ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.04.2013
    MAR-2013
    2 AD. + 1 COPII -- v: 6.5

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Incercati sa evitati pensiunea Montana din Sambata de Sus

Am fost intre 29 si 31 martie 2013 la pensiunea Montana din Sambata de Sus.

Peisaj frumos si cladire din lemn si cu bun gust contruita. Gazde primitoare..., dar atat!

Copilul a rupt o cheie, de la o usa de vizitare robineti si mi-au fost ceruti 25 ron, la plecare am cerut acea cheie si usa care am platit-o si am fost trimis la un magazin..., am fost aruncati din curte, imaginile sunt inca pe camerele video, daca nu au fost sterse, vecinii au auzit tot, si au avut un vocabular care lasa de dorit, pentru cei din turism, ca Alexandru Adrian iar nici gand sa-mi elibereze factura pentru cei 200 ron platiti.

Copii gazdelor sunt pusi sa urmareasca tot ce se intampla in vila in lipsa adultilor, unde faci un pas, apare si unul dintre copii sa se bage in vorba. Proprietarii mai si alte afaceri in Fagaras, ceva cu Auto Dol service auto, nu stiu cum de nimeni nu-I sesizeaza la un organ de control, Daca noua, la 2 nopti de cazare, nu ne-au taiat factura, si nici la altcineva din grupul nostru nu a taiat, pana cand pot sa fure acei oameni?

Ne-au cerut bani si pe faptul ca am deschis un fotoliu din camera, sub motiv ca asta este uzura..., 10 ron pe noapte, desii cazarea pentru copil este gratis, la 6.5 ani. Pentru un pastrav ne-au fost ceruti 20 ron, fara a-mi fi eliberata factura, sa o pot deconta...

Trimis de marius2013* in 01.04.13 23:03:11
    Validat / Publicat: 02.04.13 07:22:57
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SÂMBĂTA de SUS [BV]. A mai fost în/la: Litoral, Transalpina-Sovata, Moldova, ... etc

VIZUALIZĂRI: 3824 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marius2013*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [02.04.13 07:22:36] »

@marius2013: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

cris1982 [02.04.13 21:12:42] »

Ati cerut factura si au refuzat sa va dea?

Cine ati vrea sa sesizeze organele de control in acest caz, daca nu dvs, care sunteti cei prejudiciati?

Nasshu [02.04.13 21:25:13] »

@marius2013:

Copilul a rupt o cheie, de la o usa de vizitare robineti

din cate stiu eu astea nu prea au chei... de obicei sunt de plastic si au niste bumbi pe laterale cu care se fixeaza...

acum sincer... daca scria pe factura pastrav crezi ca treceai asa usor de un control al MF-ului?

ca nu ai primit bon fiscal si/sau nota de comanda (sau cum ii zice) e altceva... da' sa decontezi un pastrav... ???

p.s.

Banuiesc ca ai fost in interes de servici, ai avut delegatie , foaie de parcurs , etc.. pentru a a putea deconta acest weekend la munte..

Radu B [05.04.13 23:31:10] »

@marius2013: prietene... am fost si eu acolo in luna martie pe 15,16 si 17. Gazdele (Adrian si Monica daca nu ma inseala memoria) mi s-au parut unele din cele mai ok din cate am intalnit, iar conditiile sunt mai mult decat decente, asta ca sa fiu modest. Dar cum modestia e pentru prosti eu recunosc ca m-am simtit teribil de bine acolo, proprietarii facand tot ce e omeneste posibil sa ne simtim bine (am fost un grup de vreo 15 prieteni). Deci cred ca nu vorbim de aceeasi locatie . Ar mai fi doua variante: prima putin probabila ca cei de acolo sa aiba sosii care sa le substituie (inclus copii care sunt niste dulci) si a doua ca tu esti rautacios gratuit.

Daca vrei impresii si din alte locatii iti stau cu placere la dispozitie, am la vreo 450 de nopti dormite in hoteluri si pensiuni din Suceava pe valea Cernei si din 2 Mai la Satu Mare. sa auzim de bine!

webmaster [05.04.13 23:36:13] »

@Radu B: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

cris1982, Krisko, Radu B
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Montana: