ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2009
[?] AD. + 1 COPII

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Buna, raportata la comentariile citite anterior

Avand copil mic (3 ani jum) am vrut o locatie care pe langa cazare sa aiba si loc de joaca pt copii, si spatiu suficient de alergare, etc... lucruri pe care le-am gasit aici. Am facut rezervarea de la inceputul lunii iulie pentru un apartament, stiind ca sunt camerele mici. Am avut vedere spre mare / lac... cam mult zgomot din cauza piscinei si a teraselor de dincolo de lac... Inainte de a pleca am intrat pe acest site si m-am ingrozit de impresiile citite si chiar am plecat cu ideea de a schimba hotelul dupa prima noapte daca chiar lucrurile stateau asa...

Depinde foarte tare la ce te raportezi... daca te astepti ca regimul all inclusive made in Ro sa se ridice la standardele din turcia atunci mda poate fi o problema... dar totusi si aici erau 2 feluri de ciorba / 4 feluri de mancare/ ceva dulciuri + fructe (pepene, mere, portocale, prune, compot de ananas)

as vrea sa scriu cat mai mult si mai impartial astfel incat cine doreste sa mearga sa alba cat mai multe informatii.

Avand in vedere pretul cred ca serviciile erau pe aproape - adica nu poti sa platesti 3, 2 mil / camera in regim all inclusive sau 4 mil / apartament in acelasi regim si sa ai pretentii de mai mult...

Am fost si in vacante in alte tari asa ca credeti-ma ca stiu ce vorbesc.

Mda, sucurile erau gen tek, berea skol, vinul varsat - toate made in Ro dar daca nu stiti si in alte tari regimul all inclusive este cu produse made in tara respectiva... Si acolo daca vroiai o marca consacrata plateai pt ea.

Poarta se inchidea la ora 22, dar era cea dinspre lac (adica pe la receptie se putea intra oricand, zi si noapte) ceea ce este normal, altfel puteau intra si alte persoane din afara hotelului (inclusiv rau voitori ca sa nu le spun altfel...), iar programul era scris pe poarta deci turistii erau in cunostinta de cauza...

Personalul chiar nu a fost cu fite, nu s-a luat nimeni de noi...

Apartamentul a fost super ok.

Ciudat a fost ca la un hotel de 3 stele nu se putea plati cu card ci doar cash sau prin transfer bancar... (de exemplu asta pentru noi a fost o problema)

Sigur ca au f multe de imbunatatit, mai ales pe partea de macare / bauturi + entertaiment copii (aveau si ei program de seara pt copii + loc amenajat cu leagane, o camera speciala de joaca, nisip, etc...) dar nu este chiar asa de groaznic cum a fost prezentat de catre alte persoane... acum daca te duci cu 2 copii intr-o camera si esti suparat ca nu ai spatiu fara sa te interesezi inainte de conditii nu trebuie sa dai vina pe altii pt asta

Inghetata si bauturi se serveau in cupe si pahare de sticla dar nu la piscina unde se serveau in pahare de plasticpentru a putea fi aruncate... si acest lucru depinde din ce unghi il privesti

Parerea mea este ca merita incercata destinatia pentru inca o mini vacanta in tara, pe litoralul romanesc. Si cine nu vrea all inclusive poate manca in alta parte si sa isi ia doar cu mic dejun.

Insa pentru cei cu copii mici (erau foarte multi - de fapt majoritatea) erau incantati pentru ca era multa verdeata, umbra si aveau unde sta la aer curat si dupa ce veneau de la plaja, pentru ca dupa ora 11 oricum nu poti sa mai stai pe plaja cu piticii dar nici in camera sau sa umbli pe strada (asta daca ai sta intr-un hotel gen bloc) Tocmai de asta eu mai recomand si Complexul Vox Maris din Costinesti (dar are 4 stele, este mai scump, este si mai frumos) insa acolo statiunea lasa de dorit din punct de vedere al celor care merg in ea...

Mai ales ca, cei mici au in apropiere masinute, biciclete, tot feluri de chestii de joaca, trenulet intre statiuni...

Trimis de Stephany in 26.08.09 14:03:57

VIZUALIZĂRI: 2676 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Stephany); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

idutzu
[26.08.09 14:16:14]

in sfarsit cineva cat de cat multumit !

paulgheta
[15.03.10 22:34:55]

Cele scrise de Stephany reflecta exact si fidel realitatea de acolo! Corect! Intr-adevar sunt lucruri care se mai pot imbunatatii, dar nu e Dracu asa negru cum e prezentat de unii. Si f.f.f. important: cand mai faceti aprecieri nu uitati sa puneti in balanta si pretul de aici, care zic eu nu e mare deloc. E o locatie buna pentru vacantele cu copii mici.

Andox
[15.03.10 23:20:50]

Eu zic ca pretul nu e chiar mic ci la nivelul unui hotel bun de 4 * din BG sau chiar mai mare decat a unui hotel de 5* din Kusadasi de exemplu dar as trece si peste acest aspect insa cand vad:

"Facilitati copii: (in camera cu 2 adulti) -- copiii intre 4-12 ani achita 50% din valoarea cazarii si a mesei pentru un adult "

cu siguranta cat as fi de patriot nu voi alege acest club de vacanta.

Nu stiu de ce am impresia ca hotelierii romani vor sa te pedepseasca, ca ai copii si ca mergi cu ei in vacanta.

popradu16
[18.03.10 08:05:41]

ai spus un mare adevar andox

idutzu, paulgheta, popradu16
Alte impresii din această RUBRICĂTismana Club Hotel [Jupiter]: