ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2009

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Nu merita sa mergi la vila

Este o vila deschisa in 2009, dotata cu 5 apartamente de lux cum sunt denumite pe site-ul lor formate din leaving si bucatarie, 2 dormitoare, 1 baie si 1 hol mare.

Pozele de pe site sunt reale.

Conditiile de cazare sunt confortabile.

Bucataria are un minim de vesela.

Accesul in cladire se face cu o cartela. Pare un mini hotel, curat, aerisit si nou.

Este departe de plaja. Noi mergeam cu masina la plaja iar pentru parcare mai plateam inca 10 lei pe zi. Bani care trebuie adaugati in pretul cazarii, plus banii pentru combustibil, plus disconfortul de a merge la plaja cu masina.

Plaja cea mai apropiata este in zona Steaua de mare si este foarte aglomerata si cu bolovani in apa, si cu foarte multe scari, deci cu copii nu ai ce cauta acolo.

Terasele sunt departe, tot cu masina mergeam si sa mancam.

In prima zi in care ne-am cazat, proprietarul care locuieste la demisolul cladirii ne-a stricat buna dispozitie, cand ne-a spus foarte taios ca nu-i convine sa dam drumul la aerul conditionat si sa lasam si geamurile deschise. Asta in conditiile in care aer conditionat era doar in living, dormitoarele nefiind dotate cu aer conditionat.

Hartie igienica noi am cumparat pentru ca nu ni s-a asigurat.

Prosoape nu asigura.

Lenjeria de pat este creponata si colorata, ceea ce nu este tocmai in regula pentru o unitate de cazare de 3 stele.

Pe site zic ca au loc de joaca pentru copil, dar la felul in care ne-a intampinat proprietarul nu ne-a prea ars de mers in curte la locul de joaca, care de fapt sunt niste jucarii de ale fiicei proprietarului. Asta am dedus din faptul ca nu vroia sa dea din jucariile ei.

In ziua in care am plecat au venit si ne-au zis sa eliberam camerele pana la ora 10. Eu stiam de la agentia de unde am cumparat voucherul ca trebuie sa eliberam intre orele 11 si 12.

Oricum i-am zis proprietarului ca a doua oara nu mai vin acolo. Nu mi-a convenit atitudinea proprietarului.

Nu mi-a placut nici statiunea care are foarte multe scari ca sa ajungi la plaja iar pe la ora 17. 00 deja nici nu mai poti face plaja pentru ca deja este umbra.

Trimis de ttogabi in 27.08.09 16:44:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: Saturn-Hotel Cleopatra, Cerna, Sirena Neptun-Olimp-Hotel Arad Sinaia- Hotel International Baile Felix-Hotel Poienita Calimanesti Caciulata-Hotel Caciulata Sovata-Hotel Faget Bucuresti Mamaia-Hotel Modern

VIZUALIZĂRI: 2083 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ttogabi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[25.02.10 17:42:46]

ttogabi: spune-mi te rog ce reprezinta obiectul negru care se poate observa in pozele P02 si P04, pe pat.

Este o "cestiune" care mi se pare urgenta, am rugamintea sa ne clarifici aceasta dilema pana cel tarziu maine, 25 februarie, seara.

In caz ca raspunsul tau va intarzia ori va lipsi, sunt nevoit sa pun "raul" inainte, astfel ca voi intrepreta pozele ca improprii pentru a fi prezentate pe site, caz in care vor fi sterse.

ttogabiAUTOR REVIEW
[25.02.10 20:05:28]

Este un pistol de jucarie. Nici nu l-am observat pana nu am primit mesaj de la dvs. Dar daca considerati necesar sa stergeti pozele, nu este nici o problema.

[25.02.10 20:40:25]

ttogabi: multumesc. Onestly, asa l-am perceput, initial, si eu. Am primit insa o sesizare/reclamatie pe email si o clarificare era necesara.

Nu consider ca am vreun motiv ca sa pun la indoiala vorbele tale, astfel ca pozele raman (cu atat mai mult cu cat contin detalii utile celor care vor sa-si faca o parere despre camera)

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[11.03.10 15:52:14]

eu sunt putin nedumerit de nota acordata:

* Conditiile de cazare sunt confortabile." => notare: 50% [nici multumit, nici nemultumit]. scuze, cum ar fi trebuit sa fie ca sa te multumeasca?!

in ceea ce priveste partea cu aerul conditionat, desi omul avea dreptate (nu e aici locul sa dezvolt, daca vreti raspund la mesaje private), nu asa trebuia sa procedeze: in hotelurile din tarile cu mai multa experienta (si in cateva de pe la noi, dar tare rar), la toate usile si geamurile sunt montate microintrerupatoare care taie alimentarea AC cand sunt deschise.

pepsi70ro
[11.03.10 16:27:36]

"Lenjeria de pat este creponata si colorata, ceea ce nu este tocmai in regula pentru o unitate de cazare de 3 stele".

Crede-ma, am vazut la 3* lenjerie din bumbac, dar ingalbenita. Mie mi se pare ca arata foarte ok, cred ca esti totusi prea pretentios.

ttogabiAUTOR REVIEW
[11.03.10 17:03:39]

Dupa cum a scris si pepsi70ro, a observat ca lenjeria de pat este creponata si din aceasta cauza am notat cu 50%.

Este adevarat ca este o constructie noua si totul arata bine la prima vedere dar au fost cateva lipsuri care m-au deranjat.

Lenjeria de pat este creponata iar din cate stiu eu la unitatile de cazare trebuie sa fie alba din bumbac si in nici un caz creponata.

Eu nu suport lenjeria creponata, nu pot dormi bine daca este creponata.

Au lipsit prosoapele cu desavarsire, noroc ca am avut de acasa.

Poate ca sunt prea pretentioasa, dar asta este rolul acestui site sa ne spunem parerea indiferent daca este buna sau rea, iar cei care doresc sa mearga in acel loc sa poata lua o decizie in cunostinta de cauza.

Asta a fost parerea mea despre acest sejur si nu imi schimb parerea.

Patronul din prima zi ne-a taiat cheful la tot grupul. (am fost 4 adulti si 3 copii)

Si culmea este ca nici nu ne trecuse prin cap sa lasam aerul conditionat pornit si geamurile deschise in acelasi timp.

Probabil ca au fost persoane inaintea noastra care au facut acest lucru.

Eu i-am sugerat patronului sa faca o lista cu regulile pensiunii in scris si sa afiseze lista vizibil ca sa evite pe viitor neintelegerile.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[11.03.10 18:19:02]

multumesc frumos pt. raspunsul detaliat. acum am inteles si iti respect parerea. nici sa fi vrut eu si nu aveam cum sa te determin sa ti-o schimbi. intrebasem doar ca sa inteleg motivele.

ttogabi
Alte impresii din această RUBRICĂCasa Tuya Residence: