Kaliakra Superior Hotel

800eur/3500lei
+ COPII: 1

ARTICOL ARHIVAT

Odihna si relaxare

Pentru ca am mers la inceputul lunii octombrie 2010 nu am putut beneficia de apa curata a litoralului bulgaresc in sensul ca nu am putut face baie. si nici de piscinile curate ale hotelului.

Totusi am facut plaja pe sezlongurile oferite gratis de pe plaja privata si foarte, foarte curata. sejurul a fost unul reusit.

am avut camera la superior, am fost foarte multumiti de curatenia si marimea camerei. baia era spatioasa, curata, zilnic ni se schimbau prosoapele si se facea curatenie. hotelul este super, lift modern (nu sa iti fie frica sa urci in el ca in ro), restaurante fine.

mancarea a fost peste asteptari, mai buna ca in grecia (tot la 4 stele in zakintos). multa si buna. foarte buna. ne-am bucurat si de sucul natural de mere proaspat ce se servea la restarurant. nu consum bauturi alcoolice asa ca nu pot evalua acest capitol dar oricum erau multe bauturi.

ospatarii foarte amabili ne salutau uneori in romaneste. multe fructe si prajituri apetisante. ce sa zic, depinde mult si de asteptarile fiecaruia pentru evaluarea unui punct turistic.

in ce ma priveste, desi am fost la kaliakra in oct, desi nu am putut face baie (chiar daca nemtii mai intrau in apa), cu toate ca am prins si doua zile cu ploaie, cu toate acestea nu m-am plictisit, m-am simtit foarte bine, am vizitat si frumoasa statiune albena care este curata si ingrijita.

in concluzie, pentru relaxare, odihna, destindere este super. si la pret este acceptabil. iar anul acesta planuim sa mergem din nou...

Deci... merita din plin. oricum este cel mai tare hotel din albena (chiar daca este un altul de 5* insa este departe de plaja).

Impresii încărcate de demian.sorin in 03.02.2013 16:18:49

Validat / Publicat: 03.02.13 17:21:40

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: nu am mai fost in bg.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (demian.sorin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6750 PMA (din 9 voturi) nota2

[03.02.13 16:30:03]

@demian. sorin: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

pagină generată in 0.0802021026611 sec