ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.02.2013
FEB-2013

• Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. +39 324 981 3672
  • TIMP CITIRE: 2 MIN

Shopping la Venetia

Am vizitat Venetia in timpul carnavalului din 2013,3-6 feb, si dupa vizitarea obiectivelor turistice despre care gasiti detalii in numeroasele impresii de pe acest site, am rezervat cateva ore (o zi) pt. cumparaturi la unul din cele mai mari lanturi de mall-uri gen outlet din europa, Mcarthurglen din Noventa di Piave.

Mcarthurglen din Noventa di Piave se afla 46 de km de Venetia; pt a ajunge, se poate folosi shuttle bus din Venetia, P. le Tronchetto (la P. le Tronchetto se ajunge in 3 minute cu un "metrou usor" din Piazzale Roma, aceasta este statia principala din venetia, mai bine zis o mini-autogara), shuttle bus care costa 15 euro de persoana, dus-intors, plecare la ora 10:00, intoarcere 15:00.

Se mai poate ajunge cu autocarul firmei de transport in comun al autoritatilor locale ATVO, pt mai multe informatii este bine sa mergeti la biroul de informatii di P-ta Roma, unde operatorul de servici ne-a dat orarul cu cursele care pleaca spre San Dona di Piave, o localitate apropiata de Noventa di Piave care este ca un mic nod rutier pt autocarele ATVO.

Noi am optat pt shuttle bus, plecare ora 10:00, sosire 10:50, am achitat biletele dus-intors, dar am intarzit cateva minute bune peste ora 15:00, si ne-am intors cu transportul in comun. Orarul curselor l-am gasit afisat si in statie la Mall, si dupa inca o tura de shopping:( (, ne-am imbarcat in autocarul Atvo in jurul orei 17:00.

Cost bilet 1euro pana la San Dona di Piave, iar de aici in max jumatate de ora am avut un autocar pana in venetia, via mestre unde eram cazati, cost bilet in jur de 2-3 euro.

brandurile prezente in acest mall le gasiti pe situl lor, nu sunt fmulte, dar nici putine, unele neabordabile sau mai bine zis innacesibile pt majoritatea dintre noi, dar si unele ok, cu reduceri mari spre fmari, fiind outlet, incomparabile la pret cu cele din tara noastra.

eu am gasit cateva lucruri interesante, sotia si ea.

nu as fi scris o impresie de shopping pe acest site, dar m-am gandit ca poate este cineva interesat ca intr-un sejur mai lung sau mai scurt sa faca putin shopping la Venetia, informatii pe care le-am cautat cand se apropia data plecarii in vacanta si nu prea le-am gasit.

Trimis de radu123 in 19.02.13 01:25:50
    Validat / Publicat: 19.02.13 04:06:58

VIZUALIZĂRI: 8288 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (radu123); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.02.18 19:01:28]

Mutat în rubrica "Shopping la Veneția, VENEZIA / VENEŢIA" (nou-creată pe sait)

• SOCIALs

• pagină generată în 0.040819883346558 sec