ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.03.2013
JUL-2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu m-as mai duce la Odessos

Am fost la acest hotel in perioada 24 iulie-1 august 2012, a fost primul concediu in Bulgaria.

Am avut nevoie de ajutorul unui taximetrist pentru a ajunge la hotel, contra cost bineinteles. Nici nu am ajuns bine ca am avut parte de un soc. Ne-au abordat doua familii de romani: " Sunteti cazati la Odessos? Mare prostie... " Ei tocmai plecau foarte dezamagiti, desi nu sosisera decat de trei-patru zile. Problema lor era mancarea foarte proasta calitativ si cam aceeasi (in fiecare zi fasole boabe la micul dejun). Au facut scandal pe la receptie, au sunat si la agentie si au cerut banii inapoi. Nu s-a rezolvat mare lucru in zilele urmatoare, meniul a suferit o foarte usoara diversificare. Asa ca au plecat. Ne-au cam speriat sincer, acuma nici nu stiam ce sa mai credem...

Intr-adevar meniul era cam acelasi, iar fasolea boabe nu lipsea. La micul dejun (cam acelasi in fiecare zi) erau: oua ochiuri, papara, telemea, cascaval, margarina, dulceata de cateva feluri, legume, un fel de crenvusti, fructe, cafea (ness) la dozator, ciocolata calda. Sucurile se serveau la bar, erau tot la dozator, atat acidulate, cat si "naturale". La pranz era problema, dar daca iti plac chestiile semipreparate, gen fast-food aveai de unde alege: nuggets-uri de pui, peste, cartofi prajiti, paste, ceva carnati si hamburgeri groaznici la gust din cauza condimentelor, salate, tocanite care nu se puteau manca tot din cauza aceluiasi condiment, 2 supe acceptabile, una crema, cealalta normala, salate, prajituri destul de putine, inghetata, dar nu de cea mai buna calitate, fructe care nu erau foarte proaspete, la bar se servea bere locala fff slaba, vinuri varsate albe si rosii, cocktailuri si alte bauturi locale de slaba calitate. De multe ori aveam impresia ca fac mancarea in bataie de joc...

Mancarea de la lobby-barul de langa piscina era dezastru, resturi de la pranz, in general se termina foarte repede si nu se mai aproviziona.

Piscina mica, in general plina de copii, nu stiu cum era apa ca nu am intrat niciodata in piscina.

Entertainment-ul destul de sarac, cam plictisitor, poate pentru copii... In doua seri ne-a captat si noua cat de cat atentia, au fost dansuri sportive si dansuri bulgaresti.

Personalul de la restaurant foarte dragut, amabil, debarasau repede mesele, schimbau fetele de masa daca erau patate.

Curatenia in camere se facea destul de tarziu, pe la ora 13-14, cand doream sa ne odihnim, asa ca de cele mai multe ori nu lasam sa intre in camera, dar nici cand intrau nu se vedea, era plin de nisip prin camera, dar nu l-a observat nimeni, intrau doar sa schimbe gunoiul, sa puna hartie igienica si aranjau patul.

Cu parcarea erau destul de smecheri, era gratuita in limita locurilor disponibile, dar tot timpul " nu erau locuri". Noi am parcat vis-a-vis de hotel, in locul romanilor cu care ne-am intalnit la sosire.

Preturile in statiune erau cam "umflate" parerea mea.

Pe plaja sezlongurile foarte scumpe, plaja foarte ingusta, loc de cearceafuri undeva in spate de tot si foarte putin.

Mie personal nu mi-a placut statiunea, un amalgam de stiluri, multa agitatie, cluburi, plin de nemti si de rusi galagiosi si "parfumati".

Per ansamblu a fost cat de cat ok, poate altora le-a placut foarte mult, dar conditiile nu sunt de 4 stele, in special masa.

Totusi daca ar fi sa aleg intre a petrece un concediu in Bulgaria sau in Romania, as alege Bulgaria, dar cu siguranta as alege alt hotel si alta statiune...

Trimis de justblue in 11.03.13 14:01:13
Validat / Publicat: 11.03.13 15:25:28
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2485 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (justblue); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

webmaster [11.03.13 15:25:11] »

Un foarte bun review de debut.

@justblue: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

vasy4270 [11.03.13 20:25:10] »

mai, ardeleanul meu, ce cautasi prin varna?! ai vrut tu? atunci e ok!

pacat de deceptia primei bulgariade. daca esti familist alege albena, daca esti cluber, sunny beach! nisipurile sunt mai neomogene ca oferta, se vrea din toate cite ceva.

putina atentie pe site si vei nimeri mai bine. ia de bune parerile celor ce sunt riverani zonei si care bat mai des prin aceste locatii, nu pe cele ale maramuresenilor, de exemplu! no ofense, dacii mei! parerea mea.

cu drag si fara interese ascunse, va salut si va urez experiente fericite in noul sezon!!

justblue [12.03.13 15:13:56] »

@vasy4270: Anul acesta alegem tot Bulgaria, sper sa nu o dam in bara! Inca oscilam intre oferte... Am vazut ca ai fost la Dobrotitsa si o recomanzi... Merci de feedback!

justblue, vasy4270
    Alte impresii din această RUBRICĂOdessos Park Hotel: