ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.04.2013
ÎNSCRIS: 05.04.13
MAR-2013

Către satisfăcător

Peisaj de poveste, gazde amabile si open-minded.

Acest review se vrea a fi unul foarte concis si face referire strict la serviciile si conditile de cazare intampinate la fata locului, cat si la prezenta proprietarilor in intreg cadrul. (Si doresc sa ma rezum doar la aceasta pentru ca peisajul din Sambata este unul cu advarat frumos.)

Inca de cand am ajuns acolo am fost intampinati de catre Adrian, proprietarul pensiunii cu care am avut o comunicare buna de la bun inceput.

Imi aduc aminte ca in acea seara ne grabeam sa ajungem pentru a apuca sa urmarim meciul Chelsea - Steaua, meci pe care sunt convins ca toata tara l-a privit cu sufletul la gura.

L-am urmarit impreuna si cu Adrian care a fost o companie de bun augur.

Revenind la concretul despre care vorbeam la inceputul review-ului, doresc sa punctez cu privire la camere. Confortabile, curate, calduroase cu spatiu interior cat si exterior (balcon) dintre cele mai generoase si cu un design minimalist.

Singurul inconvenient, ca de altfel la mai toate locatiile din categorie ar fi televizorul mult prea mic. Cu toate acestea, data fiind natura vizitei in acea zona, cred ca TV-ul e ultimul element de care ai putea fi preocupat atunci cand ai atata natura in jur.

Mi-ar fi placut sa pot vorbi si despre mancarurile pregatite acolo, dar din pacate noi am ales sa exploram zona si sa luam mesele pe drum la diverse locatii in care aveam sa ne aflam la mometul respectiv.

Din perspectiva optiunilor de agrement (real) zona este deficitara asa cum dealtfel este 90% din RO in acest sens.

Un alt aspect important pe care as vrea sa il subliniez este lipsa unei infrastructuri, dpdv al drumurilor de acces, dar cu determinarea de care dau dovada proprietarii, cred ca vor reusi sa faca demersuri in cooptarea mai multor vecini pentru a rectifica acest mic inconvenient. (desi asta ar trebui sa faca parte din lista de proiecte locale)...

In speranta ca acest review sa fie de folos celor care vor ajunge in zona, doresc sa inchei prin a puncta faptul ca familia de tineri proprietari, pe care am avut ocazia sa ii cunosc si care au dat viata acelui loc sunt o gazda mai mult decat agreeabila, alaturi de care nu poti decat sa te simti bine.

Trimis de Vlad Zaha in 05.04.13 18:52:27
Validat / Publicat: 05.04.13 21:28:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SÂMBĂTA de SUS [BV]. A mai fost în/la: Agapia Neamt, Iasi, Bucovina, Cluj, Arad, Timisoara, Constanta, Bucuresti etc.

VIZUALIZĂRI: 1383 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Vlad Zaha); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

[05.04.13 21:31:36]

@Vlad Zaha: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Montana: