ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.03.2013

Dup'un drum de 4 ceasuri
Facuram vreo trei popasuri
La Brasov oprii un pic
Pe Doina sa o ridic

Am ajuns la ceas de seara
Era sa mincam "papara"
Noi am cam intirziat
Admin era-ngrijorat.

Imediat la a noast' sosire
Am luat camera-n primire
Era la etajul trei
Caci eram mai sprintenei

Apoi fuga l' adunare
In restaurantul mare
O gramad' de musafiri
Nu cumva ca sa te miri...

Crezui ca un mos scortos
E Creivean - fitos
Numai ca gasii de fel
Un oaches cam tinerel

Cu "No Foto"-n ecuson
Si cu Crima de planton
"Se rideau" in gura mare
De la a noastra mirare

Se cinsteau cu'n paharel
Alaturi de un batrinel
Domnul Rila cel vestit
De mama Michi lipit

Fusese acum un an
Unul... "Catalin Crisan"
Si cu-a lui Dananecula
Am cintat, de-am rupt caciula

Am vrut ca sa-i dau un cot
Lui Iulian 68

Si de Iubi-ndragostit.
Dupa usa'un capusor
Era al lui Mimisor

Mai era si Vasilica
Ce ne-a filmat fara frica
Marbostgm la fel,
Ne-a facut un clip si el

A avut pe-a ei pereche
Vasilica, la ureche
Si-au dansat in sala toata
De-am ramas gura cascata

Mai era un tinerel
I se zicea Sandy Bel
Amero avea emotii
De fapt, le aveam cu totii

Andox a venit la urma
S-a alaturat la turma
Cu a lu' MCM tricou
A dansat ca un erou

Doi copii frumosi de pica,
Geosler si-a lor mamica,
Bogdan DSN si unu'
Marocanu 21

A fost cam timida'un pic
Doamna Iulianic

Insa, frate, sa ti tii!
A fost Cristian_3000

Si cu CrisCris din Suceava
Era sa-nceapa gilceava
La plecare-au plins cei mici
Erau cei mai buni amici

Kmy era mai cocheta,
Haly8 era bruneta,
Dannas era motata
Adri-Nico -subsemnata

Am mincat si am dansat
Cu totii ne-am bucrat
Alaturi de Cornel cel Mare
La Intilnirea Cea mai Tare!!!

Trimis de adri-nico in 04.03.13 20:17:38
Validat / Publicat: 04.03.13 21:45:00

VIZUALIZĂRI: 1836 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 momentul "spiciului" tinut de catre Admin
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
[1 PMA]
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2029 PMA (din 29 voturi)

crima [04.03.13 22:54:20] »

@adri-nico:

Mama lui de păhărel!

Nu îmi amintesc de fel

Despre care întâmplare

"Ne râdeam" în gura mare!

P15 [FEB-2013] Na! ca am vazut ce-ai scris... -- foto by adri-nico

Clar, pusesei ochiu' pe mine, cred că de la cămașă mi s-a tras... )

Se observă, totuși, că eram pe amfostacolo.ro...

adri-nico [04.03.13 23:10:43] »

@crima: de-ntimplarea cu pricina

pararelul, bata-l vina...

am crezut ca sinteti mosi

batrinei si cam fitosi...

dar voi erati baietasi

tinerei si dragalasi

si am pus "zumul" pe tine

ca sa citesc eu mai bine!

am vazut, erai pe AFA

cind cerea EDI carafa

sa-l cinstesti pentru camasa

ca sa nu ti se descoasa.

iulianic [05.03.13 09:00:01] »

@adri-nico: Odorheiul Secuiesc este "pamintul unguresc"?

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA [05.03.13 09:07:41] »

@iulianic: nu mai știi? „N-a găsit altă rimă”...

N-am găsit altă rimă

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
iulianic [05.03.13 09:22:02] »

@Dragos: Ştiu, ştiu, acest „N-am găsit altă rimă” mi-a răsunat în minte imediat.

Din acelaşi motiv, putem spune "... Odorheiul Secuiesc, Pe pământul arăbesc", mă rog... bulgăresc, franţuzesc şi cine mai ştie cum.

TraianS [05.03.13 09:23:53] »

@adri-nico

Cred ca de anul nou, faci ravagii cu uraturile. Lasi toate gazdele fara bani.

Felicitari pentru versuri!

adri-nico [05.03.13 09:51:39] »

@TraianS: Multumesc pentru felicitari si pentru faptul ca apreciezi nota de umor din spatele versurilor. Nu, nu las pe nimeni fara bani deoarece eu sar peste Anul Nou.

