Pensiunea Taverna Branului

DIN Constanta
înscris/ă în 01.02.13
JAN-2013

O experienta de cosmar

Am vazut recenziile pozitive pe net si am hotarat sa mergem acolo. A fost un sejur de cosmar. Am vrut sa stam 5 nopti care s-au transformat in 4.

Conditiile de cazare sunt excelente - nu de 3 stele chiar de 4. Dar doar atat!!!

in prima zi am intrebata daca mancarea e proaspata si am fost asigurati ca da. Dupa cateva ore dupa ce am mancat am inceput sa ne simtim rau si apoi am mancat in alta parte.

In prima noapte la ora 3.00 a inceput o muzica data la maxim din restaurant ce ne-a trezit pe toti. Administatorul ne-a spus ca are un grup mai mare pe care nu il poate refuza si e obligat sa lase muzica tare.

A doua noapte la fel. La ora 1.00 sotul meu a coborat si a facut scandal ca nu se poate aceeiasi poveste in fiecare noapte si intr-un final muzica s-a oprit.

A treia noapte a fost liniste.

In dimineata de luni ni s-a spus ca am ramas singurii turisti in pensiune si s-a intrerupt caldura. ni s-a spus ca ni se vor da 2 calorifere in camera! Dupa o alta discutie cu administratorul pe seara s-a dat drumul la caldura si apa cald.

Seara am plecat la masa intr-un alt loc. La intoarcere toata vila era inchisa si lumina stinsa. Am stat afara in frig si cu 2 copii mai mult de jumatate de ora dupa ce am sunat la agentia de unde luasem cazarea care a sunat la paronul din Brasov si asa s-a indurat cineva sa vina sa ne deschida! Si asta pentru ca administatorul Nea Forin si ceilalti erau prea obositi si dormeau.

Eu am vrut sa plec in acea seara dar sotul a zis sa fim intelegatori ca mai avem doar o seara de stat si sa nu facem bagajul doar pentru o seara.

Ultima noapte a fost punctul culminant!!! Pe la 5 seara dormeau copii in camera si a inceput sa miroasa a gaz in toata vila. Am coborat si usa principala era inchisa ca si usa de la restaurant, geamurile nu se deschideau pe holuri si practic ne gazam inauntru!!! A fost o experienta groaznica!!!

Dupa alte multe telefoane (deja ne gandeam sa spargem geamurile ca sa iesim) a venit cineva si ne-a deschis! Ni s-a spus ca asa mai scapa gaz uneori de la bucatarie!!!

Am plecat de urgenta cu copiii si nu ne-am mai intors!!! S-a intors sotul dupa bagaje pe la 10 seara si inca mai mirosea a gaz!

Domnule Patron personalul angajat de dumneata lasa mult de dorit (ca sa folosesc o expresie frumoasa!!!) !!! Daca mai vrei turisti scapa de Florin si de tanti Nuti (***).

Pacat de banii investiti in cladire si in conditiile de cazare!!!

NOTĂ: Operatorul acestei destinații (proprietarul, administratorul etc) a scris un răspuns / drept la replică referitor la aceste impresii

Impresii încărcate de mihaelavulpe in 01.02.2013 12:58:28

Validat / Publicat: 01.02.13 14:38:23

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mihaelavulpe); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 8 voturi) nota2

[01.02.13 14:37:47]

@mihaelavulpe: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- hodbv
[03.02.13 18:36:10]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

@mihaelavulpe: Ne pare sincer rau pentru cele intamplate; a fost o situatie nedorita care speram ca nu se va repeta; in urma acestei intamplari administratorul (Florin) a fost concediat

si restul personalului a fost sanctionat; dorinta noastra este ca cei care vin la noi sa petreaca numai momente placute si noi, conducerea societatii vom face tot ce ne sta in putinta in acest sens.

- hodbv
[08.02.13 11:15:32]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

Revenim cu precizarea ca dl. Florin si d-na Nuti nu au fost concediati, au fost eliberati din functie datorita faptului ca pensiunea a fost reorganizata si preluata de o alta echipa administrativa.