ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.02.2013

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

De cosmar

Am luat un voucher de 2 nopti si ne-am dus increzatori in ceea ce scria pe site despre pensiune. Dar acolo realitatea a fost cu totul alta.

In primul rand ne-am lovit de lipsa unei parcari civilizate, fiind nevoiti sa parcam masina undeva pe strada, intr-o zona periculoasa si interzisa parcarii, dar am fost asigurati de persanalul pensiunii ca nu ne va fi ridicat automobilul.

Prima impresie a fost acceptabila, dar in camera... Am fost initial cazati in camera 32, unde caldura nu era, apa calda nici vorba, priza da la cablul de antena TV atarna si semnalul era distorsionat, aplica atarna din tavan si aveai impresia ca era doar o problema de timp pana iti va cadea in cap... Pusa in fata realitatii, d-ra de la receptie, foarte surprinsa de ceea ce vedea - parca nu stia - ne-a oferit alte 2 camere din care sa ne alegem. Acestea au fost 22 si 21. Dar in niciuna din cele 2 camere nu curgea apa calda si nici caldura nu prea functiona, lucru recunoscut si de personalul pensiunii in momentul in care am intrebat de ce sunt radiatoare in camere. Dupa indelungi tratative, in timpul carora au venit si proprietarii de la Bucuresti -asa au zis - a fost putina caldura si cam 3 minute de apa calda pe ora, dar de baie nu s-a pus problema.

Din cate am inteles cei cu vouchere sunt cazati in partea de cladire in care sunt probleme legate de caldura si apa calda. Daca au vazut ca insistam pentru conditii de 5 margarete asa cum scrie pe site, ni s-a promis ca ziua urmatoare vom primi o camera cu alte conditii, mai civilizate. Doar ca nu a mai fost cazul... Noaptea a fost un cosmar, nu stiu daca am putut dormi 3 ore, deoarece a fost o galagie groaznica. Orice miscare din pensiune se aude: zgomotul de la tv, discutiile din camere, pasii de pe holuri, absolut tot...

Asa ca ziua urmatoare am plecat cu un gust foarte amar, asa cim nu ni s-a intamplat nicaieri si credeti-ne ca am fost in foarte multe pensiuni. In plus, camerele sunt mici, cam 3 m pe 3 m, baile foarte mici, maxim 1,5 pe 1,5 m. In baie curgea apa si pe sub chiuveta si pe sub cada de la dus.

Toate deficientele reclamate de noi au fost recunoscute de proprietari si ne-au spus ca nu ei au trecut pe site ca pensiunea ar fi de 5 margarete, ci cei de la **** (editat wm) au facut asta pentru a atrage turistii.

Pensiunea are cu indulgenta 3 margarete, credeti-ma ca am experienta; la toate acestea se adauga o alta mare minciuna de pe site, anume ca e aproape de centrul statiunii. Nimic mai fals. Pe jos faci cel putin 45 de minute, mers avantat, cu masina cam 10 minute.

Personalul pensiunii iti da impresia ca trebuie sa te bucuri de toate aceste conditii, ca si cum ei sunt cei care platesc, nu tu, cel care esti turist.

Concluzia - o mare dezamagire, cosmarul zecilor de cazari la pensiuni si un sfat sincer si prietenesc sa nu va cazati la aceasta pensiune.

Trimis de aristocrat in 18.02.13 11:36:31
Validat / Publicat: 18.02.13 13:05:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 2824 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aristocrat); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 In atentia clientilor nostri - nu facem economie la caldura si apa calda. Inaintam scuze celor care isi doresc 30 de grade in camera in mijlocul iernii, dar ii asteptam la vara, cand vom putea acoperi aceasta facilitate!
[by webm]: fotografia a fost atașată la review în cadrul dreptului de replică încărcat de reprezentanții pensiunii.

[18.02.13 13:05:39]

@aristocrat: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Geo Sarbu*
[20.02.13 17:37:15]

Niste poze postezi si tu?

Pensiunea Lucy
[26.02.13 19:00:51]

Stimate client,

Iti multumim pentru feedback. Apreciem atunci cand clientii nostri ne semnaleaza probleme reale, de orice natura ar fi acestea. Tinem cont de ele si vom incerca sa le remediem pe viitor pentru binele vizitatorilor pensiunii noastre.

Tinem sa precizam pentru toti cititorii acestui site ca noapte de cazare pe care ati avut-o la noi v-a fost oferita gratuit; noi nu am incasat niciun ban, observand faptul ca sunteti nemultumit.

In weekendul in care ati venit dvs au fost probleme cu presiunea apei in tot orasul Sinaia, probleme care nu tin de noi. Dar in ceea ce priveste caldura, tinem sa specificam faptul ca am verificat termometrul la momentul in care ne-ati mentionat aceasta problema - acesta arata 26 de grade.

Nu dorim sa comentam mai departe pe seama celor spuse, deoarece experienta negativa pe care ati avut-o dvs personal si-a spus cuvantul. Comentariile nu sunt adevarate si obiective, ati incercat sa va razbunati si sa ne puneti intr-o lumina proasta, desi va garantez ca noi suntem in continuare cu buna credinta la dispozitia dvs si a tuturor celor care ne calca si ne vor calca pragul!

NB Pensiunea Lucy este (sau a fost) reprezentant al unității
RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][4 voturi]
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
terner
[30.03.13 22:05:47]

Confirm si eu. Aceasta asa-zisa pensiune este o bataie de joc la adresa oricarui turist. Neavand clienti incearca sa ne ademeneasca cu voucherele de pe diverse site-uri. Nu va lasati pacaliti! Gazde si conditii execrabile.

[30.03.13 22:11:45]

@terner: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

medvi
[03.04.13 10:26:29]

@Pensiunea Lucy: Foarte bine ca sunt sesizate anumite aspecte negative sau pozitive, chiar in aceste zile aveti tichete de reduceri pe mai multe site-uri de profil si chiar vroiam sa cumpar vreo 3 pentru noi si niste prieteni dar citind cele scrise pe site am renuntat.

Sunt multe oferte prin tichete pentru diferite produse sau servicii care dupa ce le achiziionezi esti tratat ca un amarat care umbli dupa chilipiruri.

Ar trebui ca site-urile care promoveaza aceste oferte sa fie si ele sanctionate pentru inselatorie pentru ca nu verifica ceea ce scot la vanzare.

Doresc tuturor celor ce doresc o vacanta sa nu ajunga intr-o astfel de locatie.

Geo Sarbu*, medvi, Pensiunea Lucy, terner
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Lucy: