ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.02.2013
JUN-2012

Sub orice critică
Către satisfăcător

O experienta odioasa!

Am rezervat in iunie 2012 un sejur la acest hotel dupa ce am verificat, desigur, site-ul hotelului si am cautat impresii ale altor turisti, dar nu am gasit prea multe. Pe un site de rezervari internationale hotelul insa nu era cotat la 3 stele ci doar la 2.

Inainte de a ajunge acolo, am schimbat cateva e-mailuri cu managerul hotelului in care il rugam sa ne dea o camera cu vedere la mare iar el a fost de acord precizand, in gluma oare? "it's going to cost you a lot".

Foarte pe scurt:

- locatia hotelului este in capatul statiunii, intre port, camp, padoc de ponei, maidan-parcare, paragina de luna parc.

- nimic nu seamana cu pozele de pe site, poate camerele acelea le tin doar de poza, pentru fraieri.

- camerele urate, intunecate, jegoase, cu par pe jos in baie, cu cosul de gunoi plin.

- asternuturile miroseau a mancare, probabil le spalau la gramada cu prosoapele de bucatarie

- holul hotelului de 3 stele arata ca o combinatie intre o debara cu produse de curatenie si arhiva unui contabil.

- cele 4 pahare din camera erau lipite pe frigider de jegoase ce erau, doua cu urme de suc, unul cu samburi din compot, altul cu... scrum de tigara!

- micul dejun: un singur fel de paine, margarina, unt, un fel de gem, miere, un carcalete ce se vroia nu stiu ce fel de salata, omleta, o zeama lunga ce se voia cafea. salonul de mic dejun era si bar si cofetarie si ce naiba mai era. dar ce vedem noi pe site? pai vedem cu totul altceva!

- managerul si receptionerul nu ne salutau, nu reactionau la reclamatiile noastre, nu mi s-a mai intamplat asa ceva in Grecia.

Va rog sa retineti, ce spun aici e PE SCURT! Numai cand imi aduc aminte si e destul ca sa ma enervez!

Dupa prima noapte ne-am mutat la alt hotel, am scris un email amanuntit agentiei din Romania, cu poze si tot, si la intoarcere am primit banii inapoi.

Trimis de vulpea_roz in 13.02.13 22:49:40
Validat / Publicat: 14.02.13 01:18:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Paralia Katerini, Olympic Beach, Halkidiki-Kalithea, Kamari-Santorini

VIZUALIZĂRI: 4677 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vulpea_roz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 din nou holul hotelului
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 49.30 EUR pe cameră

[14.02.13 01:18:05]

@vulpea_roz: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

cris_bv_2007
    [14.02.13 19:54:41]

Vulpea roz, multumesc pt review, chiar vroiam si ceva poze... problema este ca deja am dat un acont pt acest hotel dar ma gandesc sa il schimb cu altul... pozele mi-au schimbat radical parerea despre acest hotel.

imi poti da niste sugestii, unde ati fost cazati dupa ce ati refuzat sa ramaneti acolo?

din ce stii, toate camerele sunt la fel? sau numai voi ati avut probleme?

sunt sezlonguri la plaja?

astept mai multe detalii... mancarea ok?

trebuie sa stiu mai multe deoarece mai mult ca sigur voi suna sa schimb daca situatia este atat de rea la acest hotel

vulpea_rozAUTOR REVIEW
    [20.02.13 12:32:50]

@cris_bv_2007: Ne-am mutat la hotel Atlantis care este mai spre capatul celalalt al statiunii, chiar pe faleza, cu fata spre plaja. Acolo a fost mult mai bine, ne-au dat camere cu vedere la mare, erau luminoase si curate. La Porto del Sol nu am vazut toate camerele ci doar pe cele doua care ne-au fost repartizate noua. In ziua cand am plecat, desi ne-au vazut ca iesim din hotel cu trolerele dupa noi, nici managerul si nici receptionerul nu ne-au salutat si n-au zis nimic. Nici macar atunci! Seara insa, cand ne-am intors ca sa predam cheile, managerul ne-a zis ca s-au eliberat camerele pe care le doream dar, cand sa ni le dea, a observat ca am plecat! Incredibil! Daca stai la Porto del Sol trebuie sa mergi vreo 300 m pana la plaja (poate chiar mai mult, nu prea apreciez bine distantele asa, ochiometric) spre Olympic Beach, acolo sunt sezlonguri. Sau poti sa mergi spre centrul statiunii si gasesti undeva o intrare spre plaja. Chiar in fata hotelului este un port si nu se poate face plaja acolo. Cat despre mancare, sunt multe taverne, mancarea e ok cam peste tot, nu ramane nimeni nemancat. Am vazut ca la ora pranzului foarte multa lume merge la Kouklis, e o taverna langa plaja, e simpla dar mancarea e buna si vine rapid. Nu le retin numele teraselor dar in niciuna nu am nimerit mancare proasta. Sper sa-ti fie de folos si iti doresc sa ai mai mult noroc la acest hotel.

cris_bv_2007
    [24.03.13 12:53:32]

Vulpea roz imi poti trimite te rog un mesaj pe private cu ce agentie ai fost plecata? vreau sa ma asigur ca totul o sa fie ok...

cris_bv_2007, vulpea_roz
    Alte impresii din această RUBRICĂPorto del Sol Hotel: