ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2009
ÎNSCRIS: 18.07.08
AUG-2009
[?] AD. + 3 COPII

Minusuri si plusuri

Initial, odata ajunsi la acest complex, nu am vrut sa stam peste noapte, pantru ca pretul e destul de mare, respectiv 220 Ron/noapte, daca te cazezi o noapte si 180 daca te cazezi 3 nopti. Insa curiozitatea a invins, si cum curiozitatea a ucis pisica... :)

Ei bine, miros de canal in camere, apa deloc, cica sunt racordati la satul din apropiere si nu au apa decat dupa 7 seara, mancare putina si nu prea buna...

Insa, strandul e minunat, toata lumea are sezlong, umbrele, nisip si nu pietris, apa curata si buna si pt noi si pt cel mic. De atunci mergem in fiecare weekend pt o balaceala, mai ales ca acum ne stiu si cei care lucreaza la hotel - care sunt niste oameni minunati si primitori.

Trimis de peggy123 in 26.08.09 16:25:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în DEVA.

VIZUALIZĂRI: 3783 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (peggy123); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Hotelul, restaurantul si terasa. In fata e piscina mare.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 1 vot)

[26.08.09 16:33:11]

peggy123, ne arati si noua cateva poze de acolo?

[28.08.09 15:27:15]

cum fac asta? am cautat ceva care sa ma ajute sa postez niste poze, insa nu am gasit. daca ma ajuti, te ajut Miss Butterfly!!

[28.08.09 15:30:25]

pe coloana din dreapta, in josul paginii (unde se termina sirul de oferte/reclame sau ce sunt acelea) se afla un buton destul de proeminent de culoare portocalie; are "inscriptia" urmatoare: "ADAUGA POZA"

sunt sigura ca de aici incolo te vei descurca...

P.S: de abia astept sa vad fotografiile

[28.08.09 15:34:24]

Am reusit. Sper sa-ti placa, nu am poze cu camera... din pacate

[28.08.09 15:35:18]

merci

[28.08.09 15:38:04]

Cu placere!

diana_cosma*
[18.04.10 01:20:59]

As mai adauga din categoria plusuri:

- apa din bazine e incalzita si e recirculata continuu, deci e tot timpul f. curata;

- acces la strand doar in limita locurilor=sezlongurilor;

- la intrare primeai si o umbreluta/2 persoane;

- in strand nu au acces rromii (no offense).

Iar din categoria minusuri, adaug:

- daca in urma cu cativa ani erau sezlonguri fffffffff multe, asezate unul langa altul, cate doua, despartite de o masuta si un suport de umbrela, pe an ce a trecut au fost tot mai putine, astfel incat, daca nu ajungeai duminica la prima ora, nu mai prindeai loc, si de altfel f. des nici nu te mai lasa sa intri; masute nu mai erau decat cateva in tot strandul; iar suporturi de umbrele, insuficiente (probabil toate cele initiale se stricau si nu le mai inlocuiau) ;

- la restaurant f. putine feluri de macare, iar in zilele mai aglomerate se terminau la ora de varf, asa ca riscai sa ramai nemancat sau te hraneai cu chipsuri.

diana_cosma*
[30.07.10 19:24:54]

Am ajuns si anul acesta sa petrecem o zi la strand intr-o sambata, si am constatat ca era putina lume (ceea ce ne-a convenit), dar si ca s-au inmultit din nou sezlongurile, insa la capitolul mancare situatia e f. subtire: doar cateva sortimente la mancare gatita si nici macar chipsuri nu sunt, iar berea era doar la doza.

O_zana
[09.08.10 12:38:05]

Strandul ok cat de cat... personalul lasa de dorit, apa rece la piscina interioara, nu de 30 de grade cum se lauda, ... apa calda in camere lipsea unori, curatenia in camere lipsa, ... servirea dezastru...

sigur nu mai merg acolo in concluzie nu va recomand... pt tot strandul acela nu merita sa le bagi in buzunar bani unor excroci care se lauda cu 3 stele... no way...

diana_cosma*, Miss Butterfly, O_zana, peggy123
Alte impresii din această RUBRICĂComplexul Turistic Steaua Mureșului [Rapoltu Mare]: