ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.02.2013
JUN-2012

Către satisfăcător
Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Un sejur placut la Nisipurile de Aur, dar as alege alt hotel

Drumul pana la bulgari, prin vama de la Giurgiu, a fost fara incidente (am avut un GPS care ne-a dus direct la destinatie). Ajunsi acolo am fost cazati destul de repede, dar am primit bratarile dupa ora 14, astfel ca masa de pranz am servit-o in alta locatie.

Pentru parcarea masinii am fost indrumati de un baiat de la hotel, parcarea este contra cost.

Hotelul are atat camere renovate cat si camere nerenovate, nu stiu exact pe ce principii se dadeau, cert este ca am prins in corpul nerenovat. Curatenia in camere este deficitara, lenjeria patata, la restaurant un miros neplacut, farfuriile cu greu gaseai una sa nu aiba pete, iar paharele de sticla... nu am utilizat vreunul tot sejurul, noroc ca la barul de la piscina aveau pahare de unica folosinta.

Mancarea ok pentru nepretentiosi, aproximativ aceeasi la fiecare masa, prajiturile erau cum sunt cele din comert de la noi, foi de prajitura cu diferite creme, bauturile racoritoare de proasta calitate, ca la orice regim AI bauturile sunt cele locale.

Hotelul este departe de plaja mai ales daca vreti sa va duceti la plaja sa reveniti la pranz in camera si apoi sa va intoarceti la plaja este destul de obositor.

Singurul lucru frumos la acest hotel este piscina, dispusa in trepte si echipa de animatie, cativa tineri care isi dau toata silinta pentru a intretine atmosfera. Atmosfera in statiune este destul de frumoasa si animata, plaja este curata.

Daca ajungeti pana aici si dispuneti de masina este pacat sa nu va duceti sa vizitati Castelul de la Balcik, este foarte frumos, ca si gradina botanica din apropiere.

Un alt aspect legat de hotel este faptul ca se facea diferenta intre turistii romani si cei germani, predominanti in hotel.

Trimis de andreescovic in 25.02.13 18:40:13
Validat / Publicat: 25.02.13 19:22:21
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2862 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreescovic); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 camera

GabrielaG [27.02.13 12:23:45] »

Din ceea ce am citit trebuie sa spun ca am facut o alegere buna in a nu merge la acest hotel. Vroiam sa optez pentru Primasol Sunrise si sa merg de Pasti la acest hotel dar din review-urile citite mi-am dat seama ca totusi nu este un hotel de calitate si se pare ca nu m-am inselat

andreescovic [27.02.13 19:46:23] »

@GabrielaG:

Un hotel care ofera servicii de calitate am inteles ca este Kaliakra Palace, tot in Nisipurile de Aur. Afirm ca ofera servicii bune din ce mi-au povestit niste prieteni care au fost cazati acolo in perioade diferite, dar pe perioada verii. Este o sugestie.

Sejur placut si vacanta reusita!

GabrielaG [27.02.13 20:23:37] »

@andreescovic: Multumesc pentru sugestie. Oricum nu am de gand sa aleg Bulgaria. M-am gandit mult si bine si oricum nimeni nu ii intrece pe turci la servicii si oricum la greci e mai bine decat la bulgari, dar va multumesc mult.

andreescovic, GabrielaG
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimasol Sunrise Hotel: