Unde mâncăm în Sovata?

înscris/ă în 23.03.10
AUG-2012

Restaurant Ciuperca Mică

Restaurantul Ciuperca Mica --Sovata

Am stat la Sovata 10 zile impreuna cu sotul meu. Mi-a placut statiunea, lacul asa si asa, insa masa de la Ciuperca mica a fost extraordinar de buna!

Restaurantul este situat destul de aproape de lac, in apropiere de statia de unde se poate lua trenuletul, cu care se poate vizita cu un pret modic o mare parte a statiunii.

Restaurantul este situat pe doua nivele, personalul foarte amabil desi erau foarte tineri si vorbeau atat in limba romana cat si in limba maghiara. De pe terasa restaurantului se poate vedea lacul, exista si un fond muzical in surdina, foarte curat totul. Nici acum nu mi-a iesit din minte prajitura Marlenka (de origine ceha) servita acolo, cea cu nuca este un rasfat. In restaurant se gasesc de toate la un pret destul de accesibil... Cand voi mai trece prin Sovata sigur voi merge si la acest restaurant

Impresii încărcate de sorana2 in 02.02.2013 23:01:52

Validat / Publicat: 03.02.13 00:07:23

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (sorana2); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2