@Dragos and CO,

Cind am zis de "pamintul unguresc" m-am referit la faptul ca in absolut toate locatiile publice pe care le-am vizitat, primele vorbe au fost in ungureste.

roth [05.03.13 13:41:35] »

Cred cu tarie ca asta a fost spiritul petreceri... adica hai si voie buna.

Nici daca asa face ca la pacanele... votez, anulez, votez, anulez... etc... nu e de ajuns la cat de mult m-ai binedispus cu minunatele randuri.

Felicitarile le las pe o data cand te voi vedea personal, insa nu pot sa nu spun ca si pozele sunt pe masura rw-ului.

adri-nico [05.03.13 14:13:31] »

@roth:

Draga mea,

Multumesc de apreciere si ma bucur ca ai ris. Abia astept sa ne revedem.

balasa violeta [06.03.13 03:54:14] »

Ce surpriza nesperata imi facui tu, mai surata!

La piscina ma vazui,

Ochii rosii ii aveam, de dragul lui Georgian (vezi George),

Berile i le duceam iar fiu-sau le lua in capitala cea fitoasa!

grecudoina [16.03.13 21:33:19] »

superrr..., acum am intrat si eu pe AFA, ce surpriza am avut, placuta. Ai talent nu gluma, cat timp ti-a luat, aceasta creatie? Felicitari! Cu umor, rima si poze pe masura, dar nu le-ai pus si pe cele din salina, partea aceea ai sarit-o. Poate mai faci o complectare, ti-am dat un vot din inima

adri-nico [16.03.13 23:54:00] »

@grecudoina:

draga mea,

poezia nu mi-a luat mai mult de o ora. am un talent innascut (ce modesta sint!!!) mai mult mi-a luat sa imi aduc aminte despre toate "personajele", sa nu se supere careva. daca am uitat pe vreunul, ii fac poezie separata.

Cu salina nu am bagat poze pentru ca nu se cadea... erau din alta poveste.

apropos, sarea ta mai miroase? ca a mea e buna de pus la ciorba, nici neam de miros de lavanda, dupa ce am lasat capacul desfacut sa imi inmiresmez incaperea.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
grecudoina [17.03.13 10:53:39] »

@adri-nico: mai miroase, eu o tin inchisa asa cum am luat-o. Am desfacut punga, dar scot cate o lingura cand o pun in apa din cada. Fac aceasta operatiune in fiecare seara si nu mai am mult si o termin, Are efect asupra circulatiei, acum desi a fost scazuta presiunea, nu am avut carcei la picioare noaptea. Daca ai luat-o sa-ti parfumezi camera, atunci fii multumita, pt. ca ai realizat acest lucru un timp indelungat, acum pune-o in apa din cada si nu in ciorba, apoi treci cu picioarele in cada cu apa cat poti de calda, cand esti racita, daca nu ai probleme cu circulatia, ca doar eu pt. asta am luat-o. Succes la tratament si sa ne auzim pe curand.

apropo, am pus un rw cu studiile facute asupra liniilor de la Nazca, la rugamintea lui d-nul Rila, sotul d-nei Miki si sper ca in curand incep cu cascada Niagara

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
eduardradupaul* [06.04.13 18:47:19] »

@adri-nico: m-am amuzat copios!!! Chiar sunteti foarte talentata! Ador oamenii veseli si plini de viata! Va pup.

adri-nico [06.04.13 19:13:34] »

@eduardradupaul: wow! merci!

pastrez Malaezia la lectura de seara... am aruncat un ochi si am vazut ca e ceva lung... si vreau sa ma delectez.

iulianic [06.04.13 19:29:03] »

@adri-nico: Până la urmă P17 [FEB-2013] cei 3 magnifici care au speriat vestul (sau Odorheiul?) este singura imagine care a surprins dezlănţuirea celor trei. A fost un moment frumos, se vede din atitudinea lor că s-au simţit bine. Despre asemenea ipostaze au mai amintit şi alţii, chiar mi-au promis la Septimia, înainte de plecare, că-mi vor trimite poze, dar încă nu am primit nimic.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
adri-nico [06.04.13 20:08:13] »

din pacate, doar aceea a fost poza care a surprins "dezmatul". poate ca n-au avut timp, poate ca au uitat. e bine sa le amintiti printr-un PM.

adri-nico, balasa violeta, crima, eduardradupaul*, grecudoina, iulianic, roth
Alte articole din această RUBRICĂ2013 - Întâlnirea AFA Septimia Welness & Spa, Od. Secuiesc: