20:31]

nu pot spune de nici una dintre ele nimic, pt ca am stat la Royal Marina, pe langa cele 3 doar am trecut la o plimbarica prin parc. Eu am fost cu copil de 2 ani la Royal Maina si a fost ok.

predaunicu
    [15.04.10 16:06:05]

Imi poti da mai multe detalii despre hotel. Ce distanta este pana la plaja? Camerele sunt spatioase? Au mocheta pe jos sau gresie? Daca ai copil mic iti ofera si un fotoluiu pliabil?

Multumesc!

valia
    [29.04.10 13:49:56]

salut! pt cine a stat la belleville

am inteles ca sunt mai multe corpuri ale acestui hotel; pe care dintre ele il recomandati pt cea mai buna vedere la mare (am luat 2 apartamente) ? este mai bine la nivel superior? multumim!

connexulAUTOR REVIEW
    [29.04.10 14:38:44]

Salut!

Noi am stat in corpul din spate, la etaj superior, see view.

Am cautat linistea... si ne-a gasit

Toate cele bune!

angi16
    [02.04.13 17:34:03]

mesageria ta privata este blocata, asa ca nu-ti pot raspunde la intrebare!

[02.04.13 17:37:14]

cu cine te cerți mai sus, angi16?

te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi!!!

Vezi, de exemplu, aici

angi16, bobyrodin, connexul, corina75, magdalena, molko*, predaunicu, valia